Het bedrijf gaat Ahold Delhaize heten met in Nederland het hoofdkantoor. Dick Boer wordt de topman van Ahold Delhaize. Het heet een fusie van gelijken, maar de aandeelhouders van Ahold krijgen 61% en die van Delhaize de overige 39% van de aandelen waarbij de juridische entiteit Delhaize opgaat in Ahold.
Bijna 60 jaar later gaat Jan Linders verder als franchiseondernemer van Albert Heijn en hiermee blijft het familiebedrijf een krachtige speler in het zuiden van Nederland.
Albert Heijn (Nederlandse uitspraak: [ˈɑlbərt ˈɦɛin]), vaak afgekort tot AH (uitgesproken als [aːˈɦaː]) en informeel tot Appie (uitgesproken als [ˈɑpi]), is de grootste supermarktketen van Nederland met een marktaandeel van 34,8% in 2020. De keten werd opgericht in 1887 en maakt sinds 2016 deel uit van Ahold Delhaize .
Albert Heijn zegt daarentegen dat de keuze aan de klant is om producten uit bepaalde gebieden (lees: Israël) niet te kopen. Daarmee roept de supermarkt indirect juist op tot een boycot van producten uit Israël.
Samen met zijn neven Berthold en Theo Albrecht beschikt de Aldi-familie over €33,2 miljard. Dieter Schwarz, eigenaar van concurrent Lidl, prijkt met €12,5 miljard euro op de derde plaats.
Marit van Egmond is sinds 2019 ceo van Albert Heijn.
Gekås. Gekås Ullared AB is een warenhuis in Ullared, Zweden en is de grootste supermarkt ter wereld.
Action is een Nederlandse non-food-discountwinkelketen met ruim 2900 vestigingen in 12 landen in januari 2025. De Britse investeringsmaatschappij 3i Group bezit sinds 2021 meer dan de helft van de aandelen. De winkelketen opereert vooral in het lage-prijsassortiment.
De ceo van Ahold Delhaize verdient per jaar €6.957.432, oftewel 111 keer het gemiddelde loon van zijn personeel.
De Rijksoverheid is niet alleen de grootste werk- en opdrachtgever van Nederland, het is ook al 5 jaar de populairste.
Frans Muller started as President and Chief Executive Officer of Ahold Delhaize on July 1, 2018. Before that, he served as Deputy Chief Executive Officer and Chief Integration Officer since 2016.
Jumbo is een Nederlandse keten van supermarkten van de Koninklijke Jumbo Food Groep, waarvan alle aandelen worden gehouden door Stichting Administratiekantoor Van Eerd Groep Holding. Het is met een marktaandeel van 21% de op een na grootste supermarktketen van Nederland, achter Albert Heijn.
Ja echt, we hebben een Albert Heijn in Amerika! Zelfs hier in State College. Albert Heijn heet hier 'Giant', en heeft een Bonuskaart, een Allerhande, en zelfs Albert.nl. Je voelt je helemaal thuis als Nederlander!
Management salarissen bij Albert Heijn in Nederland
Het gemiddelde salaris bij Albert Heijn varieert vanaf ongeveer € 43.597 per jaar voor een Communicatie Manager (m/v) tot ongeveer € 116.218 per jaar voor een Algemeen Directeur (m/v).
Marktleider Albert Heijn heeft in 2024 opnieuw geprofiteerd van het teruggelopen marktaandeel bij concurrent Jumbo. De supermarktketen won bijna een procent van de markt, en heeft nu een marktaandeel van 37,7 procent. Daarmee blijft Albert Heijn veruit de grootste supermarkt van Nederland.
Lidl (uitspraak: [ˈliːdəl]) is een Duitse keten van supermarkten in het discountsegment. De supermarktketen is actief in een groot deel van Europa, met meer dan 11.000 winkels in meer dan 23 landen.
Theodor Paul Albrecht (Duits: [ˈalbʁɛçt]; 28 maart 1922 – 24 juli 2010) was een Duitse ondernemer. Hij richtte samen met zijn broer Karl Albrecht de discount supermarktketen Aldi op. In 2010 werd Theo door Forbes gerangschikt als de 31e rijkste persoon ter wereld, met een vermogen van $ 16,7 miljard.
ALDI (een afkorting van Albrecht Diskont) is een internationaal opererende Duitse keten van discount-supermarkten, opgericht in 1946 in Essen (Noordrijn-Westfalen) door de broers Karl Albrecht (1920-2014) en Theo Albrecht (1922-2010).
Sinds de aanvallen op de Gazastrook zijn er verschillende lijstjes gemaakt van bedrijven die het Israëlische geweld direct of indirect steunen. Enkele voorbeelden van deze bedrijven zijn Starbucks, McDonalds, Coca-Cola en Pepsi.
Een oproep aan winkeliers in Nederland
De belangrijkste Israelische landbouwproducten bij Nederlandse winkels zijn: Medjoul dadels van Hadiklaim en Mehadrin, met merknamen als Bomaja, King Solomon, Jordan River, Palmfruits, of Shlomo en eigen merken.