Wereldwijd wordt de meeste wiet (cannabis) gerookt in landen in Amerika en enkele specifieke Europese landen. Hoewel Nederland bekend staat om zijn liberale beleid, staat het niet in de top 5 van landen met het hoogste percentage gebruikers. De Telegraaf
Nederlandse zadenveredelaars staan al meer dan veertig jaar wereldwijd bekend als de beste in de wereld als het aankomt op het maken van nieuwe genetische cannabis meesterwerken. Veel van de meest belangrijke bouwstenen van moderne wietsoorten werden in Nederland gemaakt.
Heroïne is de meest gebruikte drug in China, Indonesië, Maleisië en Vietnam. (Meth)amfetamine is de meest gebruikte drug in Japan, Thailand, Zuid Korea en de Filipijnen. In Japan wordt de methamfetamine door de meerderheid van de gebruikers gespoten. China heeft in 2005 een 'war on drugs' afgekondigd.
Bevolking 15-64 jaar
In 2018 heeft 23,7% van de bevolking van 18 jaar en ouder ooit in zijn/haar leven cannabis gebruikt, dit zijn zo,n 3,2 miljoen mensen. Het percentage dat in de afgelopen maand heeft gebruikt ligt een stuk lager, namelijk 4,6% oftewel 620.000 mensen.
Dit zijn de 10 landen met het hoogste percentage rokers
Roken na seks is lekker omdat de nicotine een rush van dopamine en endorfines vrijmaakt, dezelfde gelukshormonen die ook tijdens seks vrijkomen, waardoor het een belonend gevoel nabootst en versterkt; de combinatie van ontspanning en een nicotine-'boost' zorgt voor een bevredigend en kalm moment, hoewel het schadelijk is voor de gezondheid.
Wiet roken is op de lange termijn niet schadelijk voor de gezondheid zo lang er één keer per week een kleine dosis wordt gebruikt. Dit meldt het internationale drugsonderzoeksbureau Global Drugs Survey.
De vier meest gebruikte drugs in Nederland zijn alcohol, cannabis (wiet/marihuana), cocaïne en speed (amfetaminen).
Naar schatting haalt 23 procent van de rokers die hun hele leven zwaar roken de leeftijd van 65 jaar niet. Van de lichte rokers overlijdt 11 procent, van de niet-rokers 7 procent vóór de 65-jarige leeftijd. Van zware rokers is de levensverwachting gemiddeld 13 jaar korter dan van mensen die nooit hebben gerookt.
Europa: Nederland, België, Duitsland, Spanje, Zwitserland, Malta, Luxemburg, Portugal, Italië, en Tsjechië. Noord- en Zuid-Amerika: Canada, Mexico, Uruguay, Jamaica, en enkele staten in de Verenigde Staten (zoals Californië en Colorado).
Leeuwarden is de cocaïne-hoofdstad van Nederland. Uit nieuw rioolwateronderzoek blijkt de Friese stad Amsterdam voorbij te gaan. In Leeuwarden wordt er per dag 886 gram cocaïne gebruikt. Dat komt neer op zo'n 17 miljoen euro op jaarbasis aan coke.
Volgens onderzoekers aan de University of Washington is sepsis wereldwijd zelfs de belangrijkste doodsoorzaak. De wetenschappers, die hun onderzoek donderdag publiceerden in het Britse medische tijdschrift The Lancet, stellen dat gemiddeld elf miljoen mensen per jaar overlijden aan bloedvergiftiging.
Het gemiddelde THC-gehalte* van de meest verkochte nederwiet in Nederlandse coffeeshops was in 2024 vergelijkbaar met de sterkste varianten: 13,8% tegenover 14,7%. Hasj gemaakt van nederwiet had een gemiddeld THC-gehalte van 26,4%, tegenover 22,1% in geïmporteerde hasj.
De cannabinoïde die een high opwekt, is dezelfde cannabinoïde die de trek in eten versterkt. We hebben het natuurlijk over THC. Onderzoek heeft aangetoond dat THC het ECS (endocannabinoïde systeem) stimuleert, evenals de receptoren in je hersenen die emotie, pijn, geur en smaak reguleren en dan vooral CB1.
De wietproef begon eind vorig jaar in Breda en Tilburg, waar sindsdien zowel gereguleerde als gedoogde cannabis mag worden verkocht. Daarbij voegen zich nu Groningen, Zaanstad, Almere, Arnhem, Nijmegen, Voorne aan Zee, Heerlen en Maastricht en is de volgende fase in het experiment met gereguleerde wiet van start.
Welke drugs zijn het gevaarlijkst?
Voorlopige gegevens tonen aan dat er in 2023 in de Verenigde Staten voor het derde opeenvolgende jaar meer dan 100.000 doden vielen door overdoses – een stijging van meer dan 50 procent ten opzichte van 2019. De VS hebben met een aanzienlijke marge het hoogste aantal sterfgevallen door overdoses ter wereld, gevolgd door Puerto Rico – een Amerikaans territorium.
We bespreken hoe deze dorpen met het probleem omgaan en welke factoren bijdragen aan de aanwezigheid van drugs in deze gebieden.
Cannabis roken is schadelijk voor de longen, wanneer cannabis op een andere manier genuttigd wordt (gegeten of via vaporizer) is alcohol schadelijker aangezien alcohol ook de kans kans op bepaalde vormen van kanker vergoot. Bij eenmaal teveel gebruik is alcohol schadelijker dan cannabis.
Veel mensen geloven dat het roken van wiet helpt om beter te slapen. Het idee dat een jointje voor een goede nachtrust zorgt, is echter een misverstand. Recent onderzoek aan de Universiteit van Pennsylvania wijst uit dat het overmatig gebruik van cannabis juist kan leiden tot slaapproblemen.
THC stimuleert de aanmaak van testosteron bij zowel mannen als vrouwen. Je huid wordt daar vetter van, met puistjes en een glimmende huid tot gevolg. Je huid veroudert sneller, waardoor je rimpels en een slappe huid krijgt.
Hoe vaak een vrouw klaarkomt varieert enorm per persoon en situatie, maar studies tonen aan dat ongeveer 65% van de vrouwen regelmatig een orgasme ervaart tijdens seksuele activiteit, 25% soms, en 10% zelden of nooit, hoewel de orgasmekloof groot is en veel vrouwen tijdens penetratie geen orgasme bereiken. Er is geen 'normaal' aantal, het hangt af van individuele factoren, stimulatie en het type activiteit, en het is prima om seks te hebben zonder orgasme.
De G-spot staat bekend als een zeer gevoelig plekje ter grootte van een vingertopje aan de voorkant van de vagina. Het zou bij ongeveer de helft van de vrouwen te vinden zijn. Prikkeling ervan kan resulteren in een spetterend vaginaal orgasme.