Maximaal tarief per GJ (Gigajoule) In 2023 is het maximale warmtetarief €90,91. In 2023 gold een prijsplafond voor warmte. Met het prijsplafond betaalde u €47,38 per GJ voor de eerste 37 GJ die u verbruikte.
Op 1 januari 2025 zijn de variabele kosten per gigajoule (GJ) stadswarmte gedaald van € 46,69 naar € 43,79. Dit is de prijs voor de warmte die je echt gebruikt. De prijs van stadswarmte baseren we op de kosten voor de inkoop van warmte.
Het variabele warmtetarief van Vattenfall daalt van € 46,69 per gigajoule (GJ) in 2024 naar € 43,79 per GJ voor het jaar 2025. Het vastrecht stijgt gering met € 0,89 naar € 760,77 in 2025 (€ 759,88 in 2024)*.
Klanten aangesloten op een warmtenet van Eneco gaan in 2024 een tarief van € 44,82 per gigajoule (GJ) betalen.
Het gemiddelde warmteverbruik van huishoudens met stadsverwarming is zo'n 35 GJ per jaar. Voor warm water komt daar nog 6,6 GJ bij. De gemiddelde kosten voor warmte zijn € 41 per GJ en ongeveer € 500 per jaar voor vastrecht (gemiddelde vastrechtprijs plus de gemiddelde prijs voor de afleverset).
Maximaal tarief per GJ (Gigajoule)
In 2025 is het maximale warmtetarief € 43,79 per GJ (2024: € 46,69).
Omdat huishoudens op een warmtenet niet kunnen overstappen naar een andere leverancier, zijn maximumtarieven de manier om de consument te beschermen. De belofte daarbij is dat stadsverwarming niet duurder uitvalt dan een cv-ketel op aardgas.
Klanten aangesloten op een warmtenet van Eneco hebben in 2025 lagere kosten dan in 2024. Want het variabel tarief van €43,79 per gigajoule (GJ) in 2025 is met €1,03 gedaald ten opzichte van het tarief van dit jaar. De vaste kosten bij Eneco blijven in 2025 vrijwel gelijk.
GJ (gigajoule) = 109 joule, overeenkomend met 31,6 m3 aardgas. TJ (terajoule) = 1012 joule, overeenkomend met 31 600 m3 aardgas. PJ (petajoule) = 1015 joule, overeenkomend met 31,6 mln m3 aardgas.
Wie stadsverwarming heeft, betaalt op twee manieren voor warmte: voor de verwarming van het huis en voor warm water uit de kraan en douche. Eneco rekent dit jaar voor warmtenetaansluitingen 43,76 euro per GJ (vorig jaar nog 24,60 euro per GJ) en 9,19 euro per m3 warm water uit de kraan of de douche.
Huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet betalen in 2025 maximaal € 43,79 per giga joule (GJ) voor hun warmte, inclusief btw. Dit is bijna €3 minder dan vorig jaar.
Om een betrouwbare warmtelevering te bieden, veranderen we per 1 september 2024 onze variabele kosten. Vanaf 1 september 2024 geldt het door de ACM vastgestelde maximumtarief van € 46,69 per GJ (was € 45,73 per GJ). Dit nieuwe tarief geldt tot en met 31 december 2024.
"Daarbij komt dat de tarieven voor warmte zijn gebaseerd op de aardgasprijzen. Daarbij geldt dat de maximale warmtetarieven niet hoger mogen zijn dan de kosten die je zou betalen als die woning op aardgas aangesloten zou zijn. In de vaste kosten wordt een hr-ketel doorberekend, die bij aardgas nodig zou zijn."
In 2024 is de energiebelasting ongeveer 70,5 cent per m3 gas en 13,2 cent per kWh stroom (bedragen inclusief 21 procent btw).
Het variabele tarief per GigaJoule (GJ) warmte in 2024 is bijna gelijk aan het prijsplafond van 2023, dat €47,38 is. Maar het is fors lager dan wat zonder het prijsplafond het maximum zou zijn geweest. Toch blijft dit een stijging van 80% ten opzichte de periode voor de energiecrisis in 2021.
Volgens het Nibud is het gemiddelde verbruik voor een huishouden van gemiddeld 2,2 personen zo ́n 34 GJ (gigajoules) per jaar. Als ook de verwarming van kraanwater via stadsverwarming gaat, is dit zo ́n 42 GJ per jaar.
Een miljoen krijgt voorvoegsel mega (afgekort M), een miljard giga (G), een biljoen tera (T) en een biljard peta (P). Een paar voorbeelden om eenheden om te rekenen: 1 kWh = 3600.000 joule = 3600 kJ = 3,6 MJ. 1 calorie = 1 cal = 4,2 joule = 4,2 J.
Wij als energieleverancier betalen de netbeheerkosten aan de netbeheerder en de btw en overheidsheffingen aan de overheid. Deze kosten zijn trouwens bij elke energieleverancier hetzelfde. De leveringskosten zijn dus maar een deel van het totaalbedrag dat je betaalt aan je energieleverancier.
Dit wordt over het algemeen met gas gedaan. Je zit dan aangesloten bij een energieleverancier en neemt zowel gas als stroom af. Dit is bij stadsverwarming niet het geval. Bij stadsverwarming wordt namelijk de restwarmte van een warmteopwekker zoals een energiecentrale of afvalfabriek gebruikt.
Meestal open je met een ontluchtingssleuteltje een kraantje op de radiator, waarna lucht ontsnapt. Doe dat voorzichtig: op een gegeven moment stroomt er ook water uit en dat kan heet zijn. Houd daarom een doekje of opvangbakje bij de hand. Nu kun je één voor één de radiatoren ontluchten.
Meestal kan een warmteovereenkomst die na 2019 is aangegaan, beëindigd worden, maar in sommige gevallen mogen warmteleveranciers weigeren. De leverancier moet wel uit kunnen leggen waaróm je niet van de stadsverwarming afgesloten kan worden. Van het warmtenet af kan doorgaans niet wanneer: ❌ Je blokverwarming hebt.