Ja, Tom Hanks was aanwezig bij de begrafenis van prinses Diana in 1997. Hij behoorde tot de groep beroemdheden die respect kwamen betuigen tijdens de uitvaartceremonie in Westminster Abbey op 6 september 1997. BBC +2
En het lijkt erop dat ze ook van elkaar hielden: Cruise en Kidman waren twee van de 2000 mensen die de begrafenis van prinses Diana bijwoonden ( onder de andere beroemdheden waren Tom Hanks , Sting en Steven Spielberg).
Onder de aanwezige Britse persoonlijkheden bevonden zich Sir Cliff Richard, Sir Elton John, George Michael, Chris de Burgh, Michael Barrymore, Richard Branson en Richard Attenborough ; internationale gasten waren onder andere de Amerikaanse First Lady Hillary Rodham Clinton en voormalig minister van Buitenlandse Zaken Henry Kissinger, William J.
Voordat Nicole en Tom in 2001 uit elkaar gingen, woonden ze samen de begrafenis van prinses Diana bij . Het paar had de prinses ontmoet tijdens een filmvertoning van Far and Away in 1992, en Tom vertelde aan CNN dat ze "kapot" waren van haar overlijden.
“Mijn God, wat is er gebeurd? ” Dat waren naar verluidt de laatste vier woorden die prinses Diana ooit uitsprak. Dit is volgens brandweerman Xavier Gourmelon, die de prinses reanimeerde en op dat moment dacht haar leven te hebben gered. “Ik masseerde haar hart en een paar seconden later begon ze weer te ademen.”
Op zulke momenten hield Diana vaak haar kin ingetrokken en haar hoofd iets naar beneden, waardoor het voor de fotografen moeilijker was om een scherpe foto te maken . Deze subtiele handeling hielp haar om de controle over haar publieke imago terug te winnen en beschermde haar tegen de overweldigende aandacht die gepaard ging met het lidmaatschap van de koninklijke familie.
Hij vertelde dat de prinses hem vroeg: " Mijn God, wat is er gebeurd? " Pas later kwam hij erachter dat het slachtoffer prinses Diana was en dat dit mogelijk haar laatste woorden waren. De brandweerman, Xavier Gourmelon, zei dat hij het hart van de prinses moest masseren nadat ze was gestopt met ademen.
Hier zijn Tom Cruise, Nicole Kidman, Steven Spielberg, Sting en Trudie Styler te zien tussen de rouwenden, onder wie ook Tom Hanks, Mariah Carey , Richard Branson en Luciano Pavarotti.
Hertogin Sophie was niet aanwezig bij de begrafenis van prinses Diana in 1997, omdat haar gelijkenis met Diana van een afstand volgens koninklijk biograaf Sean Smith te aangrijpend zou zijn geweest voor de rouwenden . Deze beslissing werd gesteund door de koninklijke familie.
Haar lichaam werd begraven gekleed in een zwarte jurk van Catherine Walker en een zwarte panty , en met een rozenkrans in haar handen. De rozenkrans was een geschenk van Moeder Teresa van Calcutta, een vertrouwelinge van Diana, die de dag voor haar begrafenis was overleden.
Mohamed Al Fayed verlaat samen met zijn vrouw Westminster Abbey in Londen op zaterdag 6 september 1997, na de uitvaartdienst van Diana, prinses van Wales . De zoon van meneer Fayed, Dodi, kwam samen met de prinses en hun chauffeur, Henri Paul, om het leven bij een auto-ongeluk in de tunnel op de Place de l'Alma in Parijs op 31 augustus.
Haar begrafenis vond een week later plaats, op 6 september, in Westminster Abbey in Londen. De plechtigheid werd bijgewoond door leden van de koninklijke familie, waaronder Diana's twee zoons, prins Harry en prins William, haar ex-man koning Charles en haar voormalige schoonmoeder, koningin Elizabeth II.
Michael was erg overstuur toen hij het nieuws van haar dood hoorde, en toen hem werd gevraagd: "Wat zou je zeggen als je haar je diepe vriendschap wilde betuigen?", antwoordde hij: "Ik zou vanuit mijn hart zeggen: 'Ik hou van je, Diana. Schitter voor altijd. Want jij bent de ware prinses van het volk.'"
