Nosferatu (in het bijzonder Graaf Orlok in de films uit 1922 en de remake van 2024) bijt zijn slachtoffers in de borstkas in plaats van in de nek vanwege een combinatie van folklore, symboliek en om een meer angstaanjagende, minder 'romantische' vampier neer te zetten.
Hij vervolgde: "Maar in de folklore is een vampieraanval vergelijkbaar met het 'oude heksensyndroom' [een informele term voor slaapverlamming], waarbij je druk op je borst voelt. Daarom interpreteerden mensen het als vampieren die bloed uit hun borst drinken."
Het waren gereanimeerde lijken die hun slachtoffers uit pure kwaadaardigheid doodden, niet uit overlevingsdrang, en hun gebruikelijke moordmethode was verstikking door op de borst te drukken , wat later evolueerde naar het bijten in de borst. Tenzij ze op de juiste manier werden behandeld, zou iedereen die op deze manier stierf een vampier worden.
Het is een vreselijke beet en de meeste mensen overleven tegenwoordig een enkele beet van een Nosferatu niet vanwege de ziekten die ze overdragen. Degenen die een beet wel overleven, zullen bijna onmiddellijk last krijgen van necrose die het hele lichaam bedekt en zo ernstig is dat het fataal is .
Wanneer Thomas zich per ongeluk snijdt, waardoor Orloks bloeddorst wordt aangewakkerd, zegt Orlok dat hij zijn wond kan "verzachten", terwijl hij in werkelijkheid Thomas' bloed drinkt en hem zelfs in de borst bijt, waardoor hij een bijtwond overhoudt. Vervolgens gebruikt hij zijn sinistere krachten om Thomas de tijd uit het oog te laten verliezen terwijl hij in de stoel voor de ... zit.
Net als veel vampierfilms ervoor, presenteert NOSFERATU het monster als een queer , seksueel wezen dat zijn menselijke slachtoffers seksueel bevrijdt. Waar NOSFERATU de verwachtingen van het publiek ondermijnt, is in Orloks obsessie met Ellen en de aard van hun relatie.
Hij is een manifestatie van Ellens onderdrukte seksuele verlangens, verstikt door de beperkende sociale normen van die tijd ; Orlok is het antwoord op Ellens wanhopige eenzaamheid, de metgezel die ze niet wil.
Nosferatu (de film) is een rip-off van Dracula, omdat de makers niet de nodige rechten konden krijgen om de echte naam te gebruiken. Tegenwoordig wordt het als een belangrijk werk op zich beschouwd.
Volgens de heersende mythologie was elke vampier ooit een mens, die na gebeten te zijn door een vampier stierf en uit het graf herrees als een monster . Vampieren hunkeren naar menselijk bloed en jagen 's nachts op mensen. Ze gebruiken hun uitstekende hoektanden om de nek van hun slachtoffers te doorboren.
Het was eerder een zoveelste uiting van Eggers' constante streven: historische nauwkeurigheid en inleving . Zijn richtlijn was: "Hoe ziet een overleden Transsylvaanse edelman eruit?" — wat hem leidde naar Skarsgårds uiterlijk: lange mouwen, waarbij de overvloedige stof zijn rijkdom zou benadrukken — en een onheilspellende beweging.
In een recent interview met GamesRadar+ legt Eggers uit waarom Graaf Orlok in Nosferatu bloed drinkt uit de borstkas van zijn slachtoffers. Hij verklaart dat het erom ging een meer folkloristische interpretatie van een vampier te geven .
De algemene theorie is dat vampiers zwak zijn tegen knoflook, rozen en christelijke symbolen omdat graaf Dracula, de oorspronkelijke vampier, allergisch was voor knoflook en rozen en bang was voor de kerk.
Waarom koos Dracula Lucy? Lucy werd voornamelijk gekozen vanwege haar schoonheid en zuiverheid, wat lijnrecht inging tegen de ideeën van vampirisme. Haar keuze symboliseert de corruptie van het goede, en haar onderdrukte seksuele verlangens wakkerden Dracula's ambitie aan om haar tot zijn eerste Engelse slachtoffer te maken.
