Voor rookwaren geldt een limiet van 200 sigaretten of 25 sigaren of 50 cigarillo's. Wie contant geld meeneemt naar Bonaire die mag niet meer dan $ 10.000,- bij zich hebben (of andere valuta met een gelijke waarde). Het invoeren van vlees en vleeswaren is aan sterke restricties onderhavig.
Het geven van fooien op Bonaire is anders dan in Nederland. Net als in Amerika berekenen restaurants standaard al 10% fooi en de hotels gaan uit van 12%.Voor een uitstekende service wordt 15% tot 20% fooi gegeven.
De kosten van levensonderhoud op Bonaire zijn gemiddeld hoger dan in Nederland, omdat het een eiland is en dus bijna alles geïmporteerd moet worden. Huur is gemiddeld dan weer wel lager dan in Nederland. Als Nederlander mag je 180 dagen op Bonaire verblijven.
Op Bonaire kunt u betalen met Amerikaanse dollars (USD). Euro's worden vrijwel nergens geaccepteerd als betaalmiddel. U kunt uw euro's wel bij de lokale banken omruilen voor USD.
Het prijsniveau op Bonaire ligt iets hoger dan in Nederland als je kijkt naar uit eten, het kopen van kleding en de prijzen in de supermarkten. Dat komt vooral omdat veel producten geïmporteerd moeten worden, wat de prijs opdrijft. Goedkoper dan in Nederland is benzine omdat daar minder belasting op zit in Bonaire.
Gebruik een spray/lotion die minimaal 30% DEET bevat. Zorg dat jouw huis muggenvrij is door het dichthouden van ramen en deuren en gebruik te maken van horren en screens. Slaap, ook overdag, onder een klamboe. Draag licht gekleurde kleding, lange broek, lange mouwen, sokken en gesloten schoenen.
Geld pinnen kan op veel verschillende plaatsen.Verspreid over het eiland staan pinautomaten. Vrijwel alle Nederlandse bankpasjes werken goed op Bonaire.
In Bonaire is de officiële munteenheid de Amerikaanse dollar. 1 amerikaanse dollar is gelijk aan ongeveer € 0,88. De dollar is ook de enige manier waarmee je kunt betalen (euro's zijn niet mogelijk). Wel kun je je bankpas en creditcard gebruiken.
Als u voor langer dan 6 maanden naar Bonaire, Sint Eustatius of Saba gaat, heeft u een Verklaring Toelating van Rechtswege nodig. In deze verklaring moet u aantonen dat u een plek heeft om te wonen en genoeg geld om van te leven. Ook heeft u een bewijs van goed gedrag over de afgelopen 5 jaar nodig.
Als je op vakantie gaat naar Bonaire dan moet je sinds 2023 toeristenbelasting (Visitor Entry Tax) betalen. Dit kun je vanaf zeven dagen voor je vertrek naar Bonaire regelen. Vul hiervoor online het formulier in van de Bonairiaanse overheid. Je ontvangt dan een QR-code via de e-mail.
Bonaire is een relatief veilig eiland en de criminaliteit is er laag, zeker als je het vergelijkt met de andere eilanden in de Caribische archipel. De sociale controle onder de bevolking op het eiland is hoog.
Op Bonaire gebruiken ze stopcontacten van type A, B en F. In Nederland heb jij stekkers C en F. Je heb je een reisstekker nodig op Bonaire voor stopcontacten type A en B. Jouw stekkers passen wel in stopcontacten type F, maar die zijn mogelijk niet altijd ter plekke beschikbaar.
Spullen die je nooit in je bagage moet stoppen
Drugs zoals hasj, cocaïne, heroïne, crystal meth of andere verdovende middelen. Beschermde dier- en plantsoorten - ook geen producten die daarvan gemaakt zijn, zoals schoenen van krokodillenleer of ivoren sieraden.
Op Bonaire is het drinkwater van uitstekende kwaliteit. Je kunt dus zonder bezwaar het water uit de kraan drinken en het smaakt prima.
Kun je het water op Bonaire uit de kraan drinken? Het drinkwater kan op het Caribische eiland probleemloos uit de kraan worden gedronken en heeft een prima smaak. Het Water- en Energiebedrijf Bonaire (WEB) voorziet in deze behoefte door uit het Bonairiaanse zeewater dagelijks drinkwater te zuiveren.
Het officiële muggenseizoen is van juli tot en met half augustus, maar ook daarvoor en daarna zullen de muggen er zijn. In Nederland komt een dertigtal soorten steekmuggen voor die er voor kunnen zorgen dat u geprikt wordt en daarbij bloed zuigen. Dit kan zorgen voor nare situaties.
Muggen houden niet van de geur van lavendel, citroengras, rozemarijn, munt en kattenkruid. Het voordeel van lavendel is dat het niet alleen helpt bij het verjagen van muggen, maar het er ook voor zorgt dat je beter slaapt! Heb je geen lavendel in huis, maar wel muntblaadjes of kattenkruid?
De prijs van een glas wijn ligt rond de US$ 6 a 7 Dollar en een flesje bier rond de US$ 4 Dollar. Happy hours zijn hier veel voorkomend, dus als je een beetje rondkijkt drink je tussen 17.00 en 19.00 altijd wel ergens voor de helft van de prijs inclusief dj of livemuziek.
Hoeveel dagen je nodig hebt voor Bonaire
Het is vooral de vraag hoelang je wilt gaan genieten hier! Maar zonder gekheid, het is natuurlijk best een stuk vliegen (10 uur) dus ik raad je aan minimaal 7 dagen te gaan. De meeste Nederlanders gaan tussen de 7 en 14 dagen op vakantie naar Bonaire.