F1-auto's slingeren (of "zigzaggen") vooral om de banden op de optimale temperatuur te krijgen en te houden, met name achter een safety car of tijdens de opwarmronde. Warme banden (ca. 100°C) zorgen voor maximale grip, terwijl koude banden hard zijn en weinig grip bieden. Het heen en weer sturen zorgt voor wrijving en warmteopbouw in het rubber. Reddit +4
Banden opwarmen : de sleutel tot grip. Een van de belangrijkste redenen waarom F1-coureurs zigzaggen, is om hun banden op te warmen. In de wereld van de Formule 1 is de bandentemperatuur allesbepalend. Het heeft direct invloed op de grip die een auto op het circuit kan genereren.
De spectaculaire vonkenregen onder F1-wagens wordt veroorzaakt door de skid blocks. Dat zijn titanium plaatjes die zijn bevestigd op de bodemplank.
Waarom slingeren coureurs van rechts naar links? Formule 1-coureurs slingeren vaak van links naar rechts en vervolgens weer van rechts naar links – en dat gebeurt regelmatig achter een safety car. De reden hiervoor is om de banden van de auto op een optimale temperatuur te houden .
Ja, F1-coureurs kunnen en plassen soms tijdens een race in hun speciale racepak, omdat stoppen niet mogelijk is en ze veel vocht binnenkrijgen, hoewel ze proberen dit te vermijden door goed gehydrateerd te zijn vóór de race en te plassen tijdens de start. Het warme cockpitklimaat en de fysieke inspanning zorgen ervoor dat coureurs veel zweten, wat de drang om te plassen vermindert, maar als het echt moet, gebruiken ze hun pak als een soort 'onconventioneel toilet'. Sommige coureurs, zoals Michael Schumacher, hebben dit toegegeven, terwijl anderen het proberen te vermijden, aldus https://www.redbull.com/nl-nl/f1-weetjes-en-informatie-voor-beginners.
En Piastri heeft bevestigd wat velen van ons waarschijnlijk al vermoedden: dat de enige echte optie voor F1-coureurs die dringend naar het toilet moeten, is om dat in hun racepak te doen terwijl ze nog in hun auto rondrijden . Hij heeft echter bevestigd dat hij dat zelf nog nooit heeft gedaan, ondanks dat hij wel moest plassen.
Volgens F1-techexpert Sam Collins vertelt wat Max Verstappen drinkt tijdens een F1-race: 'We weten dat Max Verstappen graag kokoswater in zijn drinkfles heeft. ' Collins zag tijdens een GP dat de monteurs van Verstappen zijn drinkfles bijvulde met het speciale kokoswater.
Het Autódromo José Carlos Pace, beter bekend als Interlagos, is een van de meest uitdagende circuits op de F1-kalender. Met zijn vele hoogteverschillen en technische bochten is het een perfecte uitdaging voor de beginnende simracer.
Na het overlijden van Bianchi heeft de FIA het nummer 17 uit de Formule 1 teruggetrokken uit respect voor de coureur .
Om te bepalen of een coureur 90% van het circuit heeft afgelegd, moet je het aantal voltooide ronden delen door het totale aantal ronden op het circuit . Dus als het een race van 70 ronden was en de coureur 63 ronden heeft afgelegd, is dat 90% van de race (70 ronden in totaal), dus die coureur wordt beschouwd als een 'geclassificeerde finisher' van die race.
Mediamagnaten De Mol, Van den Ende en Oerlemans
De Talpa-baas is anno 2025 goed voor een geschat vermogen van maar liefst €2 miljard.
De rijkste F1-coureur aller tijden is Michael Schumacher, met een geschat vermogen van rond de $790 miljoen, gevolgd door Lewis Hamilton (ongeveer $304 miljoen) en Fernando Alonso (ongeveer $264 miljoen). Hoewel huidige coureurs zoals Hamilton en Verstappen ook zeer vermogend zijn door salarissen en deals, blijft Schumacher historisch gezien de top, mede dankzij zijn dominantie en sponsorcontracten in de jaren '90 en 2000.
