"Iets met de Franse slag doen" betekent een taak haastig, slordig, oppervlakkig of onvolledig uitvoeren; ook wel "afraffelen" genoemd. Het is synoniem aan half werk leveren. De uitdrukking vindt zijn oorsprong in de 17e-eeuwse paardrijkunst, waar het duidde op een zwierige, losse zweepslag. Onze Taal +3
Het woord slag verwijst hier eigenlijk naar het slaan met een lange zweep bij de dressuur van paarden. Oorspronkelijk was de Franse (zweep)slag de aanduiding voor een bepaalde zwierige slag, maar later kreeg met de Franse slag de figuurlijke betekenis 'niet degelijk, slordig, zonder goed op te letten'.
Iets met de Franse slag doen betekent zoveel als: half werk leveren, niet de volledige aandacht er aan besteden, iets slordig doen. In de zeventiende en achttiende eeuw werd deze term gebruikt in de paardrijkunst. Het was een slag met een lange zweep die los en zwierig was.
Als we iets met de Franse slag doen, maken we ons er wat makkelijk van af. Een klus wordt haastig en slordig afgeraffeld. Vanwege deze uitdrukking vermoedt men vaak dat Fransen hun klussen dus vaak niet erg netjes afronden. Wellicht is dat zo, maar de uitdrukking heeft er geen betrekking op.
Met aan de slag gaan is waarschijnlijk oorspronkelijk bedoeld dat je je armen in beweging brengt omdat je iets gaat doen of maken. Daardoor ging het in figuurlijke zin betekenen dat je in beweging komt om uit te voeren wat je je hebt voorgenomen.
Een uitdrukking is een vaste combinatie van woorden en heeft meestal een indirecte betekenis. Iemand kan ook een bepaalde uitdrukking op zijn gezicht hebben. Er bestaan verschillende soorten uitdrukkingen in onze taal. Een gezegde is een vaste uitdrukking waarmee naar een specifieke situatie wordt verwezen.
1. Beginnen met iets . Je kunt maar beter beginnen als je op tijd klaar wilt zijn. 2. Een belangrijke periode in iemands leven of carrière beginnen.
Onbeleefd in Frankrijk is onder andere luidruchtig zijn in het openbaar, direct aanspreken zonder groet, te snel 'jij' (tu) gebruiken, je handen op schoot houden tijdens het eten, brood snijden in plaats van scheuren, en het negeren van beleefdheid bij binnenkomst (zoals 'Bonjour') en vertrek ('Au revoir'). Zaken als 'vous' gebruiken bij onbekenden, subtiele lichaamstaal, en het wachten op een uitnodiging aan tafel zijn ook belangrijk.
De beroemde leuze van de Franse Revolutie was " vrijheid, gelijkheid, broederschap ".
De Duits-Oostenrijkse keizer Maximiliaan I (1459-1519), grootvader van Karel V, zou zich ooit de verzuchting hebben laten ontvallen dat hij, mocht hij God zijn en twee zonen hebben, zou wensen dat na zijn dood de ene zoon hem zou opvolgen als God en de andere koning van Frankrijk zou worden.
Wat was er eerder de Franse of de Nederlandse vlag? De Nederlandse vlag, in gebruik sinds de 16e eeuw, is de oudste van de twee. De Franse vlag in haar huidige vorm dateert pas van 1794.
Typische Nederlandse uitspraken zijn vaak beeldend en reflecteren cultuur (zuinigheid, directheid) en geschiedenis (handel, weer), zoals "Met de deur in huis vallen", "Kijken, kijken, niet kopen", "Een appeltje voor de dorst", "Al doende leert men", "Als de kat van huis is, dansen de muizen" en "Eerlijk duurt het langst", variërend van gezegden over zuinigheid tot over directe communicatie en volkswijsheden.
Een spreekwoord is een korte, vaste uitspraak die een algemene levenswijsheid, waarheid of collectieve ervaring weergeeft, en die je niet letterlijk moet nemen; ze bevatten vaak beeldspraak en geven een figuurlijke les, zoals "Na regen komt zonneschijn" (na een moeilijke tijd volgt een betere tijd).
Het oranje in de vlag verschiet snel naar rood, al blijft het raadselachtig waarom. Anti-Oranje gevoelens kunnen een oorzaak zijn, want het rood verdringt het oranje definitief rond 1650 als er geen stadhouder is. Maar waarom houdt zij de 'Prinsenvlag' als bijnaam?
'Je ne sais quoi' is een Franse uitdrukking die in het Engels wordt gebruikt om een onbeschrijflijke, aantrekkelijke kwaliteit te beschrijven . In het Frans betekent 'je ne sais quoi' 'ik weet niet wat' en wordt vaak letterlijk gebruikt. De uitdrukking kan op twee manieren in het Frans worden gespeld en beschrijft een kwaliteit vaak met een bijvoeglijk naamwoord.
Liberté, egalité, fraternité blijft het nationale motto van Frankrijk. En ook vandaag de dag staat het nog steeds symbool voor dezelfde strijd tegen ongelijkheid, verdeeldheid en machtsmisbruik als tijdens de Franse Revolutie.
Maximilien de Robespierre. Maximilien-François-Marie-Isidore de Robespierre (Arras, 6 mei 1758 – Parijs, 28 juli 1794 of de 10e Thermidor van het jaar II) was een Frans advocaat, staatsman en lid van de Nationale Conventie en van het Comité de salut public tijdens de Franse Revolutie.
Liberté, Egalité, et Fraternité – letterlijk vertaald als vrijheid, gelijkheid en broederschap – was het motto en de strijdkreet van het Franse volk tijdens de Franse Revolutie. Het doel van deze leuze was duidelijk: vrijheid voor iedereen.
De meeste Fransen douchen elke dag, of om de dag voor sommigen, en ZIJN GEK op parfum.
Terwijl Amerikanen doorgaans tussen 5 en 7 uur 's avonds korting geven op drankjes en eten in bars, hebben de Fransen een heel andere kijk op happy hour. In het Frans verwijst "cinq a sept", oftewel vijf tot zeven, naar het tijdstip waarop Fransen traditioneel hun minnaressen zien voordat ze naar huis gaan om met hun gezin te dineren .
Chloor in het kraanwater
In een groot deel van Frankrijk wordt chloor toegevoegd aan leidingwater. Het gehalte blijft onder wettelijke normen en is bedoeld om bacteriën te bestrijden. Dit chloorachtige water tref je vooral aan in grotere steden in laaggelegen gebieden.
Betekenis en definitie
En geraakt is misschien te zacht uitgedrukt, je bent ontdaan, van slag, ontsteld, ontzet. Je bent geschokt van binnen en de klap is enorm waardoor je het gevoel hebt dat je het heden even hebt verlaten.
Een slag om de arm houden betekent 'iets niet stellig willen zeggen', 'niet willen bevestigen dat iets echt het geval is of doorgaat'. Bijvoorbeeld: 'We krijgen de vergunning waarschijnlijk wel, maar we houden nog een slag om de arm. '
De anticipatie en het uitstel kosten veel meer energie dan de daadwerkelijke uitvoering . Ik denk dat het deels komt doordat beginnen betekent dat je je ergens aan verbindt, en er is een vreemde angst om te beginnen, zelfs als je weet dat je het uiteindelijk moet doen. Maar als je er eenmaal middenin zit, ben je alleen nog maar gefocust op het afronden ervan.