Woedoe. De woedoe (Arabisch: وضوء), ook wel geschreven woedhoe, is de kleine rituele wassing die verricht wordt door een moslim voor de salat, indien hij ritueel onrein is.
Was je handen tot aan de polsen, dit doe je drie keer. Spoel je mond en reinig je neusgaten, elk drie keer. Was je gezicht vanaf je voorhoofd tot aan je kin en van oor tot oor, ook dit drie keer. Was elke arm tot aan de ellebogen, dit herhaal je drie keer.
Maar het vereist geen istindjaa, oftewel: het is niet verplicht om de achterkant te wassen. Er is namelijk niets eruit gekomen wat een wassing vereist.
Als het van een stromende wond uit je neus komt, verbreekt dit je wudu. Als het naar beneden stroomde in je neus, verbreekt het je wudu. Als iemand niest en een bloedklonter komt eruit, dan is je wudu niet verbroken- om de wudu ongeldig te maken, dient het bloed te stromen.
Ghoesl of ghusl (Arabisch: غسل) is de rituele wassing die in bepaalde gevallen door moslims verricht wordt.
Ze moet ook haar mond grondig wassen als er vloeistoffen in contact komen met haar mond. In het geval van een echtgenoot die orale seks heeft met zijn vrouw (cunnilingus), als de laatste een seksueel hoogtepunt bereikt (een orgasme heeft), is een Ghusl noodzakelijk voor haar .
Onze leraar Fadilah al-Syeikh Mustafa al-Khin zei: Men moet istinja' (het reinigen van de intieme delen) uitvoeren met de linkerhand, of men nu water, steen of iets anders op de juiste manier gebruikt . Het is makruh (ongewenst) om istinja' uit te voeren met de rechterhand, net zoals het makruh (ongewenst) is om de penis ermee aan te raken.
Volgens sjiitische moslims
Volgens de sjiitische theologie maken de volgende zaken de wudu ongeldig: Ontlasting of urineren. Geurige of hoorbare uitbarstingen van winderigheid .
Wat betreft nullifiers #11 en #12 – aanraken en kussen, aanraken en kussen verbreken iemands wudu in twee gevallen: (1) Wanneer men er plezier aan beleeft. En (2) Wanneer iemands intentie is om er een vorm van plezier aan te beleven, zelfs als het plezier niet wordt bereikt2.
Het antwoord:
Toch is het verrichten van Istinjaa' niet vereist, tenzij er vuil uit een van de twee intieme delen komt .
Verwijdering van viezigheden Het spoelen van de mond.. Het wassen en snuiten van de neus…….. Het wassen van het gezicht..... Het wassen van de handen tot en met de ellebogen Het vegen van het hoofd en beide oren.....
Korte samenvatting: In Ihram verbreekt scheten laten je staat niet. Als je echter een wind laat, moet je Wudu opnieuw uitvoeren om rein te blijven voor gebeden en Tawaf .
Moslims moeten methodische wassingen uitvoeren voor het bidden, en er worden duidelijke instructies gegeven in de Koran over hoe deze precies uitgevoerd moeten worden. De profeet Mohammed spoorde moslims altijd aan om hun handen regelmatig te wassen en vooral na een aantal duidelijk omschreven taken (Tabel I. 17.1).
Wudu begint met het wassen van de handen. Vervolgens worden de mond en neus gespoeld. Daarna was je je gezicht voordat je je handen en armen tot en met de elleboog wast. Op dit punt veeg je je hoofd af met natte handen en was je je oren met het resterende water.
Extra: De grote wassing neemt de plaats in van de kleine wassing bij de meerderheid van de geleerden. Dit betekent dat als een persoon de grote wassing heeft verricht, dat hij hierna het gebed mag verrichten (ongeacht of men de kleine wassing wel/niet heeft verricht tijdens de grote wassing).
Je moet woedoe verrichten na het plassen, ontlasten of laten van een wind . [Dit verduidelijkt welke uitwerpselen woedoe noodzakelijk maken: urine uit de voorste opening en ontlasting uit de achterste opening en het laten van wind, wat wind aanduidt die uit de anus komt, al dan niet met een geluid.
Wanneer je naar het toilet bent geweest dien je jouw geslachtsdelen eerst te reinigen met water. Dit heet istindja en is geen onderdeel van de woedoe. Istindja verricht je enkel nadat je naar het toilet bent geweest.
De zaken die de Woedoe' verbreken
Diepe slaap waarbij de persoon zijn volledige bewustzijn verliest. Het met de hand aanraken van het geslachtsdeel met lustgevoelens. Het verliezen van het bewustzijn door het flauwvallen, bezetenheid of narcose. Het verlaten van de Islam verbreekt de Woedoe'.
Degene die zijn Wudu verliest tijdens het gebed, door bijvoorbeeld een wind te laten, moet naar het gebed gaan en Wudu verrichten, daarna terugkomen en het gebed opnieuw beginnen , volgens de meest correcte van de twee geleerde meningen.
De juiste opvatting van de geleerden is dat deze handelingen verplicht zijn en dat Wudu of ghusl niet geldig is zonder deze handelingen, omdat ze inbegrepen zijn bij het wassen van het gezicht, zoals voorgeschreven in het Koranvers.
Als je bent begonnen met bidden en je voelt een soort wind of gas uit je komen, ga dan door met het gebed en stop ermee . Zolang het alleen maar twijfel is en je niet zeker weet of er een wind is uitgegaan, moet je er geen aandacht aan besteden, want het is waarschijnlijk Satan die je probeert af te leiden van de aanbidding.
De islamitische normen met betrekking tot seksualiteit zijn strikt. Seksuele gemeenschap buiten het huwelijk wordt niet goedgekeurd. Voor gehuwde vrouwen geldt dat zij zelfbeheersing dienen te tonen ten aanzien van andere mannen dan hun echtgenoot.
Het is toegestaan voor de getrouwde man en vrouw om naar elkaars hele lichaam te kijken - inclusief de intieme delen. Het is echter niet toegestaan om naar de intieme delen te kijken, omdat dit in strijd is met verlegenheid .
Haram: don'ts voor moslims
varkensvlees. alcoholische dranken. niet-ritueel geslachte vleesproducten. additieven van haram producten, bijvoorbeeld gelatine uit varkensbeenmerg.