Al met al suggereert Nosferatu dat Graaf Orlok mensen die hij bijt in vampiers kan veranderen. Alleen kiest hij er in de film voor om dat niet te doen . Hij wilde niet dat Thomas zijn plan om zich met Ellen te herenigen in de weg zou staan.
Het probleem met de vampierenmythologie is dat vampierenbeten vaak de slagader treffen (bijvoorbeeld in de nek ), die dan flink bloedt. De pols is ook een veelvoorkomend doelwit.
Nosferatu verdient zijn R-rating volledig . Vol met schrikmomenten, bloedvergieten, griezelige insecten en een constant gevoel van dreiging, zullen kijkers ongetwijfeld doodsbang zijn wanneer ze oog in oog komen te staan met een monsterlijke vampier.
Dat wil zeggen dat het lichaam van een vrouwelijke vampier nog gedeeltelijk menselijke kenmerken behoudt en zich op een vergelijkbare manier kan voortplanten. Vrouwelijke vampieren menstrueren niet-productief.
Vampiers slapen overdag, omdat ze een afkeer hebben van daglicht. Blootstelling aan daglicht verzwakt hen en langdurig kan dit zelfs fataal zijn. In de Europese volksverhalen, alsmede de eerste moderne vampierromans zoals Dracula en Carmilla, verzwakt zonlicht een vampier enkel.
Een beet alleen is dus niet genoeg . De persoon moet het bloed van de andere vampier drinken wanneer hij of zij bijna dood is. Op dat moment sterft de mens door bloedverlies en verlaat de ziel het lichaam, waardoor de demon die een vampier wordt, via de bloeduitwisseling naar binnen kan glippen en de bezielende kracht van het lichaam kan worden.
Dracula zal Nosferatu verslaan .
Nosferatu beschikt over een beperkter scala aan vaardigheden en vertrouwt voornamelijk op kracht en hoektanden. Daarnaast wordt Dracula vaak afgebeeld als een bekwame zwaardvechter, wat hem een duidelijk voordeel geeft in gevechten van dichtbij ten opzichte van Nosferatu, die vecht met brute kracht.
Simpel gezegd: Nosferatu was Dracula, een beetje zoals wanneer je naar Aldi of Lidl gaat en een ontbijtgranen ziet die er heel herkenbaar uitziet, maar Schmellogg's heet. Nesuferitu betekent in het Roemeens eigenlijk de slechte of de ondraaglijke.
Nosferatu (1922) was de eerste lange speelfilm gebaseerd op Dracula, maar werd niet geautoriseerd en door de rechter schuldig bevonden aan inbreuk op Stokers auteursrecht . De vampier heette graaf Orlok in plaats van Dracula, maar de film volgt grotendeels het verhaal van de roman en is getrouwer aan het origineel dan veel latere officiële verfilmingen.
ð¿Nosferatu meisje winter leuk weetje: Dracula en Orlok zijn totaal verschillende personages; Wanneer Orlok zegt "Ik ben eetlust", symboliseert dit zijn oeroude, onverzadigbare aard als vampier . Zijn hele bestaan draait om voeden, om zijn roofzuchtige kracht.
Dat is echter niet het geval, want de acteur heeft onthuld dat het geluid zijn echte stem is, geïnspireerd door opera ! Graaf Orlok – de vampier die Skarsgård speelt – piept constant, rolt zijn R's en produceert een diep, keelachtig geluid.
Ellen was waarschijnlijk verliefd op Graaf Orlok , hoewel het een ongezonde en parasitaire vorm van liefde was. Orlok kwam naar Ellen toe op een moment dat ze wanhopig op zoek was naar zorg. Dit maakte haar kwetsbaar en bereid om liefde te accepteren van vrijwel iedereen, zelfs van een gerimpelde oude vampier.