DEN HAAG - Parkpop staat weer voor de deur! Zo'n 275.000 toeschouwers komen dit weekend op het evenement af. Weet je hoeveel liter bier er doorheen gaat? 72.000!
Het zijn bepaald geen kleine jongens, in elke tank gaat 25.000 liter bier, goed voor zo'n 100.000 glazen. Het zijn duizelingwekkende aantallen, nodig voor de 65.000 bezoekers per dag. Met grote slangen wordt het bier rechtstreeks in de glazen aan de bar gepompt.
9. Per persoon is het toegestaan om eenmalig 4 liter bier, wijn en/of frisdrank mee te brengen.
Dan moet je zeker even langskomen bij de Bijzondere Bieren Bar van Brand Bier. Geniet van een Weizen, Session IPA, Lentebock of een Imperator. Welke is jouw favoriet? Naast de speciaalbieren kun je hier ook genieten van een prachtig uitzicht vanaf het Panoramadeck.
Op het terrein en de camping van Tomorrowland betaal je met "pearls". Festivalgangers kunnen via een oplaadpunt de chip in hun festivalbandje opladen voor een bepaald bedrag, dat ze overschrijven van hun bankrekening. Die som geld wordt omgezet in "pearls", tegen een wisselkoers van 1,6 euro voor 1 pearl.
Festivalpils: wat drinken we eigenlijk deze zomer? Er werd vanmorgen harder over gediscussieerd dan over de headliners: de Grolsch-tent op Lowlands heet vanaf dit jaar de Heineken. Jazeker, Lowlands heeft een nieuwe bierleverancier. Dat betekent heel wat meer dan het aansluiten van een ander vat aan de tap.
Bij Pinkpop in Landgraaf (17, 18 en 19 juni) betaal je 16 euro voor 5 munten, ofwel 3,20 euro per biertje.
Brand Bier terras en Wilhelmina Sky Deck
Wat ook iets nieuws is dit jaar, is het Wilhelmina Sky Deck. Aan de lange zijde van het terrein komt deze te staan, voor de gasten met een VIP ticket.
Zwarte Cross is een sympathiek festival voor een sympathiek prijsje. Een dagkaart kost maar 32,50 euro en een betaalmunt is 2,80 euro. Zo kost een biertje liefst 40 cent minder dan op bijvoorbeeld Pinkpop. Daar wordt gretig gebruik van gemaakt, zo bewijzen de vele plastic bierbekers op de grond.
Een biertje op het festival kost dit jaar maar liefst 3,30 euro.
Voor een gewoon pintje tel je één bon neer, 3,25 euro dus. Tomorrowland gaat later in juni nog communiceren over de drank- en eetprijzen.
De hoeveelheid bier die je nodig hebt is dus: 25 bierdrinkers x gemiddeld 8 glazen bier = 200 glazen bier. Je haalt 5 glazen uit 1 liter bier, dus voor 200 glazen heb je 200 : 5 = 40 liter bier nodig.
1 Drinks. Reken tijdens het eerste uur op drie drankjes per deelnemer voor een receptie of drankfeest. Daarna is dat gemiddeld twee drankjes per persoon. Voor een ontvangst met koffie en thee of een koffiepauze neem je als richtlijn anderhalf kopje per persoon.
Het is bezoekers onder de 18 jaar niet toegestaan alcohol te kopen en/of te consumeren in en rond de locatie. Voorts is het bezoekers van 18 jaar en ouder niet toegestaan om aan bezoekers onder de 18 jaar alcohol te verstrekken. Het is bezoekers onder de 18 jaar niet toegestaan tabak te kopen.
Die kosten 3,20 euro per stuk, bevestigt een woordvoerder van het festival. Daar haal je bijvoorbeeld een biertje, colaatje of andere frisdrank voor.
Schoenen. Ook met schoenen wil je vooral voor zomers en luchtig gaan. Dan heb ik het over slippers, sandalen, ballerina's, espadrilles of simpele canvas schoenen. Iets veiliger zijn leren of waterdichte gympen.
Eten en drinken campings
Oogluikend wordt het meenemen van 12 blikjes fris/bier en één plastic petfles per persoon toegestaan. Let wel: je mag dit enkel bij de eerste keer binnenkomen meenemen. Heb je je polsbandje dan mag je geen eten en drinken meer meenemen de camping op. Sterke drank is niet toegestaan.
Daarom ziet het festival zich genoodzaakt de consumptieprijzen te verhogen. Een consumptiebon kost in juni meer dan 3 euro. "We zijn nog een beetje aan het rekenen, maar het wordt sowieso meer dan 3 euro", zegt Niek Murray namens de organisatie.
Volgende voorwerpen mogen alleen met een doktersverklaring of toestemming Buro Pinkpop naar binnen: Zware medicijnen, eten en vloeistoffen die noodzakelijk zijn i.v.m. allergie of ziekte. Wel mee naar binnen maar er kan gevraagd worden om dit op te bergen: Laptops, notebooks en tablets.
Je mag officieel acht liter drank meenemen.
De Zwarte Cross: misschien wel het aller grootste festival van Nederland. Dit is waarschijnlijk het aller grootste festival in Nederland: de Zwarte Cross. Niet alleen een muziekfestival, maar ook de grootste motorcross van niet alleen heel Nederland maar eigenlijk van de hele wereld.
De organisatie heeft dit seizoen al 25 grote festivals bezocht om de prijs van muntjes te onderzoeken. Hieruit blijkt dat de kosten voor een muntje (= 1 biertje a 0,25 l) gemiddeld 3,33 euro kosten. Ten opzichte van het laatste festivalseizoen in 2019 is dat een stijging van 13 procent.