De leukste wijken zijn Saint-Germain-des-Prés (6e), Le Marais (3e & 4e), Quartier Latin (5e) en Montmartre (18e).Maar ook Bastille (12e) en Montparnasse (14e) zijn leuke buurten om te ontdekken.
Montmartre (het 18e arrondissement)
Dit charmante Parijse dorpje ligt op een heuvel waar de Basilique du Sacré-Coeur staat, een van de beroemdste monumenten van Parijs. Vanaf hier heeft u een fantastisch uitzicht over de stad.
Wijk La Bastille bevindt zich in het 12e arrondissement van Parijs. De wijk is vernoemd naar de vroegere gevangenis met dezelfde naam. De wijk staat bekend om haar bruisende horeca aanbod. Er zijn in de wijk meer dan voldoende straatjes te vinden waar u heerlijk kunt eten of van een drankje kunt genieten.
Le Marais is het historische centrum van Parijs en is zeker een goede keuze om te verblijven in Parijs. Deze wijk ligt ten noorden van Quartier Latin en de Seine. Le Marais is één van de oudste wijken van Parijs en dat voel je als je door de straten loopt. Ben je van plan om te gaan shoppen tijdens je stedentrip?
Ook volgende buurten in Parijs zijn niet echt veilig en te vermijden: de buurt rond Quartier Barbès, Château Rouge, Château d'eau, Saint-Denis, Le bois de Boulogne, Le boulevard de Clichy, de Chinese wijk en La porte de Clignancourt.
Het 1e arrondissement is het meest centrale gebied van Parijs.
Typische Franse gerechten om te proberen zijn kikkerbilletjes, slakken in peterseliesaus, oesters, steak tartare en foie gras, specialiteiten die toeristen van over de hele wereld intrigeren, maar ook uiensoep, blanquette de veau, jambon-beurre en crêpes Suzette.
Marais met zijn twee gezichten
Als bruisend centrum van de homogemeenschap, is de wijk gevuld met trendy restaurants, bars, boetieks en boekwinkels, wat een feestelijke en verfijnde sfeer creëert. Rue des Rosiers is het perfecte voorbeeld van de dualiteit die deze wijk kenmerkt.
In Champs-Élysées, Madeleine & Place Vendome ervaar je het Parijs dat je kent uit de films. Dit is een chique, high end wijk in het toeristische hart van de stad. Hier wonen de rijkste Parijzenaren en de wijk heeft dan ook een uitstraling met veel grandeur.
Beste buurt in Parijs voor fijnproevers: Les Halles, 1e en 2e district . Beste buurt in Parijs voor fashionista's: Champs Élysées / Gouden Driehoek, 8e arrondissement. Beste Parijse wijk in Parijs voor gezinnen: Saint Germain des Prés, 6e arrondissement.
Montmartre , de meest romantische wijk van Parijs
Daarna kunnen stelletjes hand in hand door de romantische, kleine, geplaveide straatjes dwalen die Montmartre zo charmant maken.
Bezoekers van Montmartre vinden een van de mooiste buurten van de stad , met een aantal van de beste restaurants en bars. Een echte buurt die een ontmoetingsplaats is voor beroemdheden, artiesten, fashionista's en zelfs nederige blogschrijvers zoals ik.
Overdag voelt Les Halles zich redelijk veilig . 's Avonds hangt er echter een ruigere groep rond in de buurt van het winkelcentrum en de kerk, en dat voelt niet veilig.
Goutte d'Or - Wikipedia.
Dankzij strenge wapen- en persoonlijke wapenbeheersingswetten is criminaliteit in de stad vrijwel niet-gewelddadig. Dit district, dat ook een van de meest residentiële en prestigieuze is, is op elk moment van de dag veilig .
Le Marais is een van de levendigste en meest charmante wijken van Parijs (samen met Saint-Germain-des-Prés en het Quartier Latin), met zijn kleine straatjes vol geschiedenis. Er zijn leuke winkels, cafés en must-see plekken zoals Place des Vosges.
De Fransman neemt ruim de tijd om tussen 12.00 uur en 14.00 uur te gaan zitten en uitgebreid te eten, zelfs op werkdagen. Daarbij is het ook een sociaal gebeuren: de Fransen houden ervan vooral op zondag urenlang te tafelen met vrienden of familie. Al dat lekkers wordt traditioneel "weggespoeld" met een goed glas wijn!
Uit eten gaan in een restaurant in Frankrijk is gemiddeld goedkoper dan in Nederland. Voor € 15 per persoon kun je kwalitatief goed eten. Als we ervan uitgaan dat jullie 8 dagen lang iedere keer in de avond gaan eten in een restaurant, komen de kosten uit op: 8 x € 30 = € 240.
Het 7e arrondissement - Het hart van Parijs. De Eiffeltoren is uw constante metgezel als u door het 7e arrondissement wandelt. Pittoresk maar verfijnd, deze buurt verdient zijn reputatie als een van de beste in Parijs.
Het 16e arrondissement is een van de 20 arrondissementen van Parijs. Dit arrondissement staat net zoals het 17e arrondissement bekend als het deel van Frankrijk met de hoogste huizenprijzen.
De regio Île-de-France had in 2019 bijna 12,3 miljoen inwoners, wat neerkomt op 19% van het aantal Fransen binnen Europa. De regio kent daardoor een bevolkingsdichtheid van 970 inw/km². De meeste mensen daarvan wonen in de agglomeratie Parijs, die met 20% van het grondoppervlak 90% van de inwoners herbergt.