Tom Hanks, Rita Wilson en Ron Howard mengen zich onder prinses Diana op een première . Tja, wie zou er nou niet bevriend willen zijn met Tom Hanks en Rita Wilson? Het paar ontmoette de overleden prinses Diana bij talloze premières en liefdadigheidsevenementen. Ze betuigden ook hun respect tijdens Diana's begrafenis in 1997.
"Ik loop mee als jij meeloopt"
"We hadden het er allemaal over hoe William en Harry erbij betrokken moesten worden, toen ineens de stem van prins Philip klonk," vertelde een voormalig directeur overheidsrelaties aan de Britse Evening Standard.
Sophie, de hertogin van Edinburgh, is al jaren een belangrijk lid van de koninklijke familie, maar ze was niet aanwezig bij de begrafenis van prinses Diana in 1997 – en een nieuw boek beweert de ware reden daarvoor te onthullen. Sophie, de hertogin van Edinburgh, was niet aanwezig bij de begrafenis van prinses Diana omdat ze er te...
In feite had Sophie blijkbaar een tamelijk ijzige relatie met prinses Diana . Tijdens de promotie van zijn nieuwe biografie Sophie: Saving the Royal Family besprak auteur Sean Smith het moment dat alles veranderde tussen hertogin Sophie en prinses Diana.
Prinses Diana was zo geliefd vanwege haar menselijkheid, kwetsbaarheid en empathie, waardoor ze een diepe, persoonlijke band met het publiek had; ze doorbrak koninklijke barrières door zich kwetsbaar op te stellen, daklozen en zieken persoonlijk te steunen (zoals aidspatiënten), en de glamour te combineren met oprechte betrokkenheid, wat haar transformeerde van 'sprookjesprinses' naar een icoon van compassie en moderniteit.
Haar zoons, prins William en prins Harry, liepen, zoals bekend, achter de kist van hun moeder in de rouwstoet, vergezeld door prins Philip en koning Charles. Eén lid van het koninklijk huis dat echter niet aanwezig was bij de begrafenis van de prinses, was Sophie, de hertogin van Edinburgh .
Candle In The Wind - Elton John. Op 6 september 1997 speelt de Engelse zanger/pianist Elton John bij de uitvaart van de verongelukte Prinses Diana in de Westminster Abbey van Londen de herschreven versie van zijn song 'Candle In The Wind'. Van het nummer worden wereldwijd in totaal bijna 40 miljoen singles verkocht.
Hoewel ze wist dat haar neef een rokkenjager was, hoe kon de koninklijke familie dan kritiek van buitenaf verdragen? Vanaf dat moment waren Margaret en Diana volledig van elkaar vervreemd. Dus op Diana's begrafenis, terwijl bijna iedereen in stilte het hoofd boog, hield alleen Margaret haar hoofd hoog.
Tijdens haar begrafenisstoet liepen prins Philip, koning Charles, prinses Diana's broer Charles Spencer en haar twee kinderen, prins William en prins Harry , achter haar kist. William en Harry waren destijds respectievelijk 15 en 12 jaar oud.
Diana droeg een ring die ze van Dodi Fayed had gekregen toen ze stierf . Het was een Bulgari-ring van geelgoud ter waarde van £3.000, bezet met diamanten. De diamanten ring in geelgoud was geen verlovingsring en werd gedragen aan de ringvinger van haar rechterhand, waar haar butler Paul Burrell haar had aangeraden hem te dragen.
In werkelijkheid werd er gesproken over het feit dat de koningin simpelweg het protocol volgde door de natie niet toe te spreken – Diana en Charles waren immers gescheiden en daarom was ze technisch gezien geen lid meer van de koninklijke familie – maar mensen in de omgeving van de vorstin hebben over het algemeen gezegd dat haar acties bedoeld waren om haar eigen positie te beschermen.
Diana bloedde hevig in haar borst en werd overgebracht naar het La Pitié-Salpêtrière-ziekenhuis in het zuidwesten van Parijs, waar artsen haar opereerden en vervolgens twee uur lang hartmassage toepasten. Het lukte hen echter niet om haar hart weer op gang te brengen en Diana overleed aan inwendige bloedingen als gevolg van ernstige verwondingen aan haar borst en longen , aldus de arts.