Met Essent, energiedirect.nl, Powerhouse en Vandebron staan wij klaar voor onze klanten op de Nederlandse en Belgische energiemarkt. Wij zorgen voor de beste service en maken stroom, gas en verduurzaming betaalbaar. En dat kunnen we als geen ander waarmaken.
ON en met onze merken Essent, energiedirect.nl, Powerhouse en VandeBron maken we impact voor onze klanten. Samen maken we betaalbare energieoplossingen bereikbaar voor iedereen.
Energiedirect.nl is een 100% dochter van Essent. Vanaf 1 september 2016 tot september 2019 was Essent onderdeel van de multinational Innogy.
Tot oktober 2016 was Essent onderdeel van RWE. Het Duitse energieconcern besloot in april van dat jaar een nieuw toekomstgericht bedrijf op te richten: innogy. Van 2016 tot 2020 maakte Essent met haar retailorganisatie onderdeel uit van innogy. Essent heeft sinds oktober 2016 ook geen eigen (kolen)centrales meer.
Essent levert gas, elektriciteit en energiediensten aan consumenten en bedrijven. Essent is onderdeel van het internationale energieconcern E.ON.
Sinds juni 2020 is Essent onderdeel van E.ON Group.
Wanneer je via Cvtotaal een offerte aanvraagt, brengen wij je in contact met Nederland Isoleert. Nederland Isoleert is dé servicepartner van Essent op het gebied van isolatie.
Meerderheidsaandeelaanhouder Joep Kemkens (51%) heeft per 8 oktober 2024 de aandelen van energiebedrijf Essent (49%) overgenomen. De overname heeft geen gevolgen voor klanten. Ook blijft Kemkens gewoon een van de servicepartners van Essent.
Essent (N.V.) ontstond in 1999, met de fusie van PNEM/MEGA met EDON. PNEM was een energieleverancier in Noord-Brabant, MEGA in Limburg. EDON had grote delen van de Groningse markt in handen, evenals gebieden in Drenthe en Overijssel.
Greenchoice is een Nederlands energiebedrijf dat uitsluitend groene energie levert. De aandelen zijn voor 70% in handen van Energie Concurrent en voor 30% in handen van het Rotterdamse energiebedrijf Eneco. Het hoofdkantoor is gevestigd in Rotterdam.
Essent is de grootste energieleverancier van Nederland met 2.2M aansluitingen en is onderdeel van Innogy, dat weer onderdeel is van de Duitse energiereus RWE. Nuon is na Essent de grootste energieleverancier van Nederland met rond de 2 miljoen klanten in Nederland.
Essent heeft een relatief hoge gasprijs
Een vergelijking van de gastarieven met die van leveranciers zoals Vattenfall en Budget Energie toont grote verschillen, waardoor je bij sommige leveranciers jaarlijks tientallen euro's kunt besparen. Gebaseerd op een verbruik van 1000m³ per jaar en tarieven van 9-11-2023.
Eneco is een energiemaatschappij uit Rotterdam, dat al sinds 1995 bestaat. Het is de grootste energieleverancier van Nederland, samen met Essent en Vattenfall.
Budget Energie is opgericht in 2012 en onderdeel van de Nuts Groep.Sinds 2018 is ook de Nederlandse Energie Maatschappij (NLE) onderdeel van deze groep. Hierdoor is de Nuts Groep feitelijk de vierde grootste energieleverancier van Nederland, na Nuon, Essent en Eneco.
Resi Becker, CEO
Resi Becker is sinds 1 februari 2022 Chief Executive Officer (CEO) van Essent. Zorgen dat energie betaalbaar blijft voor de klant en samen de energietransitie versnellen . Dát is waar zij zich voor inzet.
Het aandelenbelang van Essent in Kemkens Groep B.V. is per 8 oktober 2024 weer volledig overgenomen door de huidige meerderheidsaandeelhouder Joep Kemkens. De Kemkens Groep is daarmee weer voor 100% familie-eigendom. Essent beschikte tot voor kort over 49% van de aandelen.
Vandebron is een Nederlands energiebedrijf en is eigendom van Essent - dat eigendom is van E. ON. Vandebron levert groene stroom en gas aan particuliere en zakelijke klanten.
Mark A.Casale
Casale is de oprichter, Chief Executive Officer en Chairman of the Board of Directors van Essent Group Ltd. (NYSE: ESNT). De heer Casale heeft meer dan 25 jaar ervaring in financiële dienstverlening, waaronder senior functies in hypotheekbankieren, hypotheekverzekeringen, obligatieverzekeringen en kapitaalmarkten.
Energiedirect is een dochteronderneming van Essent. Het bedrijf bespaart kosten door voornamelijk online diensten aan te bieden. Zo beheren klanten hun eigen gegevens en communiceert de klantenservice ook vooral online. Op die manier kan energiedirect lagere tarieven bieden.
Het opwekken van duurzame energie: plaatsen en onderhouden van zonnepanelen en warmtepompen. Verschillende verwarmingsoplossingen inclusief installatie en onderhoud. Het isoleren van je woning met spouwmuurisolatie, dakisolatie of vloerisolatie. Specialistisch energieadvies voor de zakelijke markt door Klimaatroute.
Essent is de grootste energieleverancier van Nederland met 2.2M aansluitingen en is onderdeel van Innogy, dat weer onderdeel is van de Duitse energiereus RWE.
Essent is in 1999 ontstaan door de fusie tussen PNEM/MEGA (in zuidelijk Nederland) en EDON (in noordelijk Nederland).