Je zal merken dat Eritrea een land is dat veel te bieden heeft – mooie landschappen, warme mensen en bijzondere architectuur.
Het is niet veilig er op vakantie te gaan. De Nederlandse ambassade kan u minder goed helpen als u in de problemen komt. Voor de rest van Eritrea geldt kleurcode oranje.
Het land heeft veel kerken en gebedshuizen, waardoor het een belangrijk spiritueel centrum is voor gelovigen over de hele wereld. Bovendien betekent de religieuze diversiteit van het land dat ook mensen met andere geloofsovertuigingen vrij hun gang kunnen gaan in Eritrea.
Waarom vluchten mensen uit Eritrea? Veel mensen ontvluchten Eritrea vanwege de dienstplicht. Deze loopt vaak op tot meer dan tien jaar en is door de VN bestempeld als een vorm van dwangarbeid. Deserteurs en dienstweigeraars worden wreed bestraft en ook hun families lopen gevaar.
Eritreeërs kennen een cultuur met de nadruk op groepsverband en zijn vooral 'samenredzaam'. Als wij hen aanspreken op hun zelfredzaamheid, weten ze niet welk gedrag wij verwachten. Ook gaan mensen in de Eritrese cultuur altijd uit van het verleden of het 'nu'.
Een van de meest herkenbare onderdelen van de Eritrese cultuur is de koffieceremonie. Koffie (Ge'ez ቡን būn) wordt aangeboden bij een bezoek aan vrienden, tijdens festiviteiten of als dagelijkse kost. Als koffie beleefd wordt afgewezen, wordt er hoogstwaarschijnlijk thee ("verlegen" ሻሂ shahee) geserveerd.
Het onderzoek laat zien dat het overgrote deel van de recent gearriveerde Eritrese nieuwkomers van het platteland komt en weinig opleiding heeft genoten. De 'oneindige' dienstplicht is de belangrijkste reden om het land te ontvluchten. Een Eritreeër vertelt: 'Je weet niet tot wanneer je erin zit.
Wij adviseren: Denk nog eens goed na over de noodzaak om naar Eritrea te reizen, vanwege het risico op geweldsmisdrijven en mogelijke conflicten met buurlanden .
In Eritrea zijn de twee grootste godsdiensten het christendom en de islam (voornamelijk soennieten). 63% van de bevolking is christen. Het belijden van de christelijke religie is toegestaan voor volgers van de Eritrees-orthodoxe Tewahedo-kerk, de Rooms-Katholieke kerk en de Evangelische (Lutherse) Kerk van Eritrea.
Ja, bezoekers mogen drinken in Eritrea . Het is echter belangrijk om op te merken dat alcohol niet overal verkrijgbaar is in Eritrea, en bezoekers moeten niet verwachten dat ze een breed scala aan drankjes of bars vinden. Het is ook belangrijk om de lokale gebruiken en wetten met betrekking tot alcoholconsumptie te respecteren.
Van de keuken, opmerkelijke geografie en rijke erfgoed tot de indrukwekkende oude structuren - waaronder meer dan 400 kerken en kloosters - er is veel te leren over Eritrea. En hoewel veel mensen zich misschien niet bewust zijn van deze unieke aspecten, zijn ze nog steeds de moeite waard om te verkennen.
Kenmerkend voor Eritrese eetgewoonten is het eten met elkaar uit één bord of schaal, en het eten met de handen. In plaats van het bestek is Injera voor hen een soort hulpmiddel bij het eten. De Injera wordt op een grote, platte schaal (messob) geserveerd met hierop de verschillende stoofschotels.
Eritrea staat op plaats 175 van de 193 landen in de Human Development Index. Dit betekent dat het land laag ontwikkeld is met een laag inkomen per inwoner, waar veel mensen in armoede leven en tweederde van de bevolking analfabeet is. Er wonen onge- veer 3,5 miljoen mensen.
Asmara is echt veilig. Eritreanen zijn erg vriendelijk.
Namibië en Botswana zijn misschien wel twee van de veiligste landen van Afrika om doorheen te reizen. De mensen zijn er ontzettend vriendelijk en met name erg behulpzaam. Natuurlijk kun je altijd iemand tegen komen die een mindere bui heeft, maar dat heb je wereldwijd. De beide landen zijn erg dunbevolkt.
De legers van Ethiopië en Eritrea en aanverwante milities zijn verwikkeld in een bloedige strijd met het Volksbevrijdingsleger van Tigray. Dat wil de macht over het eigen gebied. De oorlog in Tigray duurt al bijna twee jaar en heeft aan tienduizenden mensen het leven gekost. Miljoenen mensen zijn op de vlucht geslagen.
Er zijn drie officiële talen in Eritrea: Tigrigna, Arabisch en Engels. Soms spreken de wat oudere lokale zakenmensen ook nog wel eens Italiaans. Groet een Eritreeër met 'Selam', wat vrede betekent.
In de oudheid kende het gebied wat we nu kennen als Eritrea zijn hoogtijdagen als het koninkrijk Aksum. Een handelsrijk dat bestond vanaf het jaar 100 tot 940 en dat rijkdom kende door de handel in ivoor. Het koninkrijk sloeg zijn eigen munten en rijkte zo ver als tot de Romeins-Egyptische grens.
in Eritrea in het algemeen
Vermijd niet-essentiële reizen naar Eritrea vanwege de onvoorspelbare veiligheidssituatie die snel kan verslechteren als de spanningen tussen Eritrea en buurlanden escaleren (niveau 3 van 4).
Zelfs sommige buitenlanders zijn in staat geweest om Eritrea binnen te komen zonder enige documentatie. Er zijn nog geen douanebeambten of tarieven op goederen. Het meest opmerkelijke is dat Eritreeërs voor het eerst in jaren het land vrij kunnen verlaten zonder vergunningen of het risico om neergeschoten te worden .
Isaias (Isayas) Afewerki (Tigrinya: ኢሳይያስ ኣፈወርቂ), ook wel Afwerki of Afeworki (Asmara (Eritrea), 2 februari 1946) is sinds het land in 1991 onafhankelijkheid verkreeg president van Eritrea. Hij heerst sindsdien als dictator over zijn land.
Door de beperkte toegang tot elektriciteit is er geen internet; maar 1% van de bevolking heeft internet (alleen in de stad). 2 De leefwereld van kinderen is dus beperkt. Algemeen Ambtsbericht Eritrea.
De mensenrechtensituatie in Eritrea behoort tot één van slechtste ter wereld. Het land wordt ook wel 'het Noord-Korea van Afrika' genoemd. Er is geen persvrijheid en de vrijheid van meningsuiting en religie zijn beperkt. Kritiek op de regeringspartij en president wordt niet op prijs gesteld.