Tijdens races verliezen F1-coureurs doorgaans ongeveer twee tot drie kilogram door transpiratie. Dit kan echter van race tot race verschillen, afhankelijk van de weersomstandigheden.
Formule 1-coureurs drinken veel om gehydrateerd te blijven vanwege het vele zweten tijdens een race. Als een F1-coureur tijdens een race naar het toilet moet, plast hij gewoon in zijn racepak .
Formule 1-auto's bijvoorbeeld, die bij 150 km/u door hun vlakke vloer en vleugels net zoveel neerwaartse druk genereren als de auto weegt. Een dergelijke auto zou als hij maar hard genoeg rijdt dus theoretisch op zijn kop kunnen rijden omdat hij zich aan de ondergrond vastzuigt.
Dit is puur om de bochtstraal te maximaliseren en meer baanruimte te benutten. Deze techniek leer je bij karting. Op het rechte stuk rijd je niet met je buitenste wielen op de stoeprand. Een geweldige manier om banden te verslijten en voor gevaarlijke momenten tijdens het remmen.
Nummer 69 is niet officieel verboden door de FIA, maar geen enkele coureur heeft het gekozen sinds het systeem in 2014 werd ingevoerd . Het wordt waarschijnlijk vermeden vanwege de culturele associaties en de mogelijkheid dat het als controversieel of onprofessioneel wordt beschouwd .
In de Formule 1 mag niet meer gereden worden met startnummer 17. Met dit getal reed Jules Bianchi op het moment van zijn zware ongeval op Suzuka in 2014.
Er is geen reden waarom een vrouw niet in de Formule 1 zou kunnen rijden. Helemaal niet. Het heeft niets te maken met lichaamsbouw of iets anders, maar ze gaan niet zo vaak karten als jongens dat doen.
Eerbetoon en nalatenschap
De Grand Prix Drivers' Association verklaarde zich verantwoordelijk te voelen "om nooit op te geven in het verbeteren van de veiligheid". FIA-president Jean Todt kondigde tevens aan dat racenummer 17 uit de lijst met beschikbare nummers voor Formule 1-coureurs zou worden verwijderd, als teken van respect.
Het circuit van Spa-Francorchamps wordt door veel coureurs beschouwd als het mooiste circuit ter wereld. Het is ondanks vernieuwingen een authentiek en historisch racecircuit dat de natuurlijke glooiingen van het landschap volgt.
Straatcircuits maken het leven gemakkelijk.
Straatcircuits zijn meestal het gemakkelijkst. Waarom? Omdat ze midden in de stad liggen of net buiten het stadscentrum. Dat betekent dat je vaak op loopafstand bent van het circuit, je hotel en de dichtstbijzijnde bar voor een drankje na de race.
Formule 1-coureurs dragen doorgaans geen luiers of katheters .
Als een coureur tijdens een race naar het toilet moet, moet hij dat gewoon in zijn racepak doen. Veel coureurs beweren echter dat ze dat nog nooit nodig hebben gehad, of dat ze het zelfs niet konden als ze wel moesten, vanwege de stress van het rijden op zulke hoge snelheden.
— Lewis Hamilton, die nu voor Ferrari racet, heeft in een video op het officiële YouTube-kanaal van de Formule 1 onthuld dat hij ADHD (aandachtstekortstoornis met hyperactiviteit) heeft. Hamilton vertelde: "Ik heb ADHD." "Als ik een kamer in mijn huis binnenloop, ben ik meteen bezig om alle boeken op de perfecte plek te zetten."
Max Verstappen drinkt naar eigen zeggen niet extreem veel Red Bull, hooguit een paar blikjes (één tot drie) tijdens een raceweekend in de paddock, maar thuis drinkt hij er veel minder; hij lacht ook wel eens dat hij er twintig drinkt, wat een grapje is, en het is gebruikelijk dat atleten van Red Bull sponsors tevreden houden, soms zelfs met water in een Red Bull-blikje, al drinkt Max zelf ook wel de drank.