De openbare onderhoudskalender laat zien dat op maandag 2 september twee van de nieuwste Efteling-attracties dicht gaan: familieachtbaan Max & Moritz en bootjesmolen Sirocco. Vanaf die datum is ook watershow Aquanura niet te zien, vanwege het installeren van nieuwe effecten.
De Efteling stond er altijd bekend om om attracties zo lang mogelijk te in stand te houden, maar sinds Fonds Jurgens er is denkt de Efteling daar wel anders over. Deze attractie's zijn nu al gesloopt: De Bobslee, Het spookslot, de polka marina, monsieur cannibale, en het avonturen doolhof.
Als attractiepark willen we vooral duurzaamheid uitstralen en daar passen geen grote rookwolken bij”, laat de Efteling weten. De vergroening van Baron 1898 is onderdeel van het grotere plan om de attracties in de Efteling beter te laten aansluiten op de huidige samenleving.
Het park beschikt over zes verschillende achtbanen, de Python en de Baron gaan over de kop. Joris en de Draak, De Bob, Vogel Rok en de Vliegende Hollander daarentegen niet. Wel heeft de Vliegen Hollander een heus splash effect, Vogel Rok is een behoorlijk thrill ride die zich in het donker bevindt.
11 december 2024: Efteling Symphonica
De nieuwe Aquanura-show Efteling Symphonica neemt je mee op een 14 minuten durende muzikale tijdreis door de Efteling. De elegante en imposante lantaarns van 8 meter hoog, de Bakens van Licht, laten prachtige beelden verschijnen langs het water.
Donderdagochtend werd in de Efteling het hoogste punt van de nieuwe attractie Danse Macabre bereikt. Er werd een vier meter hoge pinakel – een spitse toren – op het dak van het gebouw gehesen waarmee officieel het hoogste punt bereikt werd. De nieuwe attractie opent eind 2024 haar deuren.
In het voorjaar van 2025 neemt een nieuwe koningsdochter haar intrek in het Sprookjesbos van de Efteling: De Prinses op de Erwt. In het bekende sprookje van Hans Christian Andersen logeert een prinses in een hemelbed met twintig matrassen en donzen dekens, waaronder een erwt is verstopt.
Bovenaan in dit rijtje staat de snelste achtbaan van het park, de Baron 1898. Deze achtbaan bereikt een snelheid van 90 km/u. Het meest spectaculaire moment van de rit is natuurlijk de afdaling.
Door de vaak snel op elkaar volgende en soms scherpe bochten heb je soms het gevoel dat je veel sneller gaat dan in werkelijkheid. Op het gebied van ritbeleving is er niet zo veel verschil tussen Max en Moritz, omdat ze allebei gelijkaardige elementen bevatten.
Er komt iets aan… Deze attractie is 11 februari 2025 gesloten (onder voorbehoud van wijzigingen).
Ten zuiden van het attractiepark moet een nieuwe toegangsweg komen en meer verblijfsaccommodatie. Voor het gebied aan de westkant heeft de Efteling ook volop plannen, onder meer voor grotere parkeerterreinen, nieuwe – vooral overdekte – attracties en een uitbreiding van het Sprookjesbos.
In pretpark De Efteling in Kaatsheuvel heeft de nieuwe attractie Baron 1898 last van een storing. De bezoekers zitten vast in de achtbaan en zijn er uitgehaald door de bedrijfsbeveiliging. Volgens een Efteling woordvoerder komt het vaker voor dat er storingen zijn bij nieuwe attracties.
De Pegasus was afgezien van de naam verder niet aangekleed in een specifiek thema. De baan werd in de zomer van 2009 gesloopt vanwege het afnemende comfort en de stijgende onderhoudskosten van de baan.
De topsnelheid ligt later op de dag daardoor rond de 85 km/u. De Python werd gebouwd door Vekoma, maar het ontwerp en de lay-out van de baan zijn vervaardigd door Arrow Dynamics voor de Carolina Cyclone, een achtbaan in Carowinds die opende in 1980.
20-06-2020, 14.22 uur
Pretparkfans blijken een overduidelijke voorkeur te hebben voor de Max-track. Van de personen die beide banen al geprobeerd hebben, stemde ruim 77 procent op de blauwe baan van Max. De groene Moritz-baan moet genoegen nemen met bijna 23 procent van de stemmen.
Baron 1898 is geopend voor het publiek op woensdag 1 juli 2015 en staat in het Ruigrijk van de Efteling. Deze divecoaster heeft een vrije val van 37,5 meter. De divecoaster heeft een snelheid van ongeveer 90 km/u. De baan is 501 meter lang en duurt 130 seconden.
Droomvlucht is tientallen jaren lang steevast door bezoekers aangewezen als mooiste attractie van de Efteling. Een zweeftochtje in de 'hemelslee' langs de elfentuin, het kastelenrijk, het trollenmoeras en in het wonderwoud hoort daarom absoluut bij een dagje Efteling. Droomvlucht ligt in het Marerijk.
Max und Moritz, in het Nederlands Max en Maurits, is een Duits geïllustreerd verhaal, geschreven en getekend door Wilhelm Busch uit 1865. Het bestaat uit tekeningen met bij elk prentje rijmende tekstregels.
De engste achtbaan van de Efteling is waarschijnlijk de Baron 1898, maar de Python is ook behoorlijk eng. Het is een kwestie van smaak welke van deze attracties je het engste vindt.
Kapelaan Rietra en Pastoor De Klijn komen in 1933 met het plan om een sportpark aan te leggen ten zuiden van Kaatsheuvel. Met dit idee werd de basis voor de Efteling geboren. Twee jaar later opent op 19 mei 1935 R.K.Sport- en Wandelpark met een hoofdvoetbalveld, twee oefenvelden en een speelweide.
Marty Sklar schijft over een bezoek in 1992 aan een aantal Europese parken dat "de Efteling het enige park is dat indruk maakte". Michael Eisner vond Carnaval Festival "verschrikkelijk", maar de actiefoto "een uitstekend idee". Walt Disney zelf is nooit in de Efteling geweest (zie aldaar).
De Indische Waterlelies is het meest geliefde Efteling-sprookje. Sneeuwwitje en Assepoester zijn over het algemeen de meest populaire sprookjes.