Coitus interruptus (ook wel voor het zingen de kerk uit gaan) is een manier van anticonceptie waarbij de man gedurende de geslachtsgemeenschap zijn penis uit de vagina haalt juist voor zijn orgasme zodat de ejaculatie buiten de vagina plaatsvindt.
De ejaculatie (zaadlozing) vindt buiten de vagina (schede) plaats, waardoor de zaadcellen niet de eicel zullen ontmoeten. Deze methode is niet betrouwbaar, omdat er in het druppeltje vocht dat soms vóór de zaaduitstorting wordt afgescheiden ook al zaadcellen kunnen zitten.
Van elke 1000 vrouwen die terugtrekken gebruiken worden er ongeveer 40 tot 200 toch zwanger. Je moet er tijdens de seks goed aan denken.
Er is niet alleen een kans dat het voorvocht levend sperma bevat, maar de kans om zwanger te worden is groter dan bij andere anticonceptiemethoden. 20 tot 27% van de mensen die de terugtrekkingsmethode gebruiken als enige vorm van anticonceptie zullen binnen een jaar zwanger zijn (ongeveer 1 op de 5 vrouwen)3,4.
Neen. Terugtrekken helpt niet tegen zwangerschap. Tijdens het seksueel contact kan er voorvocht uit de penis komen. Dat voorvocht bevat een hele lichte concentratie aan zaadcellen, waardoor je ongepland zwanger kan worden.
Er zijn veel koppels die terugtrekken gebruiken als methode om niet zwanger te worden. Maar deze methode werkt maar voor 78%. Dat betekent dat 22 van de 100 vrouwen die deze methode gebruiken, binnen een jaar zwanger zijn. Dat is een op de vijf.
Onderzoek toont aan dat voortijdige terugtrekking niet zo betrouwbaar is als andere anticonceptiemethoden, zoals condooms of hormonale anticonceptie. Volgens studies kan deze methode een falingspercentage hebben van ongeveer 19 of 2o procent.
Deze manier is helaas helemaal niet betrouwbaar. Er kan namelijk al voor het daadwerkelijke orgasme vocht uit de piemel komen. Dit heet voorvocht en ook hierin kunnen zich al levenslustige spermacellen bevinden. Oftewel: je kunt zwanger raken.
Een zwangerschap wordt niet voorkomen door:
Voorvocht bevat in principe geen zaadcellen. Daarom zou je denken dat je geen risico loopt. Het risico zit in het feit dat een man tijdens de gehele vrijpartij toch wel iets van sperma kan loslaten voordat hij klaarkomt.
Voorvocht kan een heel lage concentratie aan zaadcellen bevatten. De kans op zwangerschap is klein, maar het kan wel! Daarom is terugtrekken geen veilige methode om jezelf te beschermen tegen zwangerschap. Gebruik altijd een condoom of ander anticonceptiemiddel als je niet zwanger wil worden.
Je hoeft niet te wachten tot je ongesteld wordt. De eerste 7 dagen is het nog onveilig: je moet dan geen seks hebben. Als je toch seks hebt, gebruik dan een condoom. Op een strip staan de dagen van de week.
Als je niet zwanger wil worden, gebruik dan een voorbehoedmiddel. Bekende voorbehoedmiddelen zijn: de pil, het spiraaltje of condooms. Andere voorbehoedmiddelen die goed beschermen tegen zwanger worden zijn: de prikpil, het hormoonstaafje, de hormoonring of de hormoonpleister.
Anticonceptie na bevalling
Vooral als je flesvoeding geeft kun je al heel snel na de bevalling weer vruchtbaar zijn. Gemiddeld heeft een vrouw die flesvoeding geeft, 6 weken na de bevalling haar eerste menstruatie alweer. Twee weken voor je menstruatie heb je eisprong en ben je dus vruchtbaar.
Het spiraaltje zal je partner niet voelen, maar het is wel mogelijk dat zijn penis die touwtjes aanraakt.
Oestrogeen heeft invloed op de bloedstolling; het bloed stolt sneller. Het tromboserisico is het hoogst in de eerste jaren na de start van de pil. Daarna neemt het risico op trombose toe met de leeftijd, vanaf een jaar of 35.
U hoeft geen maatregelen te nemen om spermalekkage te voorkomen
En je hoeft je ook geen zorgen te maken over het voorkomen van spermalekkage om het binnen te houden. "Je hoeft niet met je benen omhoog in bed te liggen na de seks om zwanger te worden," zegt Dr.
Hopelijk lukt het meteen, maar helaas is dat niet bij iedereen het geval. Als jullie beiden normaal vruchtbaar zijn, is er elke menstruatiecyclus 20 procent kans om in verwachting te raken. Er zijn tal van situaties die een rol spelen bij het wel of niet zwanger worden.
Meestal is de eisprong twee weken voor de menstruatie. In de periode vóór de ovulatie tot en met de dag van de ovulatie kun je het best om de dag vrijen. Bij een cyclus van 28 dagen gaat het om de dagen 10 tot en met 15 na het begin van de laatste menstruatie. De drie dagen rond de eisprong ben je het vruchtbaarst.
Van voorvocht kun je niet zwanger worden. Zwangerschap is minder waarschijnlijk, maar nog steeds mogelijk. Door te plassen na de zaadlozing worden de zaadcellen verwijderd. Dit vermindert het aantal zaadcellen, maar garandeert niet dat er geen zaadcellen meer zijn.
Niet iedere man produceert evenveel voorvocht, en de hoeveelheid ervan lijkt ook sterk samen te hangen met de lengte van de seksuele opwinding.
Zwangerschap kan optreden als er sperma in je vagina of op je vulva terechtkomt . Dus de beste manier om de pull-outmethode effectief te maken, is door het te gebruiken met een ander type anticonceptie (zoals de ring, pil of condooms). Op deze manier ben je nog steeds beschermd als er een misstap is.
Ook coïtus interruptus, waarbij de penis vóór de zaadlozing uit de schede wordt teruggetrokken, is niet erg betrouwbaar. Het vocht dat vóór de zaadlozing wordt afgescheiden, kan namelijk ook al zaadcellen bevatten.
Je kunt zwanger worden als je onbeschermd seksueel contact hebt in de vijf dagen vóór je eisprong, omdat zaadcellen ongeveer vijf dagen blijven leven en in de eileiders kunnen blijven om je eicel te bevruchten. Een eicel zelf leeft maar 24 uur.
Je kans om zwanger te raken tijdens je menstruatie is erg klein. Het is echter nog steeds mogelijk om zwanger te raken als je vrijt zonder voorbehoedsmiddelen. Je bent het meest vruchtbaar wanneer je ovuleert. Dit gebeurt ongeveer 10 tot 16 dagen voor je volgende menstruatie.