Kering is een Franse multinationale holding van luxegoederenmerken. Beroemde merken in de portefeuille van Kering zijn Gucci, Yves Saint Laurent, Bottega Veneta, Alexander McQueen, Balenciaga en Brioni.
Het is sinds 2004 volledig in handen van het Franse luxemerkenconglomeraat Kering. De hoofddesigner is Sabato de Sarno die in januari 2023 Alessandro Michele in deze positie opvolgde.
Toen LVMH-rivaal PPR een kans zag voor een eigen overname, greep het in en verwierf een meerderheidsbelang in Gucci, wat leidde tot een reeks openbare juridische confrontaties. Uiteindelijk won PPR en, nadat het in 2013 zijn naam had veranderd in Kering, is het vanaf 2023 eigenaar van Gucci. In 2006 werd Frida Giannini creatief directeur van Gucci.
1. Gucci – The Virgin Violet Candle €590.
GG op een Gucci tas verwijst naar Guccio Gucci
In 1995 werd het een beursgenoteerd bedrijf, vooral om niet handen van andere grote merken te vallen. Inmiddels is Gucci geen beursgenoteerd bedrijf meer, maar onderdeel van Pinault-Printemps-Redoute (PPR), later hernoemd tot Kering.
GG—gecodeerd in die twee simpele letters is een legendarisch systeem van waarden, en niet alleen voor Gucci. Sinds de jaren 60 is het monogram van de oprichter van het Huis, Guccio Gucci, te zien in collecties als een knipoog naar het 100-jarige erfgoed.
Kunstmatige schaarste, branding en dure materialen zorgen er samen voor dat hun producten zeer luxueus en begeerlijk zijn, wat een luxe is waar veel mensen bereid zijn voor te betalen. Het zijn ook 'enthousiaste' merken als het gaat om kleding en mode is tegenwoordig voor veel mensen een hobby.
Het wereldmerk Gucci is te herkennen aan de stijlvolle rode en groene grosgrainstreep en het iconische monogram met de dubbele G's. Deze letters staan voor Guccio Gucci, de oprichter van het Italiaanse modehuis. Een van de meest bekende It-bags van Gucci is de prachtige Marmont Bag.
De onbetwiste nummer 1 is Louis Vuitton. Dit merk staat al een aantal jaar op de hoogste positie van de duurste kledingmerken ter wereld. Vele bekende sterren hebben Louis Vuitton als favoriet kledingmerk. Michael Phelps, Angelina Jolie en Sarah Jessica Parker zijn een grote fan.
#1.
Gucci Stuart Hughes Belt ; was het duurste item ooit verkocht - geprijsd op $250.000. Gemaakt van 18-karaats goud met diamanten en smaragden; deze riem kan gedragen en afgedaan worden wanneer gewenst.
Luxegoederenbedrijf Kering is eigenaar van Gucci. Kering heeft zijn hoofdkantoor in Parijs en is voor het grootste deel in handen van de familie Pinault. Kering is ook eigenaar van verschillende andere luxemerken, waaronder Balenciaga, Bottega Veneta, Alexander McQueen, Stella McCartney en Saint Laurent.
Het modeconcern Kering, eigendom van de Franse miljardair François Pinault, voert opnieuw een wissel aan de top door bij het Italiaanse modehuis Gucci. Na de creatief directeur moet nu ook CEO Marco Bizzarri de baan ruimen. Marco Bizzarri had zijn contract bij Gucci eind januari nog voor drie jaar verlengd.
Moord. Op 27 maart 1995 werd Gucci neergeschoten door een huurmoordenaar bij de ingang van zijn kantoor in Milaan. Zijn ex-vrouw Patrizia Reggiani werd in 1998 veroordeeld voor het regelen van de moord.
Check altijd het label van een Gucci tas om te zien of hij echt is. Dit is een vierkant of rechthoekig label aan de binnenkant van de tas waar je een uniek serienummer op vindt. Ook staat hier de labelnaam Gucci en 'made in Italy'.
Kering staat sinds 1988 genoteerd op Euronext Parijs en maakt deel uit van de aandelenindices CAC 40 en Euronext 100. Per jaareinde 2023 was Artémis, een familiebedrijf van de familie Pinault, de grootste aandeelhouder met een belang van 42,2%.
Louis Vuitton-miljardair Bernard Arnault is de grootste 'loser' van het jaar. Afgelopen maand was Bernard Arnault nog de rijkste persoon op aarde. Maar de man achter het luxebedrijf LVMH, bekend van onder meer Louis Vuitton, Moët en Hennessy, heeft een heel zwaar jaar achter de rug.
Met meer dan $ 17 miljard aan merkwaarde in 2022 en inkomsten van meer dan $ 15 miljard per jaar, staat Louis Vuitton bovenaan de wereldwijde luxe-industrie. Het loopt ook voorop in operationele winstmarges dankzij LVMH's focus op het beheersen van de distributie via rechtstreeks eigendom zijnde winkels.
Vrijwel alle bekende kledingmerken bezitten zelf geen fabrieken.Ze besteden het productiewerk uit aan bedrijven in lage lonen-landen. Deze fabrieken werken voor meerdere merken. Zo kan het dat een naaister de ene dag voor een prijsvechter werkt en de andere dag voor een duurder merk.
Nvidia, maker van geavanceerde processoren, is nu het meest waardevolle bedrijf ter wereld, gemeten naar de beurswaarde. Daarmee is het Microsoft en Apple voorbij. De beurswaarde schommelde gisteren rond de 3000 miljard euro.
Kleurrijk, romantisch, poëtisch en magisch , Gucci's unieke visie heeft immense kritische bijval gekregen en heeft ook een authentieke emotionele band met jongere klanten gecreëerd. Nu meer dan ooit, laten charisma, innovatie en een toewijding aan vooruitgang Gucci een radicaal moderne benadering van mode aannemen.
Stefano Cantino wordt de nieuwe topman bij Gucci.
Echte Gucci tassen zijn gemaakt van het mooiste leer en materialen. Echt leer heeft altijd imperfecties, zoals een wat muffige geur, en voelt boterzacht aan. Goedkoop, synthetisch leer is machinaal gemaakt en ziet er onnatuurlijk perfect uit.
Het is het grootste merk dat eigendom is van het moederbedrijf, de Kering Group. Het grootste deel van de omzet van Gucci wordt toegeschreven aan lederwaren, zoals handtassen en portemonnees, gevolgd door schoenen en confectiekleding .
Veel van hen wonen in achterstandswijken, maar dragen peperdure designermerken zoals Louis Vuitton, Gucci, Armani en Prada. De kleding is soms meer waard dan een minimum maandloon, waardoor de link met criminaliteit snel wordt gelegd.
Waar staat Gucci om bekend? Gucci vertegenwoordigt het toppunt van Italiaanse ambachtelijke excellentie en haar ontwerpen zijn ongeëvenaard in kwaliteit en aandacht voor detail.