Is het verrichten van de
Ook hevige neerslag en dergelijke omstandigheden ontslaan van de verplichting deel te nemen. Vrouwen, slaven, reizigers, zieken, blinden en lammen zijn niet verplicht aan het gebed deel te nemen, maar ze mogen het wel.
Het aardoppervlak wordt geïnterpreteerd als alle ruwe materialen, zoals zand of steen. Een wassing waarbij te weinig water voorhanden is, kan gecompleteerd worden door tayammum. De gebeden die verricht worden na een reiniging van tayammum zijn geldig en hoeven niet opnieuw verricht te worden.
Totdat de ghoesl is verricht, kun je, volgens gebruik, het gebed niet verrichten, at-tawaaf (de zeven rondgangen rond de Ka'aba die deel uitmaken van de oemra en hadj) niet volbrengen, de Koran niet dragen of aanraken. Indien geen water beschikbaar is, kan als alternatief ook de tayammum worden verricht.
Maar het vereist geen istindjaa, oftewel: het is niet verplicht om de achterkant te wassen. Er is namelijk niets eruit gekomen wat een wassing vereist.
Wat je doet is niet correct, aangezien het passeren van wind de wassing ongeldig maakt , of het nu een geluid of een wind heeft of niet, dus wanneer er zekerheid is dat de wind is uitgekomen, is de wassing ongeldig. Wat betreft de woorden van de Profeet, moge God hem zegenen en hem vrede schenken: Totdat hij een geluid hoort of een wind vindt.
Urine, zaadlozing, ontlasting en winden laten; Bloed, pus of wit bloed verliezen (als ze zich over de huid verspreiden); Overgeven; Bloeden uit de mond (als het minder is dan speeksel, maakt het de woedoe niet ongeldig);
De ghoesl (grote rituele wassing) van vrijdag is waajib (verplicht), maar de verplichting ervan is niet om al-hadath op te heffen.
De verklaring dat het de voorkeur heeft, is gebaseerd op het feit dat als iemand geen ghusl uitvoert, het (zijn gebed) niet zal schaden . Maar als anderen worden geschaad door zijn transpiratie of slechte geur van zijn kleding en lichaam, wordt ghusl verplicht, en het niet uitvoeren ervan doet afbreuk aan de beloningen van salah.
Ghusl wordt vaak vertaald als "volledige wassing", in tegenstelling tot de "gedeeltelijke wassing" of wudu وضوء die moslims uitvoeren na minder ernstige onreinheden zoals urineren, ontlasting, winderigheid, diepe slaap en lichte bloedingen (afhankelijk van de madhhab). Ghusl is een ritueel bad.
Samenvatting van het antwoord
Als je per ongeluk zonder wudu hebt gebeden, moet je wudu doen en je gebed herhalen . Er is geen zonde op je als je je daar niet van bewust was. Als je je ervan bewust was dat je je wudu had verbroken en dat het haram was om in deze situatie te bidden, dan heb je een ernstige zonde begaan.
Antwoord: Bidden zonder wudu is geen kufr als de persoon het niet doet, denkend dat wudu of salah iets onbelangrijks of nutteloos is . Een persoon zou zijn/haar wudu moeten doen en dan bidden, want gebed is een van de meest heilige handelingen in de Islam. Er is geen behoefte aan een andere nikkah of iets dergelijks.
Wanneer u Wudu uitvoert op openbare plaatsen met beperkte tijd, geef dan prioriteit aan de essentiële zaken van het grondig wassen van de handen, het gezicht en de voeten , aangezien dit de meest kritische onderdelen van Wudu zijn. Als tijd een beperking blijft, overweeg dan het uitvoeren van Tayammum (droge wassing) als een geldig alternatief, met behulp van schone aarde of stof.
Is Ghusl op vrijdag verplicht? Het verrichten van Ghusl op vrijdag is aanbevolen, niet verplicht , volgens de meerderheid van de juristen, hoewel sommigen van hen van mening waren dat het verplicht is.
Het is haram om het Jumu'ah gebed te missen . Als je het Jumu'ah gebed niet bijwoont zonder geldige reden, bega je een grote zonde. Wie uit nalatigheid niet drie Jumu'ahs (op een rij) bijwoont, krijgt een zegel op zijn hart.
Samenvatting van het antwoord
Het Jumu`ah gebed is niet verplicht voor vrouwen en ze mogen vier Rak`ahs van Dhuhr in hun huizen bidden. Het Jumu`ah thuis alleen bidden is niet geldig voor een man of een vrouw. Als een vrouw Jumu`ah wil bidden, moet ze parfum en versieringen vermijden en niet samen met mannen op straat staan.
Zolang het kledij ze draagt haar 'awra naar behoren bedekt, welke de hele lichaam is behalve het gezicht, handen en voeten.Dan is het toegestaan erin te bidden. Men dient ervan verzekerd te zijn dat de kleren niet te strak zijn of lichaamsvorm/figuur tonen, zoals sommige stijlen blijken te zijn.
Het is aan jou, beste broeder, om de gebeden die je hebt verricht na natte dromen zonder Ghusl in te halen, want Tahaarah (reiniging) van de rituele onreinheid is vereist voor de geldigheid van het gebed. En als iemand een van de voorwaarden van het gebed zonder geldige reden overschrijdt, dan zal zijn gebed niet worden uitgevoerd ...
Als iemand zich niet goed voelt of hij/zij is getroffen door een ziekte of hij/zij kon geen manieren vinden om wudhu met water te verrichten, dan kan hij/zij tayammum verrichten om de wassing/wudu uit te voeren. Om het juiste gebed uit te voeren is het verplicht om je lichaam te zuiveren, daarom moet je wudu leren om het gebed (Namaz) uit te voeren.
Ibn ul-Qayyim zegt: “Het vrijdagsgebed is één van de belangrijkste verplichtingen in de Islam en één van de grootste bijeenkomsten van de moslims. Het verzamelen op de vrijdag is belangrijker en meer verplicht dan elke andere bijeenkomst, behalve cArafah.
De Apostel van Allah zei: " Het nemen van een bad op vrijdag is verplicht voor elke moslim die de puberteit heeft bereikt ."
Verwijdering van viezigheden Het spoelen van de mond.. Het wassen en snuiten van de neus…….. Het wassen van het gezicht..... Het wassen van de handen tot en met de ellebogen Het vegen van het hoofd en beide oren.....
Ali overlevert: “De Boodschapper van Allah (vrede zij met hem) zei: ,,Het is het oog dat het zitvlak in de gaten houdt. Daarom dient een persoon die in slaap valt (daarna) de woedoe te verrichten.” De Profeet (vrede zij met hem) zei: “Wie zijn geslachtsdeel aanraakt, dient de woedoe te verrichten.”
Wat betreft nullifiers #11 en #12 – aanraken en kussen, aanraken en kussen verbreken iemands wudu in twee gevallen: (1) Wanneer men er plezier aan beleeft. En (2) Wanneer iemands intentie is om er een vorm van plezier aan te beleven, zelfs als het plezier niet wordt bereikt2.
De juiste opvatting van de geleerden is dat deze handelingen verplicht zijn en dat Wudu of ghusl niet geldig is zonder deze handelingen, omdat ze inbegrepen zijn bij het wassen van het gezicht, zoals voorgeschreven in het Koranvers.