In Duitsland wonen naar schatting tussen de 5,3 en 5,6 miljoen moslims, wat neerkomt op ongeveer 6,4% tot 6,7% van de totale bevolking. Het merendeel van de moslimgemeenschap heeft een migratieachtergrond, vaak terug te voeren op gastarbeiders die in de jaren zestig en zeventig naar het land kwamen. KIS.nl +1
Duitsland. Het aantal moslims in Duitsland ligt tussen de 4 en 5,2 miljoen; een percentage van tussen de 5% en 6% van de totale Duitse bevolking.
In Duitsland wonen ongeveer 5,5 miljoen moslims . Bijna 3 miljoen van hen hebben de Duitse nationaliteit. Moslims vormen ongeveer 6,6% van de totale bevolking van Duitsland.
Frankrijk heeft absoluut de meeste moslims in Europa (ongeveer 5,7 miljoen), maar als je naar het percentage kijkt, staat Bulgarije relatief hoog, gevolgd door landen op de Balkan (Kosovo, Albanië) en daarna West-Europese landen als Frankrijk, Zweden en België, waar migranten gemeenschappen een groot deel vormen. Rusland heeft ook een aanzienlijke (en vaak inheemse) moslimbevolking, maar niet allemaal woont in het Europese deel.
1. ð©ðª Duitsland: 17,49 miljoen .
Nederland telt in 2030 ruim 1,3 miljoen moslims, dat is 7,8 procent van alle Nederlanders.
De Ramadan zal in 2030 twee keer voorkomen : een keer begin januari en nog een keer eind december. Dit komt doordat de islamitische maankalender ongeveer 10 dagen korter is dan het Gregoriaanse jaar, een zeldzame gebeurtenis die voor het laatst in 1997 plaatsvond en naar verwachting in 2063 opnieuw zal voorkomen.
Duitsland biedt voorzieningen en diensten die geschikt zijn voor alle reizigers, inclusief moslimreizigers . Met *moslimvriendelijke accommodaties, handige halal-restaurants in de buurt en attracties die inspelen op uiteenlopende interesses, biedt het land een op maat gemaakte en verrijkende ervaring.
Het aandeel moslims varieert van minder dan 1 procent in Noord-Friesland en Noord-Drenthe tot 9 procent in de gebieden Groot-Amsterdam, Groot-Rijnmond en Agglomeratie Den Haag.
De grote meerderheid van de moslims woont in het voormalige West-Duitsland, waaronder West-Berlijn .
In Duitsland zal de moslimbevolking – 4,95 miljoen in 2016 – naar verwachting stijgen tot 17,49 miljoen mensen als de hoge migratie aanhoudt, meer dan een verdrievoudiging. In hetzelfde scenario zou de moslimbevolking van Italië in 2050 2,87 keer zo groot zijn, namelijk 8,25 miljoen.
Ja, Nederland is rijker dan Duitsland als je kijkt naar het Bruto Binnenlands Product (BBP) per hoofd van de bevolking en koopkracht, hoewel Duitsland de grotere totale economie heeft; Nederland scoort hoog in de EU qua welvaart per inwoner, terwijl Duitsland een veel grotere economie heeft, maar per hoofd van de bevolking achterblijft, aldus bronnen zoals CBS, Manly, en Lingoda.
Onbeleefd in Duitsland omvat het negeren van de formele aanspreekvorm 'Sie', te laat komen (zelfs 5 minuten te laat is niet stipt), te luidruchtig zijn (vooral op zondag, de 'Ruhezeit'), ongevraagd 'tutoyeren' (je-zeggen), en onnodig contact zoeken met vreemden op straat; Duitsers hechten aan orde, punctualiteit en respect voor regels en persoonlijke ruimte.
De economische opleving van Nederland tussen 1960 en 1973 motiveerde de Nederlandse overheid om geschoolde arbeidskrachten uit het buitenland aan te trekken , voornamelijk uit Marokko en Turkije – beide landen met een moslimmeerderheid. Latere golven moslimimmigranten arriveerden via gezinshereniging en asielaanvragen.
