De Ethiopische keuken staat vooral bekend om de pittige groentegerechten en gekruide vleesgerechten. De Eritrese keuken kenmerkt zich door smaakvolle gerechten die met specerijen zoals kardemom, kruidnagels, kaneel, en kurkuma worden bereid. Veel gerechten zijn veganistisch en ze worden vaak in één pan geserveerd.
Populaire wats zijn Doro Wat (pittige kip stoofschotel met eieren), Misir Wat (vegetarische stoofschotel gemaakt van rode linzen) en Atkilt Wat (stoofschotel van gemengde groenten). Tsebhi is een specifieker type Eritrese stoofschotel en verwijst meestal naar vleesgerechten.
Het belangrijkste traditionele gerecht in de Eritrese keuken is tsebhi (stoofpot), geserveerd met injera (platbrood gemaakt van teff, tarwe of sorghum) en hilbet (pasta gemaakt van peulvruchten; voornamelijk linzen en tuinbonen) .
Ethiopiërs en Eritreeërs eten uitsluitend met hun rechterhanden , waarbij ze stukjes injera gebruiken om happen van hoofdgerechten en bijgerechten op te pakken. Gebruiksvoorwerpen worden zelden gebruikt bij de Ethiopische en Eritrese keuken.
Het land heeft veel kerken en gebedshuizen, waardoor het een belangrijk spiritueel centrum is voor gelovigen over de hele wereld. Bovendien betekent de religieuze diversiteit van het land dat ook mensen met andere geloofsovertuigingen vrij hun gang kunnen gaan in Eritrea.
Van de keuken, opmerkelijke geografie en rijke erfgoed tot de indrukwekkende oude structuren - waaronder meer dan 400 kerken en kloosters - er is veel te leren over Eritrea. En hoewel veel mensen zich misschien niet bewust zijn van deze unieke aspecten, zijn ze nog steeds de moeite waard om te verkennen.
Het onderzoek laat zien dat het overgrote deel van de recent gearriveerde Eritrese nieuwkomers van het platteland komt en weinig opleiding heeft genoten. De 'oneindige' dienstplicht is de belangrijkste reden om het land te ontvluchten. Een Eritreeër vertelt: 'Je weet niet tot wanneer je erin zit.
Genfo of ga'at is een eenvoudige Ethiopische en Eritrese pap die vaak bij het ontbijt wordt gegeten. Het wordt gemaakt door geroosterd gerstemeel of tarwemeel aan kokend water toe te voegen en het mengsel met een houten lepel te roeren tot het een gladde, maar extreem dikke consistentie krijgt.
In Eritrea zijn de twee grootste godsdiensten het christendom en de islam (voornamelijk soennieten). 63% van de bevolking is christen. Het belijden van de christelijke religie is toegestaan voor volgers van de Eritrees-orthodoxe Tewahedo-kerk, de Rooms-Katholieke kerk en de Evangelische (Lutherse) Kerk van Eritrea.
De Eritrese gemeenschap is een collectivistische cultuur. Vaders zijn vaak uit beeld omdat ze, vaak levenslang, moeten dienen in het leger. Harmonie in de groep is belangrijk en directe confrontatie wordt uit de weg gegaan.
ZIGNI (rundvleesstoofpot) wordt beschouwd als het nationale gerecht van Eritrea en is het hoofdgerecht van de lokale bevolking.
Veel mensen ontvluchten Eritrea vanwege de dienstplicht. Deze loopt vaak op tot meer dan tien jaar en is door de VN bestempeld als een vorm van dwangarbeid. Deserteurs en dienstweigeraars worden wreed bestraft en ook hun families lopen gevaar. Eritrea kent geen persvrijheid of vrijheid van meningsuiting.
In Eritrea ontvangen de meeste jongeren geen tot weinig of niet correcte seksuele voorlichting.Ook prostitutie neemt toe. Sommige jongens hebben daardoor soms het respect voor meisjes en vrouwen wat uit het oog verloren. Eritreers zijn over het algemeen harde werkers en teamspelers.
Eritrea heeft een lange kustlijn aan de Rode Zee. Volgens schattingen van de Verenigde Naties uit 2016 wonen er ongeveer 5 miljoen mensen in het land. Toch is Eritrea op Syrië na de bron van het hoogste aantal asielzoekers in Nederland. Sinds 2011 is het aantal Eritrese asielzoekers vervijfvoudigd.
Er zijn drie officiële talen in Eritrea: Tigrigna, Arabisch en Engels. Soms spreken de wat oudere lokale zakenmensen ook nog wel eens Italiaans. Groet een Eritreeër met 'Selam', wat vrede betekent.
Het belangrijkste ingredië in dit mengsel is de kikkererwt. Shiro is een combinatie van kikkererwtenmeel en specerijen. Vanwege de nadrukkelijk gebruikt van berbere is het mengsel rood, vandaar shiro mit'in (rode shiro). In sommige shiro's tref je naast specerijen ook knoflook en zout aan.
Religieuze demografie
Er zijn geen betrouwbare cijfers over religieuze overtuiging. De World Religion Database schatte dat de bevolking in 2020 voor 52 procent uit moslims en voor 47 procent uit christenen bestond. De moslimbevolking is overwegend soennitisch. De christelijke bevolking is overwegend Eritrees-orthodox.
In het kort. De kleurcode van het reisadvies is rood voor grensgebieden van Eritrea met de buurlanden. Wat uw situatie ook is: reis niet hierheen.Het is er te gevaarlijk.
Moslim- en christelijke Eritreeërs eten geen varkensvlees en eten allebei halalvlees, wat betekent dat het dier op een manier is geslacht die acceptabel is voor de islam. Orthodoxe christenen eten geen vlees op woensdag en vrijdag.
Zuivel vaker op ontbijttafel
Brood en crackers worden nog steeds verreweg het meest gegeten tijdens het ontbijt, al blijkt uit dit onderzoek dat de populariteit afneemt.
Maaltijden: Een ontbijt bestaat in Rusland uit brood met kaas, worst, jam of ei zoals bij ons, maar er wordt ook altijd een warm gerecht bij geserveerd, variërend van een bord pap of omelet.
Eritrea staat op plaats 175 van de 193 landen in de Human Development Index. Dit betekent dat het land laag ontwikkeld is met een laag inkomen per inwoner, waar veel mensen in armoede leven en tweederde van de bevolking analfabeet is. Er wonen onge- veer 3,5 miljoen mensen.
Isaias (Isayas) Afewerki (Tigrinya: ኢሳይያስ ኣፈወርቂ), ook wel Afwerki of Afeworki (Asmara (Eritrea), 2 februari 1946) is sinds het land in 1991 onafhankelijkheid verkreeg president van Eritrea. Hij heerst sindsdien als dictator over zijn land.
De legers van Ethiopië en Eritrea en aanverwante milities zijn verwikkeld in een bloedige strijd met het Volksbevrijdingsleger van Tigray. Dat wil de macht over het eigen gebied. De oorlog in Tigray duurt al bijna twee jaar en heeft aan tienduizenden mensen het leven gekost. Miljoenen mensen zijn op de vlucht geslagen.