De conversie geeft aan hoe snel iemand doorklikt vanaf de resultatenpagina. De conversie berekent funda door het aantal keer bekeken te delen door het aantal keer gevonden. Is een advertentie bijvoorbeeld 600 keer bekeken en 10.000 keer gevonden, dan is de conversie 6% (600 gedeeld door 10.000 maal 100%).
Ben ook wel benieuwd naar jullie conversie %. Bij ons gemiddeld 18% (dus funda bezoekers die daadwerkelijk doorklikken naar de woning).
Wie zijn het die zo vaak op Funda kijken? De statistieken geven aan dat het vooral 50-plussers zijn (41%).De leeftijdscategorie van 35 tot 50 is goed voor 27%, de overige 32% is onder de 35 jaar.
Je kunt de statistieken ook bijhouden op de (publieke) woningpagina. Onder het kopje 'Populariteit' zie je het totaal aantal gevonden, bekeken en bewaard.
Gevonden is het aantal keer dat de woning in de resultatenlijst is getoond.Bekeken is het aantal keer dat de detailpagina van de woning is bekeken.
De conversie berekent funda door het aantal keer bekeken te delen door het aantal keer gevonden.
In 2021 lag het gemiddelde op ruim 13 bezichtigingen per te koop staand huis. Dat is aanzienlijk meer dan het jaar daarvoor, want in 2020 was het gemiddelde nog iets minder dan 10 bezichtigen. Dit was te verklaren door de gekte op de huizenmarkt.
Sms dan KOOPSOM <postcode> <huisnummer> naar 8118 (€ 1,50). Dit bedrag is exclusief uw gebruikelijke telefoonkosten. De informatie over koopsommen wordt maandelijks geactualiseerd.
Het aantal bezichtigingen per verkochte woning is dit jaar hoger dan ooit. Tot nog toe vinden er in 2021 gemiddeld ruim dertien bezichtigingen per te koop staand huis plaats.
Concurrentie op de woningmarkt
Het gemiddelde aantal aanvragen voor informatie en bezichtigingen per woning nam toe van 11 in het voorgaande kwartaal naar 13 in het tweede kwartaal van 2023. Dit is ook terug te zien in de gepubliceerde transactiecijfers van de NVM.
In Nederland staan ruim 8,1 miljoen woningen, waarvan er 7,7 miljoen bewoond zijn. De resterende 413 duizend woningen zijn niet beschikbaar of worden niet (permanent) bewoond. Een deel hiervan (135 duizend) staat tijdelijk leeg omdat de nieuwe bewoner nog moet verhuizen of de woning verbouwd wordt.
De makelaarsbeoordelingen op de website Funda zijn niet betrouwbaar. Uit een data-analyse van JuisteMakelaar blijkt dat uit 30.000 beoordelingen het gemiddelde een 9,1 is. Het beoordelingssysteem van Funda is niet waterdicht. Geen wonder is dat de gemiddelden zo verbazingwekkend hoog zijn.
De gemiddelde conversie schommelt al jaren ergens rond de 3 á 4 procent. Als jij dus een conversie van vijf procent of zelfs hoger weet te scoren dan doe je het gemiddeld gezien zeer goed. Dus zelfs als 19 van de 20 bezoekers bij jou niet overgaan tot een aankoop, heb je nog een goede conversie.
Een goed conversieratio, wat moet je je daarbij voorstellen? Het ratio moet dan tussen de 3-4% zijn. Het lijkt laag, maar gemiddeld is dit uitstekend. Het wil dus zeggen dat 3-4 van de 100 bezoekers overgaan tot een aankoop.
Het gemiddelde conversiepercentage binnen e-commerce ligt rond de 1,5 à 2% – voor de topbedrijven ligt dit boven de 5 of zelfs 10%. Maar het is beter om naar de benchmarks te kijken voor uw eigen branche.
In tegenstelling tot voorgaande jaren is overbieden in 2023 lang niet altijd noodzakelijk. Er is geen vast percentage dat voor alle situaties geldt, maar over het algemeen is het verstandig om nog maximaal 8% boven de vraagprijs te bieden.
De meeste jongeren verlaten tussen hun 18e en 30e het ouderlijk huis. Van de 18-jarigen woonde 88,7 procent op 1 januari 2023 nog bij één of beide ouders. Met 25 jaar was dat 31,7 procent, en van de 29-jarigen was 11,3 procent nog thuiswonend. Vrouwen zijn minder vaak thuiswonend dan mannen.
Met minder bezichtigingen én minder biedingen is het logisch dat huizen in 2023 langer te koop staan dan voorheen. Begin vorig jaar was de doorlooptijd bij verkoop gemiddeld nog 40 dagen en een jaar later is deze meer dan verdubbeld naar ruim 80 dagen.
Er is geen percentage dat geldt voor alle gemeentes, maar over het algemeen zou je in 2023 maximaal 8% boven de vraagprijs moeten bieden.
Wanneer je jouw woning nog niet hebt verkocht, is er nog geen overwaarde om te gebruiken. Voor dit soort gevallen kun je gebruik maken van een tijdelijke lening die van kracht is tot je beschikt over de overwaarde van de woning. Dit noemen ze ook wel een overbruggingskrediet.
Als je met de extensie op Funda surft, licht het icoon op als de woning eerder is aangeboden.Als je klikt krijg je de mededeling: Psst...We hebben dit huis al eerder gezien. Zo werd de Van Coothstraat 5 in Geffen voor 875.000 euro ook al in 2019 aangeboden, overigens voor dezelfde prijs.
Afmetingen van ruimtes in het bouwbesluit
Bij nieuwbouw dient een verblijfsruimte, van een normaal bewoonbare woning (geen recreatiewoning), minimaal 5 m² aan oppervlakte te bevatten en een breedte van 1,8 meter en een hoogte van 2,6 meter te hebben.
Voor sommige huizen is 2% overbieden al voldoende, bij andere huizen kan de prijs tot wel 20% boven de vraagprijs stijgen. Voordat je meegezogen wordt in een biedingen oorlog moet je het volgende weten: Sinds 2018 mag je niet meer lenen dan de waarde van een woning.
Er is wettelijk gezien geen maximum gesteld aan het aantal mensen dat in een appartement of woning mogen wonen. Wel zijn er afwijkende regels bij kamerbewoning, woning delen of een woning huren.