Met de fiets naar ZiaDe weg naar Zia is niet alleen kronkelig, maar ook vrij steil. Je zult dus aardig moeten klimmen met de fiets. Zeker op warme dagen verlangt dat veel van iemands lijf. Mensen met een matige of slechte conditie zullen zeer veel moeite hebben om naar boven te geraken op de fiets.
Hoe kom ik in Zia? Zia ligt zo'n 14 kilometer ten zuidwesten van Kos-Stad. Het mooie bergdorp ligt verscholen tussen de groene bossen, dichtbij het dorp Asfendiou op de berghelling van Dikeos. Er rijdt geen openbaar vervoer naar het dorp, dus je kunt Zia alleen bereiken met de taxi.
Een overvloed aan fietsen
Waar je ook komt op Kos, je ziet overal fietsen. Het eiland profileert zich echt als hét fietseiland van Griekenland. De fietsen hangen zelfs als decoratie tegen de muren en in bomen. Fietsverhuurders zijn er in overvloed, haast net zoveel als autoverhuurders.
KTEL Kos Island rijdt 5 keer per week met een bus van Kos naar Zia . Tickets kosten €2–3 en de reis duurt 30 min.
Het mooiste strand van Kos is voor velen Paradiso aan de Kefalos baai aan de westkant van het eiland.
Stads- en voorstadsbussen zijn een betrouwbaar vervoermiddel in Kos , en voorzien in de vervoersbehoeften van een groot percentage van de inwoners en bezoekers. De stadsbussen kunnen u helpen om door Kos-stad te reizen.
Ja, er is een rechtstreekse bus die vertrekt vanaf Kos en aankomt in Zia. Diensten vertrekken 5 keer per week, en werken maandag t/m vrijdag.
De prijzen zijn bij beide verhuurders goed te doen. De prijzen zijn voornamelijk afhankelijk van wat voor scooter je huurt. Ze variëren van €15 tot €40 per dag, en van €75 tot €220 per week.Er zijn bedrijven die een zogenaamde reparatieservice aanbieden.
Niet allemaal perfecte fietsbestemmingen, maar zeker de eilanden als Kreta en Zakynthos kunnen de stempel 'fietsbestemming' met eer dragen. Het land is grofweg in te delen in het vasteland, met daarbij een verdeling naar Noord-Griekenland in Zuid-Griekenland.
Op Kos kunt u zich prima redden zonder auto, met fiets en bus komt u een heel eind.
Het prachtige zoutmeer tussen Marmari en Tigaki, waar je grote schildpadden kunt spotten. In de lente zitten hier talloze ooievaars en flamingo's.
Parkeren. Mocht je met de auto bij Zia aankomen houd er dan rekening mee dat er twee parkeerplaatsen zijn. De eerste is vlak voordat je het dorp betreedt, de tweede is achter het dorp. In de dorpskern zelf kun je niet parkeren en mag je zelfs niet stoppen met de auto.
Naar Zia op Kos. Zia is een van de populairste en meestgezochte plekken van Kos. Niet heel gek, want vanaf Zia kun je een prachtige zonsopkomst of zonsondergang bekijken, alsof je alleen op de wereld bent. Je kunt ruim over het eiland heen kijken en soms zelfs omliggende eilanden spotten, zo ver kun je zien.
Aan het begin van je reis check je in door je betaalpas tegen de kaartlezer in de bus aan te houden. De kaartlezer geeft een toegangssignaal en er brandt een groen lampje. Aan het eind van de reis houd je dezelfde betaalpas weer bij een kaartlezer om uit te checken.
Openbare bussen
Vanuit Kos-stad vertrekken diverse lokale buslijnen langs de belangrijkste plekken in de hoofdstad. Vanuit de stad en de luchthaven vertrekken regelmatig bussen waarmee u tegen lage kosten naar afgelegen nederzettingen en dorpen kunt reizen.
Kos taxiprijzen zijn gebaseerd op meterstanden . Hierdoor kunnen verschillende factoren de prijs beïnvloeden, waaronder de afstand tot uw bestemming, reistijd en het aantal passagiers. Extra's zoals tol en oversized bagage kunnen extra kosten met zich meebrengen.
De beste manier om van Kos naar Kardamena te gaan zonder auto is met een bus. Dit duurt 40 min. en kost €3 - €4.
Kardamena. Kardamena is een van de bekendste en leukste plaatsen op Kos. Het ligt aan de oostkust en heeft een schattig centrumpje. Winkeltjes, bars, tavernes en de vele terrassen zorgen voor een gezellige sfeer.
Paradise Beach
Volgens velen is dit het mooiste strand van Kos. We hebben het natuurlijk over Paradise Beach! Dit zandstrand aan de zuidkust van het Griekse eiland is dan ook erg populair. Vooral voor gezinnen is dit een heerlijke locatie om even te ontspannen aan zee.
De boulevard van Kos-Stad kan je tijdens je stapvakantie op dit zonnige Griekse eiland bijna niet overslaan. Vlak bij vind je namelijk de spetterende barstreet, waar je natuurlijk elke avond de vetste feestjes en mooiste clubs bezoekt.