Om met het openbaar vervoer naar Stadion Feijenoord (De Kuip) te reizen, kun je het beste de tram of trein nemen. Tramlijn 12 (speciale evenementenlijn), tram 3, 20 en 23 stoppen in de buurt van het stadion. Ook stopt de trein direct bij het station "Rotterdam Stadion". RET +2
Openbaar vervoer De Kuip is zowel met de bus, tram, trein als watertaxi goed te bereiken. Zo stoppen tramlijnen 20 en 23 vrijwel voor de deur van het Maasgebouw. Een uitgebreide omschrijving van de openbaar vervoermogelijkheden is te vinden op www.dekuip.nl.
Ja, je reist gratis met de tram (en bus) van de RET naar Feyenoord-thuiswedstrijden als je een seizoen- of wedstrijdkaart hebt, geldend van 3 uur voor tot 3 uur na de wedstrijd. Je wedstrijdkaart dient als je vervoersbewijs, tonen aan de conducteur is voldoende; metro is niet gratis.
Naast De Kuip ligt NS Station Rotterdam Stadion. Tijdens wedstrijden en bepaalde evenementen stoppen hier stoptreinen vanaf Rotterdam Centraal en Dordrecht. Wanneer dit station niet in gebruik is, kun je uitstappen bij Station Rotterdam Zuid of Rotterdam Lombardijen.
Een kleine 30 bussen van het Zaanse bedrijf gaan mee, de andere bussen komen van andere touringcarbedrijven. In totaal vervoeren de busbedrijven zo'n 9.600 supporters. De rest komt op eigen gelegenheid naar de Kuip.
Alternatieven OV
Je kunt bijvoorbeeld vanaf Rotterdam CS de trein nemen en uitstappen bij Rotterdam Stadion. Ook kun je de metro pakken vanaf bijvoorbeeld Rotterdam CS richting Maashaven. Daar kun je vervolgens tramlijn 2, 12 of 25 pakken tot halte Breeplein. Vanaf daar is het ongeveer 10 minuten lopen naar de Kuip.
Gratis parkeren bij De Kuip is beperkt en alleen mogelijk op niet-wedstrijddagen voor bezoekers van het stadion zelf (bij het Maasgebouw) en eventueel P+R-terreinen zoals Beverwaard, hoewel de situatie rondom de omliggende wijken is veranderd naar betaald parkeren. Op wedstrijddagen zijn de parkeerplaatsen rondom het stadion (P2/P3) betaald, en wordt gratis parkeren door de gemeente actief tegengegaan, met overweging voor slagbomen.
Gratis of goedkoop parkeren in de buurt van De Kuip
P+R Kralingse Zoom of P+R Capelsebrug. Hier parkeer je gratis als je overstapt op het openbaar vervoer (metro of tram) richting het stadion. Vanaf station Zuidplein neem je bus 75 richting Kralingse Zoom en stap uit bij halte Stadionviaduct.
Het is niet toegestaan om andere bezoekers te bedreigen, beledigen en/of te kwetsen in de meeste ruime zin des woords. Het is niet toegestaan om slag-, steek- en vuurwapens mee te nemen in het stadion. Het meenemen, in bezit hebben en/of afsteken van vuurwerk in het stadion is ten strengste verboden.
De Johan Cruijff ArenA (voorheen de ArenA) in Amsterdam is groter dan het Stadion Feijenoord (De Kuip) in Rotterdam; de ArenA heeft een capaciteit van ruim 55.000 toeschouwers, terwijl De Kuip ongeveer 47.500 tot 51.000 (afhankelijk van de bron) kan herbergen, waardoor de ArenA het grootste stadion van Nederland is.
Nee, OV is niet automatisch gratis voor 65-plussers, maar je krijgt wel 34% korting in de bus, tram en metro met een persoonlijke OV-chipkaart of OVpay, en er zijn speciale (soms gratis) abonnementen mogelijk, afhankelijk van je gemeente of inkomen, vooral voor de trein (NS). De 34% leeftijdskorting gaat automatisch in als je 65 bent en is geldig op saldo in het stads-/streekvervoer, maar niet bij de NS. Voor gratis OV moet je vaak aan specifieke voorwaarden voldoen, zoals wonen in een gemeente die dit aanbiedt (bv. Rotterdam, Barendrecht).
Toegang. De poorten van De Kuip gaan vanaf 11:00 uur open voor bezoekers. Op vertoon van jouw ticket is toegang mogelijk via alle zijdes en verschillende poorten.
Dat is in- en uitchecken met de nieuwe OV-pas of je betaalpas. Hiermee reis je overal in Nederland met de trein, bus, tram en metro. Op dezelfde manier als je gewend bent: pas tegen de kaartlezer en klaar! De OV-pas en de betaalpas volgen de OV-chipkaart op.
Met je betaalpas, creditcard, mobiel of de nieuwe OV-pas. Met OVpay reis je overal in Nederland met de trein, bus, tram en metro. OVpay volgt de vertrouwde OV-chipkaart op. Zo is de techniek klaar voor de toekomst.
Er zijn ook P+R terreinen waar je gewoon gratis parkeert (zonder ov) Een aantal opties zijn:
Bereikbaarheid. De Kuip ligt in Rotterdam-Zuid en is vanaf Rotterdam Centraal in circa 20 minuten bereikbaar met tramlijn 3 (halte Stadion Feijenoord).
Haarlak, deodorant of pleisterspray
Irriteert de ogen tijdelijk. Je moet wel dicht bij je aanvaller komen.
Restaurants en cafés binnen De Kuip
Tijdens wedstrijden of evenementen is er binnen het stadion een uitgebreid aanbod aan food- en drinkstands. Je kunt er terecht voor patat, snacks en broodjes, maar ook voor warme en koude dranken zoals bier, fris en koffie.
Feyenoord-supporters kunnen in De Kuip betalen met pinpas, creditcard of smartphone. Het is niet mogelijk om contant te betalen.
Gratis parkeren bij De Kuip is beperkt en alleen mogelijk op niet-wedstrijddagen voor bezoekers van het stadion zelf (bij het Maasgebouw) en eventueel P+R-terreinen zoals Beverwaard, hoewel de situatie rondom de omliggende wijken is veranderd naar betaald parkeren. Op wedstrijddagen zijn de parkeerplaatsen rondom het stadion (P2/P3) betaald, en wordt gratis parkeren door de gemeente actief tegengegaan, met overweging voor slagbomen.
Parkeertijden en -schema's in Dubai
Zondagen: Openbaar parkeren is de hele dag gratis op zondagen . Feestdagen: Parkeren is niet toegestaan in alle openbare RTA-zones. 's Nachts: Gratis van maandag t/m zaterdag van 22:00 tot 08:00 uur.
Op de meeste P+R terreinen parkeer je gratis. Op ongeveer 50 parkeerterreinen betaal je parkeerkosten.
De scanauto rijdt iedere dag in de wijk en controleert of betaald is voor parkeren in de straat.
Je kunt al parkeren vanaf €32,50 per dag. De parkeergarage Q-Park Nieuwendijk is de perfecte uitvalsbasis voor een dagje Amsterdam. In de directe omgeving van de parkeergarage vind je De Dam, Madame Tussauds en loop je zo naar de Jordaan. Wil je liever shoppen?
Voor seizoens- en wedstrijdkaarthouders is je wedstrijdticket meteen het vervoerbewijs waarmee je 3 uur vóór en 3 uur na de thuiswedstrijden van Feyenoord gratis met de trams en bussen van de RET kunt reizen. Omdat de Kuip het beste te bereiken is met de tram en bus, is het reizen in de metro níet gratis.