De Bibliotheek is een ontzettend populaire leer- en werkplek. Je kan gratis komen werken en studeren in de Bibliotheek, ook als je geen lid bent.
Rustig en relaxed werken en studeren in de bieb
Dat kan! Je kunt gewoon een plekje zoeken, met of zonder computer. Dit kan in alle vestigingen. De afsluitbare studiecellen in de bibliotheek Stad zijn enkel beschikbaar als je deze vooraf reserveert.
In onze leeszalen kun je boeken lezen, studeren en gebruikmaken van de computers.
Iedereen is welkom bij de bieb! Het maakt niet uit wie je bent of waar je vandaan komt.
Als bibliotheekmedewerker heb je minder verantwoordelijkheden dan een bibliothecaris en is een bibliothecaris vaak je directe leidinggevende.Om bibliotheekmedewerker te worden kun je de mbo-opleiding Medewerker Informatiedienstverlening / Bibliotheekmedewerker op niveau 4 volgen.
De Bibliotheek is een ontzettend populaire leer- en werkplek. Je kan gratis komen werken en studeren in de Bibliotheek, ook als je geen lid bent.
Het gemiddelde salaris voor een bibliotheek medewerker (m/v) in Nederland is € 2.834 per maand.
Bibliotheekwerk is een taak van gemeenten.
Subsidies. Hoewel de Nederlandse openbare bibliotheken overwegend door stichtingen worden beheerd en voor het lenen van boeken – anders dan in het buitenland – contributies worden geheven, wordt het werk toch voor het overgrote deel gefinancierd uit de openbare middelen.
Als lid van de online Bibliotheek heb je direct toegang tot duizenden e-books, luisterboeken en tijdschriften. Wil je daarnaast ook papieren boeken lenen en genieten van alle diensten van de bibliotheek bij jou in de buurt? Kies dan voor je lokale bibliotheek.
Mensen die graag focussen en zich concentreren, gaan vaak naar de bibliotheek om te lezen en studeren. Als mensen echt gefocust zijn op hun werk, willen ze niet afgeleid worden door lawaai. Veel mensen vinden het moeilijk om zich te concentreren als er afleidingen om hen heen zijn. Echt audiotranscript (wat native speakers waarschijnlijk zullen horen):
Gratis online cursussen
Ben je lid van de OBA?Dan kun je gratis gebruik maken van interessante online cursussen en trainingen.
Dat is bij een voltijd dienstverband gemiddeld 36 uur per week c.q. 7,2 uur per dag.
Zoals de naam al doet vermoeden is een bibliothecaris werkzaam in de bibliotheek of in een mediatheek. Dit kan een openbare bibliotheek zijn of een bibliotheek in een school, universiteit, overheidsinstelling of bedrijf. Als bibliothecaris heb je voornamelijk contact met de bezoekers en je collega's.
Het gemiddelde salaris van een Bibliotheekmedewerker in Nederland in 2025 is € 3.582 bruto per maand, waarbij de ondergrens ligt bij € 3.205 en de bovengrens bij € 3.960.
De Bibliotheek heeft diverse gratis apps, voor leden en niet-leden. Handig en makkelijk. Zo kun je eenvoudig boeken verlengen en reserveren, e-books lezen zonder internetverbinding, genieten van luisterboeken en nog veel meer. De apps zijn beschikbaar via de App Store en/of in de Google Play Store.
Bibliotheek Zwolle Centrum
Deze bibliotheek is uitgeroepen tot mooiste van Nederland.
De grootste bibliotheek ter wereld, de Library of Congres, heeft meer dan 150 miljoen items in de kasten staan. Het is de officiële bibliotheek van het Amerikaanse Congres en de nationale bibliotheek van de V.S. De belangrijkste vestiging van de bibliotheek is het Thomas Jefferson Building, naast het Capitool.
In de spreektaal wordt vaak "bieb" (Nederland) of "bib" (België) gezegd.
Bibliotheekassistenten checken vaak materialen in en uit, innen boetes en kosten, beantwoorden algemene telefonische vragen, geven bibliotheekpassen uit, verwerken nieuwe bibliotheekmaterialen en helpen met gereserveerde items. Bibliotheekassistentbanen kunnen parttime of fulltime zijn en kunnen variëren van $ 8 tot $ 15 per uur .
Het gemiddelde salaris van een Bibliothecaris/ Directeur Universiteitsbibliotheek in Nederland ligt tussen de € 5.000 en € 7.400 per maand, afhankelijk van ervaring en kennis. Een Senior Bibliothecaris/ Directeur Universiteitsbibliotheek kan tot € 8.000 verdienen. Dit salaris geldt bij een 40-urige werkweek.
Wie aan de slag wil in een bibliotheek volgt best een corresponderende opleiding op het niveau secundair volwassenenonderwijs. Deze bereidt je voor op uitvoerende functies in openbare bibliotheken, speciale bibliotheken, schoolbibliotheken en documentatiecentra.