De enorme groei van de islam is het resultaat van het feit dat moslims een relatief jonge populatie met hoge geboortecijfers vormen. Tegen 2050 zullen er naar schatting zo'n 2,8 miljard moslims (30 procent van de wereldbevolking) en zo'n 2,9 miljard christenen (31 procent van de wereldbevolking) zijn.
Hoewel de grote steden (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht) absolute aantallen moslims hebben, is Leerdam (nu onderdeel van Vijfheerenlanden) de stad met procentueel gezien het hoogste aandeel moslims in Nederland, volgens onderzoek van het CBS in 2016, waarbij ruim 18% van de inwoners islamitisch was.
Dit wordt "Ruhezeit" genoemd, wat betekent dat het op zondagen (en doordeweekse avonden na 22.00 uur) wettelijk verboden is om lawaai te maken .
Rechtbanken hebben zich uitgesproken tegen algemene verboden, omdat deze de in de Duitse grondwet gegarandeerde godsdienstvrijheid zouden schenden. Veel mensen zijn echter van mening dat de islam en hoofddoeken niet thuishoren in Duitsland. Een andere wijdverbreide opvatting is dat vrouwen die een hoofddoek dragen onderdrukt zijn en een zwak karakter hebben.
Katholieken vormen in Duitsland de grootste religieuze gemeenschap, op de voet gevolgd door de protestanten van de Evangelische Kirche in Deutschland (EKD). Maar steeds meer mensen verlaten de christelijke kerken in Duitsland.
China staat bovenaan qua totale bbp-groei, die naar verwachting tussen 2026 en 2030 met 5,7 biljoen dollar zal toenemen. De Verenigde Staten volgen op de voet met 5,0 biljoen dollar. Ondanks een lagere procentuele groei in vergelijking met opkomende markten, zorgt hun enorme omvang ervoor dat zelfs een bescheiden groei zich vertaalt in enorme winsten in dollars.
In meer dan 15 Hadiths, te vinden in de Sahih van Imam Bukhari, de Sunnah van Imam Abu Dawwud, de Jamii van Imam Tirmidhi en anderen, heeft de Profeet (vrede zij met hem) gezegd dat de islam een specifieke levensduur op aarde heeft. Deze Hadiths stellen dat Allah de islam 1500 jaar heeft gegeven en dat Hij relatief snel daarna het Uur zal vestigen. We bevinden ons nu in het jaar...
De islam is de snelstgroeiende religie in India . De groei van het aantal moslims is sinds de start van de volkstelling in het onafhankelijke India consistent hoger geweest dan die van andere bevolkingsgroepen. Zo bedroeg de groei van het aantal moslims in het decennium 1991-2001 bijvoorbeeld 29,5% (terwijl die van andere bevolkingsgroepen 19,9% was).
In werkelijkheid is dan 6,9 procent van Nederland islamitisch. In totaal wonen er volgens Vluchtelingenwerk Nederland zo'n 200.000 tot 250.000 vluchtelingen in Nederland. Zij komen uit landen als Afghanistan, Irak, Iran, Somalië en Syrië. Sinds 2011 sloegen al meer dan 11 miljoen Syriërs op de vlucht.
Het land met de grootste moslimbevolking is Indonesië in Zuidoost-Azië , dat alleen al 13% van de wereldwijde moslimbevolking telt. Gezamenlijk vormen de moslims in de landen van Zuidoost-Azië de op twee na grootste moslimbevolking ter wereld.
De islam groeit het snelst in Nederland, vooral onder jongeren, waardoor het de snelst groeiende religie is, terwijl het christendom (katholiek en protestants) terrein verliest. Ook het hindoeïsme en boeddhisme vertoonden sterke groei in de periode 2010-2020, maar de islam is recentelijk de grootste groeier, vooral door demografische factoren en toegenomen betrokkenheid bij alle leeftijden, meldt het CBS.