Pretparken erg populairDe Efteling was in 2022 opnieuw de best bezochte attractie van Nederland met een bezoekrecord van 5.430.000.
De Efteling is nog altijd de best bezochte attractie met 5.430.000 bezoekers. Op nummer twee heeft het Rijksmuseum de plek ingenomen van Diergaarde Blijdorp uit Rotterdam, welke nu op nummer 3 staat. Onderzoek naar de bezoekersaantallen van dagattracties wordt al jaren gedaan.
Amsterdam wemelt van de musea, met als belangrijkste nationale hoogtepunten het Rijksmuseum , het nabijgelegen Van Gogh Museum en het Stedelijk Museum voor moderne kunst. Eyeopeners zijn onder meer het Wereldmuseum, een museum over wereldculturen, en tientallen kleinere, specialistische pareltjes, zoals pianola's of duurzame mode.
Al jarenlang is de Efteling het best bezochte attractiepark van Nederland met de afgelopen jaren meer dan 5 miljoen bezoekers per jaar. Wauw! De Efteling is qua bezoekersaantallen en oppervlakte zelfs het grootste themapark van de Benelux en daarmee is de Efteling ook één van de best bezochte pretparken van Europa.
Met meer dan 20 miljoen bezoekers is Magic Kingdom, onderdeel van Walt Disney World in Florida, het meest bezochte attractiepark ter wereld. De top 25 parken ter wereld, waaronder ook De Efteling, trokken vorig jaar samen ruim 235 miljoen mensen.
Met de grootste oppervlakte, de meeste attracties en - dat hoort er eigenlijk automatisch bij - de meeste bezoekers? Hier is de volledige lijst: De Efteling in Kaatsheuvel is onze grootste attractiepark; het is zelfs de grootste van de Benelux met 72 hectare vol attracties.
De Efteling was in 2022 opnieuw de best bezochte attractie van Nederland met een bezoekrecord van 5.430.000. Duinrell (5) is de runner-up in dit segment met 1.361.910 bezoekers.
Moet je zien: 1. Rijksmuseum
Het gigantische Rijksmuseum is de populairste attractie van Amsterdam. Met meer dan 5.000 schilderijen vertelt dit museum het verhaal van 800 jaar Nederlandse geschiedenis, inclusief de 17e eeuw, ook wel bekend als de Nederlandse Gouden Eeuw.
Goliath is een stalen achtbaan in het Nederlandse attractiepark Walibi Holland te Biddinghuizen. Met een hoogte van 46,8 meter is de Goliath de op één na hoogste achtbaan in de Benelux, na de mega coaster Kondaa in het zusterpark Walibi Belgium, die 50 meter hoog is.
THE GUINNESS STOREHOUSE IS GEKOZEN TOT 'S WERELDS LEIDENDE TOERISTISCHE ATTRACTIE 2023. De thuisbasis van Guinness wint de grootste prijs ooit bij de World Travel Awards in Dubai.
De populairste plek ter wereld is namelijk de Grote Bazaar in de Turkse stad Istanboel.
De meest bezochte attractie van de Efteling is Droomvlucht. In deze darkride zweven de bezoekers, jong én oud, door een droomwereld die bijna zeven minuten duurt. Je zweeft langs kastelen, elfjes en pratende bomen in de Elfentuin.
Wie een beetje googelt, leest dat De Efteling in Kaatsheuvel geldt als oudste pretpark van Nederland. Dat werd namelijk in 1951 geopend, met een theehuis plus speeltuin.
De duurste attractie van alle pretparken in Europa staat in Disneyland. Dit is de attractie Ratatouille. De attractie kostte bijna 200 miljoen euro om te bouwen. Ratatouille lijkt een beetje op de Droomvlucht in de Efteling.
Enkele populaire bezienswaardigheden in Amsterdam zijn het Rijksmuseum, Anne Frank Huis, Koninklijk Paleis op de Dam, Tropenmuseum, A'DAM toren en het Rembrandthuis. Deze bezienswaardigheden worden dagelijks door talloze toeristen bezocht.
Maar er is nog veel meer; Amsterdam heeft meer dan 60 musea die elk jaar miljoenen bezoekers trekken. 4. Amsterdam heeft bijna 6.500 monumenten, waaronder kerken, bruggen, gevels en stadsmeubilair. Samen vormen ze een van de belangrijkste historische stadscentra ter wereld.
Op 7 september 2024 werd Europa-Park voor de negende keer uitgeroepen tot het beste attractiepark ter wereld tijdens de Golden Ticket Awards van het vakblad Amusement Today. Het park, gelegen in Duitsland, won deze titel elk jaar van 2014 tot 2022, maar werd in 2023 kort onttroond door Dollywood in Tennessee.
Rijksmuseum
Dit in 2013 gerenoveerde museum trekt het meest aantal bezoekers van het land. Maar liefst 2.2 miljoen bezoekers waaronder inwoners van Nederland maar ook vooral veel toeristen bezochten dit rijksmuseum in Amsterdam in 2018.
De engste achtbaan
Baron 1898 in de Efteling. “Op het hoogste punt in de Baron blijf je even hangen, tot het moment dat het karretje wordt losgelaten. Als je op de eerste rij zit kijk je dus echt de afgrond in en stijgt de adrenaline. Dat is altijd wel even spannend.”
De grootste pretparken van Europa kregen in 2019 ruim 64 miljoen bezoekers binnen de poorten. In 2023, na de coronacrisis, wees de teller ruim 66 miljoen gasten aan. Disneyland Park bij Parijs was met 10,4 miljoen bezoekers met afstand het meeste bezochte park in Europa.
Disneyland Park is het grootste van de twee themaparken in het resort, zowel in grootte als in bezoekersaantallen.
De Efteling (gelegen in Kaatsheuvel, vlakbij Tilburg) is het grootste en meest complete pretpark van Nederland. Niet alleen beleef je hier veel plezier met spectaculaire achtbanen, ook kun je bijzondere parkshows bijwonen en natuurlijk je ogen uitkijken bij de betoverende attracties.