Je kunt Albert Heijn-producten vinden op de volgende Caribische eilanden, meestal onder de naam Van den Tweel Supermarket:
Van den Tweel (Zeelandia en Jan Thiel)
Van den Tweel Supermarkt is de 'Albert Heijn' van Curaçao, inclusief de Albert Heijn-producten die hier ook gewoon verkrijgbaar zijn.
Zijn er nog typisch Nederlandse invloeden op Bonaire? “Ze hebben hier een Albert Heijn en een Jumbo. Al heten die supermarkten wel anders: Van Den Tweel en Warehouse. Je hebt typische snackbars en je kan overal bitterballen of een broodje kroket kopen.
Gerard van den Tweel verkoopt zijn Albert Heijn-supermarkten op Aruba, Bonaire en Curaçao. De in totaal vijf winkels komen in handen van de Jamaicaanse supermarktbaas Gassan Azan.
De boodschappen op Bonaire moeten allemaal worden geïmporteerd, voornamelijk vanuit Nederland & Venezuela, hierdoor zijn de prijzen ongeveer 40% duurder dan we de producten in Nederland in de supermarkt hebben liggen. Houd ongeveer per 2 personen rekening met €130 euro aan boodschappen per week.
Kom snel langs bij Warehouse ðde gezelligste en voordeligste supermarkt van Bonaire! ð Warehouse Bonaire is at Warehouse Bonaire.
Wat "leuker" is, hangt af van je voorkeur: Aruba is levendiger met brede zandstranden, een bruisend uitgaansleven, winkels en veel toeristische faciliteiten, ideaal voor een typische strandvakantie met veel activiteit. Bonaire is veel rustiger, gericht op natuur, duiken (het 'Divers' Paradise'), snorkelen, en een relaxte, kleinschalige sfeer met minder drukte en meer ongerepte natuur, wat het perfect maakt voor natuurliefhebbers en rustzoekers.
Als je heimwee hebt naar Nederlandse lekkernijen of gewoon op zoek bent naar een uitgebreide keuze, dan is Van den Tweel Supermarkt de beste optie op Bonaire. Van den Tweel Supermarkt is gevestigd op Kaya Industria 39 in Kralendijk en heeft een ruime parkeerplaats naast de winkel.
Maar de bekende internationale A-merken uit de Nederlandse supermarkten zul je voor een groot deel ook op Curaçao in de supermarkt zien liggen. Ook de standaard huismerken van Albert Heijn, Jumbo, Plus, Hoogvliet zul je terug kunnen vinden op Curaçao.
De kosten voor een verblijf op Aruba, verschillen niet zoveel met een verblijf in Nederland. Boodschappen kunnen iets duurder zijn omdat Aruba maar beperkte eigen landbouw heeft en dus bijna al het voedsel moet importeren. Prijzen kunnen ongeveer 5 tot 6% hoger uitvallen.
Bekende Nederlanders zoals Henny Huisman, Camiel Eurlings, Paul Haarhuis, ontwerper Piet Boon, en presentator Rik Felderhof hebben (gehad) een woning op Bonaire, vaak in luxere villawijken of bij populaire hotspots zoals de buurt van Ocean Oasis of in gebieden met veel groen en privacy, zoals rond Kralendijk en het noorden, hoewel ze hun exacte locatie meestal privé houden.
Je kunt eigenlijk het hele jaar naar Bonaire, maar de maanden mei tot en met november hebben de meeste kans op regen en een kleine kans op tropische stormen (juni-november), terwijl september en oktober (minder wind) en de Nederlandse schoolvakanties (duurder) minder ideaal kunnen zijn. Voor het droogste weer en laagste prijzen zijn januari-april en mei-juni goede opties.
Ja, eten op Bonaire is over het algemeen duurder dan in Nederland, vooral door importkosten, maar je kunt het budgetvriendelijk houden door lokaal te eten en zelf te koken in een appartement. Boodschappen in supermarkten zoals Van den Tweel (vergelijkbaar met AH) zijn duurder, maar lokale markten en goedkopere winkels zoals Warehouse bieden alternatieven. Restaurants met lokale gerechten zijn betaalbaarder dan luxe eetgelegenheden.
Géén HEMA!
