Ulf de Witte (Ulf White) uit House of the Dragon was niet vanaf het allereerste begin een verrader. Hij begon als een "dragonseed" (een bastaard met Targaryen-bloed) die in dienst trad van Team Black (Rhaenyra Targaryen) en hielp bij de verdediging. Villains Wiki +1
Hoewel het waarschijnlijk niet in de seizoensfinale van seizoen 2 zal gebeuren, verraadt Ulf uiteindelijk Rhaenyra (Emma D'Arcy). Nadat hij zijn eerste gevecht heeft overleefd en Team Black heeft geholpen King's Landing te heroveren, lopen Ulf en Hugh een beetje overmoedig.
De eerste serie van The Traitors werd voor het eerst uitgezonden op BBC One op 29 november 2022. De serie eindigde op 22 december 2022, waarbij Hannah Byczkowski, Aaron Evans en Meryl Williams wonnen als 'Faithfuls', terwijl Wilfred 'Wilf' Webster als tweede eindigde als 'Traitor' .
Halfdan weigerde Ulfs uitleg te geloven en bereidde zich voor om de krijger te executeren wegens vermeend verraad, terwijl Ulf Eivor smeekte om de jarl tot rede te brengen. Hoewel Eivor haar mening over de situatie gaf, was Ulfs lot bezegeld en werd hij kort daarna gedood voor zijn vermeende misdaden .
Nadat hij tot ridder was geslagen voor zijn verdiensten in de Slag bij de Gullet, liep Ulf tijdens de Eerste Slag bij Tumbleton samen met Hugh Hammer over naar de Groenen, waarmee hij bijdroeg aan de nederlaag van het Zwarte leger. Zijn overloperij werd ingegeven door zijn ambitie om Highgarden en de omliggende gebieden te veroveren .
In het boek sterft Ulf nadat hij Rhaenyra heeft verraden.
Tijdens de oorlog werden Ulf, Hugh en hun draken, Silverwing en Vermithor, naar de stad Tumbleton gestuurd om deze te verdedigen tegen Lord Ormund Hightower, die oprukte naar King's Landing. Tijdens de slag liepen de twee echter over en vielen in plaats daarvan de stad aan.
Er wordt nooit expliciet vermeld of Faravid Halfdan heeft verraden of niet, maar er zijn wel enkele hints in het verhaal die op verraad wijzen, zoals het feit dat Halfdans verkenner door eigen vuur wordt gedood, Faravid de Pictische leider doodt voordat deze Eivors vragen kan beantwoorden, en Faravid die de beker weigert die Eivor hem aanbood na...
De verrader is Galinn. Hij wilde Soma uit de weg ruimen om het ware lot te volbrengen dat hij in zijn waanvoorstellingen had gezien.
Of Ulf de waarheid spreekt over zijn Targaryen-afkomst valt nog te bezien , hoewel Baelon de Dappere in de Fire & Blood- en de bredere ASOIAF-lore bekendstaat als een goed en eerbaar man, en men voorheen niet aannam dat hij bastaardkinderen had.
Galin was de verrader.
Zijn Wilf Webster en Kieran vrienden? Ondanks de drama's is er geen sprake van wrok tussen Kieran en Wilf, en de twee volgen elkaar nog steeds op sociale media .
De drie verraders zijn gekozen. Tijdens de eerste aflevering van 'De verraders' tikte presentator Staf Coppens drie kandidaten op de schouder: Omar Souidi, Francesco Planckaert en Amelie Albrecht.
De Twee Verraders is de historische verwijzing naar Ulf White en Hugh Hammer , twee drakenzaden die de zwarten verraadden voor de groenen tijdens de Eerste Slag bij Tumbleton en Silverwing en Vermithor opdracht gaven om de marktstad Tumbleton plat te branden.
Ulf had licht haar en was naar zijn witte haar vernoemd. Hoewel Ulf Valyrische trekken had en een band met een draak kon smeden, werd zijn afkomst niet vermeld - en het is mogelijk dat Ulf zelf niet precies wist van welke Targaryen hij afstamde . Ulf stond bekend om zijn drankzucht.
Eenmaal aangekomen op Dragonstone werd Rhaenyra verraden door Ser Alfred Broome , wiens mannen de rest van haar lijfwacht afslachtten. Haar halfbroer Aegon II liet haar vervolgens op Dragonstone aan zijn eigen draak, Sunfyre, voeren.
Ulf en Silverwing verraden Rhaenyra later door zich bij de Groenen aan te sluiten en staan vanaf dat moment bekend als de Twee Verraders. In aflevering 7 van seizoen 2 van House of the Dragon claimt het personage Ulf een draak, hoewel er weinig context is over wie het is of hoe het is gebeurd.
Hugh en Ulf zullen Rhaenyra verraden en zich bij de Groenen aansluiten. Hugh heeft besloten dat hij koning van de Zeven Koninkrijken wil worden en Ulf wil heer van Highgarden worden . Het was extreem riskant voor Rhaenyra om draken aan het gewone volk te geven.
Ulf verklaarde dat hij de kleinzoon was van koning Jaehaerys de Verzoener (Michael Carter), de Targaryen-koning die Viserys op de IJzeren Troon zette, en beschreef zichzelf als "de zoon van Baelon de Dappere, bastaardbroer van prins Daemon en wijlen koning Viserys."
In aflevering 5 discussieert Daenerys met Tyrion Lannister over wie haar erfgenaam zal zijn en ze zegt dat ze geen kinderen kan krijgen. Ook in aflevering 6 praat ze met Jon Snow over dat ze geen kinderen kan krijgen en dat de draken haar kinderen zijn.
Terug in het Vikingtijdperk vermoedde Basim dat Sigurd Odin was en volgde hem terug naar Noorwegen met het plan om wraak te nemen en antwoorden te vinden . Uiteindelijk ontdekte hij dat het niet Sigurd was, maar Eivor, die het ongeluk had gehad dat Odin zich in haar had gemanifesteerd.
Galinn (overleden in 873) was een Viking die in de 9e eeuw onder Soma diende in Angelsaksisch Engeland. Samen met Birna en Lif was hij een van Soma's naaste bondgenoten. Uiteindelijk verraadde hij Soma om zijn eigen "lot" na te streven .
Uiteindelijk begon Odin Týr als een bedreiging voor zijn macht te beschouwen en verdacht hij hem terecht van samenzwering met de reuzen. Daarom liet Odin Týr in het geheim gevangenzetten in Asgard en verspreidde hij geruchten dat hij was overleden . Hierdoor geloofde bijna iedereen in de Negen Rijken dat Odin Týr had vermoord.
Eivor concludeerde dat Moira onschuldig was en vertrok om Halfdan te ontmoeten en hem over haar bevindingen te informeren. Na de overwinning van de Vikingen op de Picten en Ricsige van Northumbria vond er een feest plaats in Jorvik, waar Halfdan tot koning van Northumbria gekroond zou worden.
Er is helaas geen eenvoudig antwoord. De game vraagt je nu om te kiezen tussen Halfdan en Faravid . Je kunt hierbij je geweten volgen. De uitkomst van je keuze heeft geen invloed op het einde van Assassin's Creed Valhalla, dus het gaat er meer om wat jij moreel juist vindt.
In seizoen 2 wint speler 001 het vertrouwen van Seong Gi-hun door te doen alsof hij zich bij zijn rebellie aansluit. Maar op het cruciale moment, nadat de stemming om de Spelen te verlaten verloren is en de rebellie met geweld moet worden voortgezet, verraadt hij hem.