De familie von Trapp is gebaseerd op een waargebeurd verhaal, maar de film The Sound of Music is sterk geromantiseerd en verschilt op belangrijke punten van de werkelijkheid. De echte familie vluchtte voor de nazi's, maar via Italië, niet direct over de bergen naar Zwitserland. Wikipedia +3
Maria Augusta von Trapp, geboren Kutschera (Wenen, 26 januari 1905 - Morrisville (Vermont), 28 maart 1987) was de matriarch van de Trapp Family Singers.
Nadat de Trapps naar de Verenigde Staten waren geëmigreerd, slaagden ze erin om in 1942 Gale Farm in Stowe, Vermont, te kopen . Ze gaven het de naam Cor Unum (Eén Hart). Uiteindelijk werd de boerderij bekend als de Trapp Family Lodge en tegenwoordig doet het dienst als hotel.
Het is precies 50 jaar geleden dat de wereldberoemde filmmusical met Julie Andrews en Christopher Plummer in de zalen kwam. Het verhaal is gebaseerd op dat van de echte familie Von Trapp. Maar hoe sprookjesachtig de film ook lijkt, feit en fictie liggen ver uit elkaar.
The Sound of Music is losjes gebaseerd op het boek The Story of the Trapp Family Singers van Maria von Trapp . Veel details zijn echter aangepast of gedramatiseerd voor de film. De echte familie had tien kinderen – met fictieve namen en persoonlijkheden.
Ze besloten dat ze hun principes niet konden verloochenen en vertrokken . Samen met hun dirigent, dominee Franz Wasner, en secretaresse, Martha Zochbauer, reisden ze in juni per trein naar Italië, later naar Londen, en in september zaten ze op een schip naar New York om een concerttournee in Pennsylvania te beginnen.
Eerst trouwde ze in 1927 met Georg Von Trapp en samen kregen ze tien kinderen. Na het overlijden van Georg trouwde ze in 1954 met Hugh David Campbell en met hem kreeg ze zeven dochters.
Alle zeven oorspronkelijke kinderen van Trapp waren in 2014 overleden, terwijl van de drie latere kinderen van Georg en Maria, Johannes, in oktober 2025 nog maar één in leven was . Eleonore "Lorli" von Trapp Campbell overleed op 17 oktober 2021 en Rosmarie op 13 mei 2022.
Wist je dat Johannes von Trapp, de jongste zoon van Georg en Maria von Trapp, nog steeds leeft? Hij is niet te zien in *The Sound of Music*, maar was wel een van de Trapp Family Singers.
Julie Andrews ontmoette Maria von Trapp in 1964 tijdens de opnames van The Sound of Music in Salzburg . Nieuwsgierig naar hoe de film haar leven en personage zou weergeven, bezocht Maria von Trapp de set in Schloss Frohnburg. Daar ontmoette ze Julie Andrews, die haar in de film zou spelen.
De 47-jarige Georg von Trapp en de 22-jarige Maria Augusta Kutschera trouwden op 26 november 1927, ruim tien jaar voordat ze vluchtten. Maria beweerde dat ze op slag verliefd was geworden op de kinderen en dat ze hun vader wel mocht, maar niet van hem hield.
Dat is het eerste wat iedereen opvalt. Het verhaal over hoe de von Trapps uit Oostenrijk ontsnapten, is bekend van de Broadway-musical en de film The Sound of Music. Minder bekend is het verhaal van hun leven in de VS: "Toen het gezin hier in 1938 aankwam, hadden ze geen bezittingen en geen geld ."
De oudste dochter van de zingende familie Von Trapp is overleden. Agathe von Trapp was een van de tien kinderen van de Oostenrijkse marinekapitein Georg von Trapp. Door de crisis verloor Von Trapp zijn fortuin, waarna de familie zich met zingen in leven hield.
Kempense familie Von Trapp: vier kinderen spelen allemaal in musicals.
Mogelijk doordat ze een gedeeltelijke reïncarnatie is of een manifestatie die Maria's verlangens deelt , is Maria erg gehecht aan James, ondanks dat hij haar duidelijk heeft verteld dat hij zijn vrouw aan een ziekte heeft verloren en ze hem pas een paar uur kent. Met uitzondering van het "Maria"-einde is Maria's liefde voor James onbeantwoord.
Hij was ooit de trouwe butler van de familie Von Trapp, maar verraadde hen later om in dienst te treden van Hans Zeller en de nazi-partij .
Trapp weigerde na de Anschluss een functie in de Duitse marine en emigreerde met zijn gezin naar de Verenigde Staten . Na zijn dood in 1947 werd het ouderlijk huis in Stowe, Vermont, omgedoopt tot de Trapp Family Lodge.
Depp en Paradis maakten dinsdag officieel bekend dat ze na veertien jaar een punt zetten achter hun relatie. "De vonk was weg, er was niets meer over van de relatie", doet de bekende van het stel uit de doeken. "Johnny wil meer uit het leven halen en vindt dat Vanessa ook een gelukkiger leven verdient."
De familie von Trapp.
Ze waren helemaal niet zo rijk doordat Georg een groot deel van zijn bezit verloor tijdens de wereldwijde geldcrisis in de jaren 30. Nadat ze trouwden, woonden Georg en Maria nog tien jaar in Oostenrijk. Daar breidde het gezin uit met drie kinderen.
Nadat het zangkoor van de familie in de jaren vijftig uit elkaar ging, koos Hedwig voor een carrière in het onderwijs. Ze overleed in 1972, vermoedelijk aan een astma-aanval , tijdens een bezoek aan familie in Oostenrijk en is begraven op de familiebegraafplaats van de familie von Trapp bij de Lodge in Vermont, die ze in de jaren veertig hadden gekocht.
Martina (geboren in 1921)
Ze overleed in 1951 tijdens de bevalling .
Baron-kapitein Georg von Trapp trouwde tweemaal en kreeg in totaal tien kinderen. Zijn eerste vrouw was Agathe Gobertina Whitehead , de kleindochter van de Britse ingenieur Robert Whitehead en uitvinder van de torpedo.
In haar autobiografie gaf ze toe dat ze niet met Georg trouwde omdat ze smoorverliefd op hem was, maar omdat ze van de kinderen hield. Romantische liefde kwam later en werd met de tijd steeds intenser. Ze trouwden op 26 november 1927. Maria was 22, Georg 47 .
Barb-Nicole zou nooit hertrouwen en zou de rest van haar leven de Cliquot-wijngaarden blijven beheren. Ze ontwikkelde zelfs een speciale techniek om gist uit champagne te verwijderen, genaamd 'riddling', die tot op de dag van vandaag nog steeds wordt gebruikt.
Filmweetjes over The Sound of Music
Ze was erg teleurgesteld dat ze niet kon terugkeren, in tegenstelling tot in deze film, waar het lijkt alsof ze juist weg wil. De echte Maria von Trapp zei in interviews dat ze verliefd werd op de kinderen en dat trouwen met de kapitein de beste manier was om een permanent onderdeel van hun leven te worden .