De Rabobank bedient ruim 9,5 miljoen klanten wereldwijd, waarvan bijna 8,8 miljoen in Nederland. 8 miljoen hiervan zijn particulieren. 1,9 miljoen (2019) klanten zijn ook lid van de Rabobank. Wereldwijd hebben de Rabobank en al haar dochterondernemingen 43.822 medewerkers.
Samen met andere leden en medewerkers van Rabobank zetten zij zich in voor een sterkere samenleving. Inmiddels hebben al ruim twee miljoen klanten gekozen voor het lidmaatschap van Rabobank!
Wij zijn een bank zonder aandeelhouders, maar met leden. Al ruim 2,3 miljoen klanten zijn lid. Onze leden vertellen ons wat er leeft en speelt. En omdat zij meepraten, weten wij waar we kennis, tijd en geld in moeten steken.
Inmiddels zijn we met ruim 43.000 medewerkers actief in 37 landen. In Nederland bedienen we particuliere en zakelijke klanten met een breed assortiment aan financiële producten en diensten; wereldwijd focussen we op ondernemers en ondernemingen in de food- en agrisector.
Bij het openen van een bankrekening gaat het om 1,8 miljoen mensen. En bij bank- en betaaldiensten in het algemeen is dit 2,6 miljoen mensen, ofwel ruim 1 op de 6. In de groep die niet volledig zelfstandig is, zitten overigens ook ruim een half miljoen Nederlanders die niet in een aandachtsgroep vallen.
Daaruit blijkt dat zo'n 18 procent van de Nederlandse huishoudens meer dan 50.000 euro spaargeld heeft. Gezien er in Nederland in 8,4 miljoen huishoudens zijn in 2024, betekent dit dat ruim 1,5 miljoen huishoudens meer dan 50 duizend euro hebben. Zo'n 26 procent heeft 10.000 tot 50.000 euro achter de hand.
Dit is het basissalaris en het aanvullende salaris. Het gemiddelde basissalaris voor een Director bij Rabobank is € 110K per jaar. Het gemiddelde aanvullende salaris bedraagt € 25K per jaar, waaronder een contante bonus, aandelen, commissie, winstdeling of fooien.
De Rabobank bedient ruim 9,5 miljoen klanten wereldwijd, waarvan bijna 8,8 miljoen in Nederland. 8 miljoen hiervan zijn particulieren. 1,9 miljoen (2019) klanten zijn ook lid van de Rabobank.
Qua Tier 1-kapitaal behoort de organisatie tot de 50 grootste financiële instellingen ter wereld . Vanaf 2022 bedragen de totale activa € 628 miljard met een nettowinst van € 2,7 miljard.
Stefaan Decraene gelooft dat er voor Rabobank nog een mooie wereld te winnen is. Voor hem onderscheidt Rabobank zich van veel andere banken door de coöperatieve structuur die terug gaat naar haar oorsprong, nu 125 jaar geleden, toen een groep boeren hun eigen bank oprichtte om elkaar te helpen.
Voorzitter Raad van Bestuur
Stefaan Decraene is sinds 1 januari 2023 lid en voorzitter van de Raad van Bestuur van Rabobank. Zijn belangrijkste aandachtsgebieden zijn Audit, Legal, Sustainability & Climate, Corporate Strategy Office, Communication & Corporate affairs en de Corporate Secretary & Cooperative.
RABOCERTIFFRNPL % 116,00 | Euronext Live quotes koersen.
Gemiddelde maandelijks-salaris voor Medewerker Klantenservice (m/v) bij Rabobank in Nederland is ongeveer € 2.924, wat 14% boven het nationale gemiddelde ligt.
Onder Rabobank wordt verstaan Coöperatieve Rabobank UA (Incorporated in the Netherlands) en alle daaraan verbonden entiteiten en dochterondernemingen.
Rabobank boekt nettowinst van EUR 2.818 miljoen in de eerste helft van 2024. Gedreven door goede bedrijfsprestaties heeft Rabobank in het eerste halfjaar van 2024 een nettowinst geboekt van EUR 2.818 miljoen. Met goede resultaten kan de coöperatieve Rabobank haar impact in de samenleving vergroten.
Qua balanstotaal is de ING op dit moment de grootste bank van Nederland. De best beoordeelde bank onder werknemers is Rabobank. Onder consumenten staat de Regiobank bekend als de beste bank.
Rabobank maakt vandaag bekend dat haar raad van commissarissen Stefaan Decraene heeft benoemd tot voorzitter van de groepsdirectie voor een termijn van vier jaar. In deze rol volgt hij Wiebe Draijer op, die als eerder aangekondigd stopt per 1 oktober 2022 na afronding van zijn tweede termijn.
Inmiddels zijn we actief in 38 landen , met ruim 43.000 medewerkers. In Nederland bedienen we retail- en corporateklanten met een breed scala aan financiële producten en diensten. Wereldwijd richten we ons op ondernemers en bedrijven in de food- en landbouwsector.
ABN AMRO wordt het beste beoordeeld qua Salaris en arbeidsvoorwaarden en Rabobank wordt het beste beoordeeld qua Salaris en arbeidsvoorwaarden.
Het geschatte gemiddelde salarisbereik voor een CFO bij Rabobank is € 55K–€ 60K per jaar. Dit is het basissalaris en het aanvullende salaris.
Met een totale beloning van €1,9 mln was witwasbaas Philippe Vollot het afgelopen jaar wederom de best betaalde bestuurder bij Rabobank. Hiermee verdiende hij €200.000 meer dan zijn leidinggevende, Stefaan Decraene.
Uit de meest recente data (2023) van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS) blijkt dat Nederlandse huishoudens gemiddeld € 52.300 aan bank- en spaartegoeden bezitten. Dat klinkt als veel, maar het is goed om er rekening mee te houden dat de rijkere huishoudens het gemiddelde spaargeld flink omhoog trekken.
Anderhalf procent van de huishoudens hebben meer dan 500 duizend euro financieel vermogen. Leeftijd is een belangrijke factor in de vermogensopbouw.