Desondanks komt 1 tot 2x per jaar het gerucht weer tot leven dat er een HEMA op Curaçao komt.
Maar dan rijst de vraag: heeft Suriname een Albert Heijn? Nee, zeggen de mensen die ik het vraag. En ook Google levert niet.” UPDATE: volgens één van onze lezer gaat het om reclame voor het huismerk van AH dat wel in Surinaamse supermarkten te koop is.
Albert Heijn-franchisenemer Gerard van den Tweel (73) verkoopt zijn supermarkten op Curaçao, Bonaire en Aruba. De nieuwe eigenaar is de Jamaicaanse supermarktbaas Gassan Azan, die een meerderheidsaandeel in de Van den Tweel-groep heeft gekocht.
De goedkoopste supermarkt op Curacao
De drie grootste supermarkten (Mangusa hypermarket / Centrum Mahaai / Mangusa Rio) gaan redelijk gelijk op wat betreft de prijs onderaan de bon. In de vergelijkingstest (zie hieronder) komt supermarkt het Centrum als goedkoopste uit de bus.
Verschillende bekende Nederlanders wonen (deels) op Curaçao, met Jandino Asporaat die recent met gezin is geëmigreerd, en anderen zoals Jeroen Pauw, Gerard Joling, Barry Hay, Danny de Munk, Glennis Grace, Tino Martin, Channah Koerten, Jan Smit, en Rossana Kluivert die er regelmatig verblijven, vakantievieren of een tweede huis hebben, hoewel sommigen ook met de uitdagingen van het eiland te maken hebben gehad.
Je mag geen vuurwapens, drugs, vlees, vleeswaren, planten, bloemen, dode dieren/producten daarvan, nagemaakte producten, en beschermde dier- of plantproducten (zoals koraal of slangenleer) meenemen naar Curaçao; medicijnen die onder de Opiumwet vallen vereisen een speciale verklaring. Standaard etenswaren zoals kaas, pindakaas, koekjes, en (verpakte) koffie zijn toegestaan, maar let op de douaneregels voor alcohol en tabak.
Ja, over het algemeen wordt Bonaire gezien als duurder dan Curaçao, vooral wat betreft de kosten van levensonderhoud en verse producten, door een beperkter aanbod en focus op luxe/natuurtoerisme, hoewel recente trends aangeven dat de verschillen kleiner worden en accommodatieprijzen soms vergelijkbaar zijn. Curaçao heeft een grotere economie, meer aanbod en concurrentie, wat de algemene kosten drukt, maar heeft ook betaalde stranden en meer toeristische hotspots, waardoor het ook prijzig kan zijn.
Van den Tweel Supermarkt
Als onderdeel van een grote Nederlandse keten zijn ze gespecialiseerd in verse producten, fruit, vers vlees, kip, vis, zuivel en meer. Je vindt er ook een complete bakkerij, een uitgebreide wijnkaart en een enorme selectie delicatessen, vleeswaren en kazen van over de hele wereld.
Mangusa Hypermarket is de grootste supermarkt op Curaçao en biedt een breed scala aan producten tegen concurrerende prijzen. Mangusa staat bekend om zijn uitgebreide selectie van zowel lokale als internationale producten.
Drugssmokkel . Drugssmokkelaars gebruiken Bonaire, Sint Eustatius en Saba om illegale drugs vanuit Zuid-Amerika naar Europa en Noord-Amerika te smokkelen. Laat tassen nooit onbeheerd achter en spreek nooit af of ga er niet mee akkoord om een pakket voor iemand anders te dragen.
Het is niet zozeer "leuker", maar Mambo Beach is groter, bruisender en commerciëler met veel winkels en restaurants langs een boulevard, ideaal voor jonge mensen en drukte, terwijl Jan Thiel Baai kleiner, relaxter en meer gericht op luxe/gezinnen is met een ontspannen sfeer, luxe villa's en een Albert Heijn, en dus een rustigere, maar complete ervaring biedt.
Bonaire is het meest rustige eiland van de tropische ABC-eilanden maar dat betekent absoluut niet dat het saai is. Uiteraard kun je op Bonaire ultiem relaxen en genieten van zon, zee en strand maar het eiland staat vooral bekend als duik- en windsurfparadijs!