Omdat er tijdens de ramadan niet gevreeën mag worden tussen zonsopkomst en zonsondergang, mag het bruidspaar dit, vanzelfsprekend, ook niet. Is er geen twijfel mogelijk dat het bruidspaar niet in zonde vervalt tijdens ramadan, dan mag er gehuwd worden.
Of ze de bruiloft zullen bijwonen, hangt echt af van ieder individu en hoe toegewijd ze zijn aan hun geloof. Over het algemeen geldt dat als iemand praktiseert en de bruiloft overdag is gepland, ze kunnen besluiten om niet te komen.
Op papier is elke moslim verplicht om te vasten, maar dat gebeurt tegenwoordig niet meer altijd. Tijdens het vasten mag je geen seksuele relaties hebben, niet eten, niet drinken, niet liegen, niet roken en niet vloeken.
In Nederland is het verplicht om voor de wet te trouwen om een huwelijk rechtsgeldig te maken. Wil je daarna religieus trouwen, bijvoorbeeld voor de kerk, dan moet je dus eerst het burgerlijk huwelijk sluiten. Dat geldt ook voor islamitische stellen.
De islam raadt het huwelijk ten sterkste aan. De profeet Mohammed, vrede zij met hem, zegt dat de mens die trouwt daarmee de helft van zijn geloof uitvoert. Iedere moslim die een vrouw kan onderhouden moet trouwen, zodat hij door het huwelijk beschermd wordt tegen wangedrag.
De vraag of de trouwring rechts of links gedragen wordt, is binnen de islam ondergeschikt aan de vraag of een trouwring überhaupt mag. De koran verbiedt mannen immers het dragen van goud en zijde. Die materialen zijn voorbehouden aan de vrouw. Een man mag wel een trouwring uit een ander edelmetaal zoals platina dragen.
Wij hebben voor u uw vrouwen wettig gemaakt, aan wie u hun ˹volledige˺ bruidsschat hebt betaald, evenals die ˹slavinnen˺ in uw bezit, die Allah u heeft geschonken. En ˹u mag trouwen˺ met de dochters van uw vaderlijke ooms en tantes, en de dochters van uw moederlijke ooms en tantes, die net als u zijn geëmigreerd .
Er kunnen veel redenen zijn voor de 'vertraging' in het trouwen. Het kan zijn dat we een bepaald niveau van volwassenheid moeten bereiken (fysiek/emotioneel/intellectueel) voordat we er helemaal klaar voor zijn . We bezitten immers geen 'ilm al-ghaib' (kennis van het ongeziene) en alleen God weet wat het beste voor ons is.
Het is echt belangrijk om puur en kuis te blijven voordat je gaat trouwen. Daarom worden datingpraktijken die deze regels niet volgen, gezien als haram. Maar maak je geen zorgen, de islam begrijpt ook dat het belangrijk is om een sterke band op te bouwen met je toekomstige echtgenoot. Dus halal daten is toegestaan, zolang je je aan bepaalde regels houdt .
Een verloving eindigt op de dag van voltrekken van het huwelijk. Er zijn geen wettelijke voorschriften over hoe lang de periode tussen het huwelijksaanzoek en het huwelijk mag zijn. Er zijn paren die meerdere jaren verloofd zijn voor hun bruiloft, anderen trouwen al na een paar maanden of zelfs weken.
Je mag je partner kussen, als je maar niet zo ver gaat dat het tot een orgasme komt. Want dat verbreekt wel het vasten. Deze vraag werd al gesteld toen de profeet Mohammed nog leefde en hij antwoordde dat hij inderdaad zijn vrouw zo nu en dan kuste tijdens ramadan.
Het antwoord op de vraag of het mag is simpel: ja!
Dit vers maakt duidelijk dat het toegestaan is om te eten, drinken en geslachtsgemeenschap te hebben gedurende de nachten van de Ramadan tot dageraad. Na het hebben van gemeenschap is het verplicht om de Ghoesl (grote wassing) te verrichten en daarna het Fadjr-gebed te verrichten. En Allah weet het het beste.
