Ja, nonnen mogen in principe nagellak dragen, maar er zijn vaak beperkingen aan verbonden die afhangen van de specifieke kloosterorde en hun leefregels. The New Inquiry
Nonnen mogen make-up dragen , maar worden aangeraden dit niet te doen. Omdat ze een kuisheidsgelofte hebben afgelegd, zou het dragen van lippenstift ongewenste aandacht kunnen trekken... OEPSIE... Ik hoop dat ik nog steeds naar de hemel ga... en mijn (eerste keer ooit) non als klant!
Nagellak is niet toegestaan, aangezien het voorkomt dat water het gebied bereikt dat tijdens wudu en ghusl met water in contact moet komen. Ja, je kunt het dragen nadat je al je gebeden hebt gedaan, of als je gewoon een keer wudu kunt doen, dan kun je de nagellak opdoen; het is toegestaan.
Voor christelijke nonnen is de hoofddoek een teken van bescheidenheid en vroomheid. Het tonen van hun haar wordt als hoogmoedig beschouwd, en nonnen horen bescheiden te zijn. Ze hebben haar, maar het is onbescheiden van ze om het te laten zien. In sommige oosterse religies scheren vrouwelijke nonnen hun hoofd kaal.
Laten we het antwoord bespreken in het licht van de Koran. Nagellak is niet haram in de islam . Het is iets waarmee je je nagels versiert en ze er mooier uit laat zien. Dus in feite is er niets inherent mis met nagellak zelf.
Zoals olie, nagellak, wax of pleisters. Gebeden die in deze staat zijn verricht zijn ongeldig en niet acceptabel. An-Nawawie zegt in 'al-Madjmoeʿ: “Als er wax, deeg, henna of dit soort zaken op iemands ledematen bevinden die verhinderen dat water dat gedeelte bereikt, dan is zijn reiniging niet geldig.
Het is toegestaan om nagellak te dragen tijdens de menstruatie, maar het is beter om het te vermijden omdat het als Makrouh (afkeurenswaardig) kan worden beschouwd . Het is Makrouh om tijdens de menstruatie henna te dragen, en sommige geleerden beschouwen nagellak als een vorm van henna. Uiteindelijk is alles wat Makrouh is toegestaan, maar het is beter om het te vermijden.
Nonnen in de eigenlijke zin van het woord. Nonnen in de eigenlijke zin van het woord hebben plechtige geloften afgelegd en leven in strikte afzondering, gereguleerd door pauselijk recht dat de religieuzen verbiedt naar buiten te gaan (behalve in zeer zeldzame gevallen, goedgekeurd door de reguliere overste en de bisschop), en ook de toegang van vreemden, zelfs vrouwen, op straffe van excommunicatie...
Katholieke nonnen leggen geloften af van armoede, kuisheid en gehoorzaamheid ; de drie evangelische raden van volmaaktheid in het christendom. Sommige ordes leggen ook een vierde gelofte af. Hoewel de termen 'zuster' en 'non' vaak door elkaar worden gebruikt, bestaan er duidelijke verschillen tussen de twee typen katholieke religieuze vrouwen.
Dit naar aanleiding van wat de apostel Paulus aan de Korinthiërs schrijft: de vrouw moet een 'macht' op haar hoofd hebben omdat hoofdbedekking een teken van onderdanigheid aan Gods scheppingsorde is.
Daarom geldt er vanaf 1 september 2025 een Europees verbod op nagelproducten waarin het voorkomt. Dat betekent dat nagelproducten met TPO (voluit: trimethylbenzoyl diphenylphosphine oxide) niet meer in de nagelsalon of thuis gebruikt mogen worden.
Bovendien moeten halal nagellakken gemaakt worden met 100% traceerbare ingrediënten, vrij van alcohol en agressieve chemicaliën . Als een nagellak – of welk cosmetisch product dan ook – ingrediënten van dierlijke oorsprong bevat, moeten deze volgens het halal protocol verkregen zijn.
