“Ja, een crush hebben is een vorm van verliefdheid”, weet psychologe Vanessa Muyldermans. “Er komen dan ook fijne stofjes vrij die ervoor zorgen dat we ons euforisch en happy voelen, zelfs al kennen we de persoon (nog) niet. Of je nu een peuter of bejaarde bent: je kan op elke leeftijd een crush ontwikkelen.”
Als eerste valt je blik dan op aantrekkelijke gezichten. Als je een man bent en een ander aantrekkelijk vindt, zul je er sneller vanuit gaan dat die ander ook geïnteresseerd is in jou. En wanneer je dan als man of vrouw op de ander afstapt, ben je sneller geneigd de lichaamstaal van de ander te spiegelen.
Als hij je stiekem leuk vindt, zal hij namelijk telkens zoeken naar redenen om contact met je te hebben. Via Whatsapp, social media, of natuurlijk in het echt. Brengt hij elk WhatsApp gesprek weer tot leven met een geinig filmpje of mopje, en laat hij altijd likes en comments achter op je Instagram?
Als iemand veel lacht als hij naar je kijkt en oogcontact met lachen associeert, is dat meestal omdat hij je aantrekkelijk vindt . Hij kan je ook uitlachen en plagen, of proberen je aan het lachen te maken. Als iemand je leuk vindt, maak je hem nerveus. Zijn hart gaat sneller kloppen van de aanwezigheid van jou.
Er zal doorgaans een wederzijds gevoel van toewijding en medeleven zijn tussen jou en je partner. Omgekeerd, als je verliefdheid of een crush ervaart, ben je misschien meer geïnteresseerd in jouw idee van wie de ander is dan wie ze werkelijk zijn .
Je denkt voortdurend aan die ander. Het liefst wil je altijd bij die persoon zijn. Wanneer je bij die ander in de buurt bent: voel je vlinders in je buik, ga je blozen, trillen je knieën, ga je sneller ademen.Je voelt je alsof je de wereld aankan: je hebt heel veel energie.
Als een Ram verliefd is, dan merk je dit zeker. Hij of zij is gepassioneerd en ehm, een tikkeltje intens. Een Ram is dan graag dicht in de buurt van je en zijn of haar enthousiasme is simpelweg moeilijk te weerstaan. Vaak voelt een Ram zich aangetrokken tot personen die ook een vurig karakter hebben.
Duurt het oogcontact langer dan 8.2 seconden, dan kan hij al verliefd zijn. Vrouwen bleken anders in elkaar te zitten. Of ze een man nu wel of niet aantrekkelijk vinden, de tijd dat ze naar de mannen kijken blijft hetzelfde. Het onderzoek is gepubliceerd in Archives of Sexual Behavior.
Als iemand je leuk vindt, letten ze meestal op de kleine dingen die je zegt of doet. Als je crush zich kleine details over je leven herinnert, eerdere gesprekken noemt of onderwerpen aanhaalt waar jullie het eerder over hebben gehad , laat dat zien dat ze actief luisteren en oprecht geïnteresseerd zijn in je.
Over het algemeen duurt verliefdheid tussen de 3 maanden en 3 jaar. Wanneer de verliefdheid en seksuele frequentie uitdooft, kom je terecht in de laatste fase: die van oxytocine. Oxytocine geeft een gevoel van geborgenheid, intimiteit, gelukzaligheid en stabiliteit.
Mensen die verliefd op je zijn vinden zowat alles wat je doet fantastisch. Dat maakt ook dat ze je steunen in elke keuze, dat ze elke beslissing begrijpen en dat ze al je grenzen respecteren. Ze begrijpen daarbij ook heel goed dat je soms behoefte hebt aan tijd voor je eigen vrienden, familie en hobby's.
Mate is een term voor vriend die door veel mensen over de hele wereld wordt gebruikt. Hij ziet je als een broer of zus of beste vriend, maar niet als een romantische of liefdesinteresse .
Iemand die je vriend is, zal dichter bij je staan of zitten dan een kennis . Iemand die een oogje op je heeft, zal dichtbij je staan, naar je toe leunen en redenen zoeken om dichter bij je te komen - of het nu is door expres op korte afstand langs je te lopen, of dichterbij te leunen dan nodig is om met je te praten.
Allereerst zal een man met een crush waarschijnlijk nerveus en angstig zijn in de buurt van zijn crush . Hij kan over zijn woorden struikelen of moeite hebben om oogcontact te maken. Hij kan ook gefrustreerd raken of een tongriempje krijgen als hij met zijn crush praat, of kan zelfs zichtbaar nerveus worden, met veelzeggende tekenen zoals zweten of friemelen.
Ze geven extra aandacht
Ze vinden smoesjes om bij hun crush te zijn, beginnen gesprekken met ze en geven ze extra aandacht waardoor ze zich speciaal voelen. Ze complimenteerden je vaak of lachten om je flauwe grappen om indruk op je te maken. Ze stuurden je ook vaak een berichtje, om een gesprek met je te beginnen.
Je zult haar grootste reden zijn om te glimlachen, voor haar geluk of om te blozen. Als je naar haar kijkt, weet je gewoon dat er meer aan de hand is dan vriendelijkheid en beleefdheid. Voel dat ze je leuk vindt.Je onderbewustzijn vertelt je dat het aan je denkt.
Ze maken oogcontact voor een goede 0,5 seconde. De man zal hoogstwaarschijnlijk het oogcontact verbreken, naar de grond kijken, glimlachen en blozen . Als hij dat doet, is dat een vrij zeker teken dat hij je leuk vindt.
Als je hem nog niet zo lang kent, test dan eerst de wateren. Probeer een beetje dichtbij hem te komen en ga dan uit zijn persoonlijke ruimte . Als hij negatief reageert of van je weg beweegt, doe het dan rustig aan.