In de wet staat niets geregeld voor indexeren van de lonen. Uiteraard moet een werkgever individuele afspraken met een werknemer respecteren. Staat er in een arbeidscontract van een bepaalde werknemer dat hij of zij een indexatie krijgt, dan moet de werkgever zich daar natuurlijk aan houden.
Ja, de indexering van kinderalimentatie is verplicht volgens de wet.
Een werkgever is niet verplicht om te indexeren. Die verplichting heeft de werkgever natuurlijk wel als hij met zijn werknemers heeft afgesproken om jaarlijks te indexeren. Dat geldt ook als de cao indexering voorschrijft.
Moet je meer loon geven bij inflatie? Als een werknemer meer loon wil omdat er inflatie is in Nederland, kun je dit overwegen. Je bent niet verplicht een salarisverhoging toe te passen, maar houd wel rekening met het minimumloon in jouw branche. Door inflatie kunnen de looneisen veranderen.
Hoewel de automatische koppeling van de lonen aan de consumptieprijsindex niet bij wet is vastgelegd, ben je als werkgever verplicht om de indexering toe te passen. Dit werd namelijk vastgelegd door een collectieve arbeidsovereenkomst. Ieder paritair comité heeft hierover een bepaalde regeling.
De huurder moet via e-mail geïnformeerd worden van de huurindexering. Of formeler, per brief of aangetekende brief. Kan je indexering huur weigeren? Huurders kunnen zich niet verzetten tegen een huurindexering, behalve onder bepaalde voorwaarden.
Op basis van deze prognoses zou de "afgevlakte gezondheidsindex", die met name wordt gebruikt om de loonindexering te berekenen, in 2024 met 3,3% en in 2025 met 2,0% stijgen, tegenover 4,33% in 2023 en 9,25% in 2022.
In het vierde kwartaal van 2024 zijn de cao-lonen (per uur inclusief bijzondere beloningen) met 6,6 procent toegenomen. Sinds de tweede helft van 2023 zijn de cao-lonen ieder kwartaal meer dan 6,2 procent gestegen met de hoogste toename in het derde kwartaal van 2024 (6,8 procent).
Bij loonindexering is er sprake van een koppeling van de lonen aan de prijsontwikkeling, waardoor de koopkracht van de werknemers gelijk blijft. In de jaren zeventig werden de lonen bij een stijging van de prijsindexcijfers, inflatie, automatisch met een vergelijkbaar percentage verhoogd.
Het CBS berekent de prijsindexen door uitgebreid onderzoek te doen naar de prijzen van producten en diensten in Nederland. Iedereen kan de prijsindexen bekijken. De indexen zijn een betrouwbare bron voor prijsontwikkelingen.
Bedienden privésector (PC 200) loonindexering 1 januari 2025: prognose is 3,56% Op basis van een voorlopig afgevlakte gezondheidsindex voor december 2024 bedraagt de prognose voor de ruim 500.000 bedienden van ons land in sector PC 200 3,56%.
Inflatiecorrectie behoudt koopkracht, maar is kostbaar voor werkgevers. Het is niet verplicht, tenzij vastgelegd in een cao. Loonsverhogingen helpen personeel behouden en ontevredenheid voorkomen. Alternatieven zijn bonussen, hogere reiskosten of onbelaste extraatjes.
Een heel beperkt aantal sectoren kent geen loonindexering, wat betekent dat werkgevers in die sectoren de lonen niet moeten indexeren. Het gaat om zo'n 1 procent van de werknemers in de privésector.
Ieder jaar worden zowel de kinder- als de partneralimentatie een stukje hoger. Dit heet de indexering. Het is wettelijk bepaald dat de alimentatiebedragen jaarlijks worden aangepast. De reden hiervan is dat de prijzen en lonen elk jaar stijgen door inflatie.
Na een 'normale' indexering begin 2024, krijgen we duidelijk opnieuw een hogere indexering in 2025. Uiteraard verschilt het precieze moment en het percentage van indexering van sector tot sector. Algemeen stellen we echter vast dat de totale indexering over vier jaar (sinds 2022) ongeveer 20% bedraagt.
Elk jaar verhoogt de overheid de alimentatiebedragen met een bepaald percentage. Dit heet indexering van alimentatie. In 2025 is het indexeringspercentage 6,5%.
Als de organisatie gebonden is aan de CAO en je met je functie recht hebt op de indexatie vanuit deze CAO, dan is je werkgever verplicht dit toe te passen. Een indexatie heeft niet alleen effect op je basissalaris maar ook bijvoorbeeld op het pensioen (uitgesteld loon) wat je opbouwt.
'De indexering kan er zijn voor alle werknemers, maar in sommige sectoren worden alleen de sectorale minimumlonen, de zogenaamde baremieke lonen, geïndexeerd', zegt Demeestere. 'Werknemers die meer verdienen, hebben dan geen recht op een sectorale loonindexering.
In januari 2024 werden de lonen in PC 200 met 1,48% geïndexeerd.
Het wettelijk minimumloon gaat per 1 juli 2024 met 1,2% omhoog en wordt daarnaast geïndexeerd. De spoedwet die daarvoor nodig is, is vandaag naar de Tweede Kamer gestuurd. De extra verhoging van het minimumloon komt voort uit een amendement van de Tweede Kamer.
Vanaf 1 juli 2024 gaan het minimumloon en uitkeringen omhoog. Supermarkten en de horeca mogen geen tabak en e-sigaretten meer verkopen. Het is voortaan verboden om bepaalde dieren te fokken of te verkopen. De huren van sociale huurwoningen en kamers kunnen stijgen.
Een goed salaris in Nederland in 2024 ligt rond de € 55.000 bruto per jaar. Dit bedrag biedt voldoende financiële ruimte om comfortabel te leven, te sparen en te investeren.
Een loonindexering in heel wat sectoren
Het PC 200 is met zijn +/-60.000 bedrijven en meer dan 500.000 bedienden de grootste sector van het land. Maar ook de lonen van andere sectoren zoals de bouw, de horeca, de voedingsnijverheid,… worden geïndexeerd op 1/1/2024.
Voor 2024 wordt 3,8% verwacht. Ons advies van dit jaar luidt daarom 4,6%.