Halal nagellak is speciaal ontwikkeld voor wie nagellak wil dragen die voldoet aan islamitische richtlijnen én hoogwaardige kwaliteit biedt. De O2M Zuurstofdoorlatende Nagellak van Inglot is officieel Halal‑gecertificeerd, bevat geen alcohol of dierlijke ingrediënten en is daarnaast vegan en dierproefvrij.
Nagellak moet transparant of heel licht van kleur zijn wanneer je in habijt bent . De meeste zusters dragen op zijn minst foundation. Normaal gesproken draag ik oogschaduw, eyeliner en mascara, maar in habijt draag ik helemaal geen make-up.
Ja. We hebben een mooie breedbeeldtelevisie in de gemeenschappelijke ruimte waar we in onze vrije tijd of op vrije dagen rustig het nieuws of een video kunnen kijken . Omdat we echter in een huis wonen dat gebruikt wordt voor rustdagen en retraites, zijn er geen televisies beschikbaar voor bezoekers!
De tonsuur is in het katholicisme nog steeds een traditionele praktijk die door bepaalde religieuze ordes wordt uitgevoerd (met pauselijke toestemming) . Het wordt ook veelvuldig toegepast in de Oosters-orthodoxe Kerk voor pasgedoopte leden en komt vaak voor bij boeddhistische novicen, monniken en nonnen.
Nonnen leven over het algemeen in afzondering en maken doorgaans geen gebruik van technologie, tenzij ze een taak in het klooster hebben waarvoor een telefoon of computer nodig is. Zusters leven niet in afzondering en hebben daarom vaak wel een telefoon om hun taken buitenshuis te kunnen uitvoeren. Als ze er een nodig hebben, ja.
Een non is een vrouwelijke Christelijke geestelijke binnen het Katholieke geloof die leeft volgens het celibaat en heeft besloten haar leven aan God te wijde. Een non of een monnik (de mannelijke vorm) binnen het katholieke geloof "trouwt" dan eigenlijk met God.
Als non leggen we een gelofte van celibaat af en kiezen we ervoor om verbondenheid en liefde op andere manieren te uiten, bijvoorbeeld via ons gemeenschapsleven, onze relaties en onze pastorale zorg (lees mijn bericht 'Weten nonnen hoe ze moeten liefhebben?' voor andere manieren waarop we liefde uiten).
Pizza is een van de favoriete lekkernijen van nonnen en monniken.
Ja, als mens en als vrouw is het natuurlijk dat een religieus persoon verliefd wordt op iemand, of dat iemand verliefd op haar wordt . Ze moet haar gevoelens op een rijtje zetten en een beslissing voor zichzelf nemen.
Je mag geen kinderen hebben die van je afhankelijk zijn . Er zijn veel vrouwen die kinderen hebben en non worden. De kinderen mogen echter niet langer van je afhankelijk zijn.
Ja, samen douchen met je echtgenote is toegestaan in de islam en wordt gezien als een intieme handeling die de band versterkt, met Hadith die de Profeet Mohammed (vzmh) beschrijven die samen met Aisha (ra) bad in dezelfde kom, wat een daad van intimiteit en reiniging symboliseert, een toepassing van zijn soenna in het huwelijk. Het is niet specifiek gedocumenteerd als een verplichte 'sunnah' (Profetische traditie), maar het is een toegestane en aanbevolen daad binnen de huwelijksrelatie, vergelijkbaar met andere momenten van tederheid en nabijheid.
Cultureel gezien vaak wel weer, helaas maken veel moslims geen onderscheid tussen cultuur en religie. Geen enkele geleerde (ook de "orthodoxe" om het zo uit te drukken), zal zeggen dat het gebruik van tampons niet toegestaan is. Ontmaagden kan alleen op één manier en dat is iig niet door een tampon of sporten.
Alle lof zij Allah. Het basisprincipe ten aanzien van kleding is dat het de moslim toegestaan is elke kleur te dragen, behalve datgene wat door de Profeet (vrede zij met hem) verboden is. Namelijk rood en geel.