De prijzen in Oostenrijk liggen een stukje lager dan in Nederland. Het prijsverschil met Nederland is gemiddeld -1%. Een aantal voorbeelden zijn: restaurants (18% goedkoper), levensmiddelen (18% duurder), geïmporteerd bier in horeca (0% duurder), sigaretten (20% goedkoper) en openbaar vervoer (22% goedkoper).
De prijzen voor eten en drinken liggen in Oostenrijk over het algemeen wat lager dan in Nederland. Dit geldt echter niet voor de stad Wenen.
De prijzen in de Oostenrijkse horeca zijn meestal vergelijkbaar of net iets lager dan in Nederland. Zo heb je een bakje koffie voor een euro of 3 en betaal je voor een cappuccino rond de €3,50. Voor een bord met schnitzel, frietjes en salade ben je €15 tot €18 kwijt.
Wanneer je een vakantie boekt voor een week in één verblijft in Oostenrijk, houd dan rekening met een prijzen tussen de 750 euro (voor een goedkoop verblijf) en 1500 euro (voor een luxer verblijf). Natuurlijk kunnen deze prijzen afwijken en hangt het ook af van het seizoen.
Italië: 11 procent goedkoper. Luxemburg: 11 procent goedkoper. Oostenrijk: 3 procent goedkoper. Duitsland: 3 procent duurder.
Levenskosten
De kosten van levensonderhoud in Oostenrijk liggen net iets hoger dan in Duitsland . In Oostenrijk worden de kosten van levensonderhoud geschat op ongeveer € 1.100 per maand. In Duitsland wordt dit geschat op € 934 per maand. De kosten van huurwoningen zijn echter lager in Oostenrijk dan in Duitsland.
Net als in Nederland en België heb je in Oostenrijk ook dure supermarkten en goedkope supermarkten. De Billa, Spar, en Mpreis kun je in Oostenrijk vergelijken met de Albert Heijn en de Jumbo.
1. Albanië Op nummer 1 in deze top 10 van goedkoopste vakantielanden in Europa staat Albanië.
Oostenrijk is iets goedkoper dan Zwitserland en heel gericht op de wintersportbeleving met de familie. Het is dus de ideale wintersport plek voor gezinnen!
De prijs van een Wiener Schnitzel is gemiddeld met 9,66% gestegen. Gemiddeld betaalt een wintersporter € 17,49 voor het gerecht en dat was € 15,95 in skiseizoen 2021/2022.
Het water in Oostenrijk is van goede kwaliteit; je kan hier gewoon uit de kraan drinken.
In Europa is Noorwegen verreweg het duurste vakantieland, gevolgd door Denemarken, Zwitserland en IJsland. Dat blijkt woensdag uit cijfers van ING. De prijzen van typische vakantie-uitgaven als horeca, vervoer, voedsel en drank liggen in het Scandinavische Noorwegen bijna 70 procent hoger dan in Nederland.
Ierland duurste land in Europese Unie
Ook Spanje, Estland en Slovenië zijn relatief goedkope landen. Ierland is 44 procent duurder dan het EU-gemiddelde en daarmee het duurste land van de Europese Unie.
Zowel in Oostenrijk, Frankrijk, Duitsland en Italië is het doen van boodschappen in de supermarkt duurder dan thuis; alleen in Spanje is het gemiddeld 4 procent goedkoper. Veruit het duurste land is Oostenrijk, waar de prijzen voor eten gemiddeld 27 procent boven gemiddeld liggen.
Personeel, liften, kunstsneeuw en materieel zijn dus de grootste kostenposten van een skigebied.Daarnaast gaat er natuurlijk geld naar zogenaamd klein onderhoud van een skigebied. Denk hierbij aan veiligheidsmatten, netten, kleine aanpassingen en het onderhoud van skipistes.
Het Oostenrijkse Centraal Bureau voor de Statistiek laat de ontwikkeling van de bierprijzen zien: Volgens hen kostte een halve liter bier in een restaurant in 2010 nog 3,13 euro.In 2020 werd de grens van 4 euro doorbroken en in 2021 kostte een pint 4,13 euro.
Inflatie en economische druk
Net als veel andere landen heeft Oostenrijk te maken met inflatie. De kosten voor grondstoffen, energie en transport zijn gestegen. Deze hogere kosten worden doorberekend aan de consument, waardoor alles duurder is geworden.
Een overnachting op een camping in Oostenrijk kost gemiddeld € 37,56. Prijzen variëren afhankelijk van het seizoen en de faciliteiten en ligging van de camping.
Wenen is een grote stad en heeft dus alles wat je mag verwachten op het gebied van winkels: van kleine boetiekjes, warenhuizen tot flagshipstores voor luxemerken. De meest bekende winkelstraat is de Kärntner Strasse.Daarnaast mag je als winkelliefhebber de Mariahilfer Strasse zeker niet overslaan.