Dit betekent dat een koppel alleen seks mag hebben in de uren voor het vasten begint en nadat het eindigt, mits ze man en vrouw zijn. Knuffelen, kussen en intiem aanraken is toegestaan tijdens de vastenuren - zolang het niet leidt tot ejaculatie of geslachtsgemeenschap .
Volgens de islam mag een man meerdere vrouwen trouwen, maximaal vier. Ook in Nederland komt het geregeld voor dat een man een 'islamitisch' huwelijk aangaat met een tweede vrouw....
De beroemde Hanafi-jurist stelt: “Trouwen en het huwelijk voltrekken is toegestaan tussen de twee Eids (verwijzend naar de maanden Shawwal, Dhul Qi'dah en Dhul Hijjah ).
De islamitische normen met betrekking tot seksualiteit zijn strikt. Seksuele gemeenschap buiten het huwelijk wordt niet goedgekeurd. Voor gehuwde vrouwen geldt dat zij zelfbeheersing dienen te tonen ten aanzien van andere mannen dan hun echtgenoot.
De Koran verbiedt het hebben van vriendjes of vriendinnetjes
“Muhsanat [vertaald als ‘kuis’] betekent dat ze puur moeten zijn en zich niet moeten overgeven aan zina (onwettige seksuele handelingen). Daarom worden ze beschreven als niet-musafihat, wat betekent dat ze promiscue vrouwen zijn die niemand afwijzen die immorele handelingen met hen wil plegen.
Samenvatting van het antwoord
Als je bang bent dat je verboden dingen zult doen als je niet trouwt, ben je verplicht om te trouwen . 3. Het huwelijk wordt aanbevolen voor degene die verlangen voelt, maar er geen risico is dat hij zich bezighoudt met verboden handelingen.
Imam Al-Bukhari en Muslim hebben overgeleverd van Ibn Mas'oud dat de Profeet (Sallallahu Alaihi wa Sallam) zei: "O, jonge mensen, wie van jullie ook mag trouwen, zou moeten trouwen, want het helpt hem zijn blik neer te slaan en zijn eerbaarheid te beschermen (d.w.z. zijn geslachtsdelen te beschermen tegen illegale seksuele gemeenschap etc.)" Haast u daarom om ...
Als een moslimman of -vrouw in algemene termen smeekbeden verricht zonder iets te specificeren, en de kwestie van het kiezen van het beste aan zijn Heer delegeert, zoals een man die zegt: " O Allah, maak het voor mij gemakkelijk om een rechtvaardige vrouw te trouwen ", of een vrouw die zegt: "O Allah, maak het voor mij gemakkelijk om een rechtvaardige echtgenoot te trouwen" - als hij of zij ...
Zeven relaties zijn verboden vanwege bloedverwantschap, d.w.z. verwantschap of verwantschap door bloed, namelijk moeders, dochters, zussen, tantes van vaders kant, tantes van moeders kant en nichten (hetzij dochters van zussen of broers). In dit geval wordt er geen onderscheid gemaakt tussen volledige en halve relaties, beide zijn evenzeer verboden.
Naar Nederland recht zijn er daarom geen rechtsgevolgen aan het islamitisch huwelijk verbonden. Daarnaast is het sluiten van een islamitisch huwelijk strafbaar gesteld, aldus de man. De vrouw voert terecht aan dat de Nederlandse wet het huwelijk alleen in zijn burgerlijke betrekking beschouwt.
De Heilige Koran zegt: " Zij (uw vrouwen) zijn als een kleed voor u, en u bent als een kleed voor hen " (ii. 187). De wederzijdse relatie tussen man en vrouw wordt hier beschreven in woorden die niet overtroffen kunnen worden in schoonheid. Hierin is de juiste beschrijving van de relatie tussen de twee.