Een directe vlucht van Amsterdam (Schiphol) naar Japan (Tokyo) duurt gemiddeld ongeveer 13 tot 14 uur. Bij een vlucht met een tussenstop, bijvoorbeeld via Dubai of Helsinki, loopt de totale reistijd vaak op tot 15-20 uur of langer. Rechtstreekse vluchten zijn beschikbaar met KLM en Japan Airlines. KLM NL +5
Is 3 weken genoeg voor Japan? Ja, met 3 weken kun je een hele mooie eerste indruk krijgen van Japan. Je hebt genoeg tijd voor grote steden zoals Tokyo en Kyoto, natuur bij Mount Fuji en de Alpen én eventueel een bijzondere ervaring zoals een tempelovernachting of Disney.
Een niet-Japanse investeerder zonder een vaste inrichting in Japan is over het algemeen niet onderworpen aan belasting op vermogenswinsten uit de verkoop van aandelen in een Japans bedrijf, tenzij de investeerder, samen met zijn bijzondere verbonden partijen, 5% of meer van de aandelen van het bedrijf verkoopt in een bepaald fiscaal jaar en 25% of meer van de aandelen in bezit heeft gehad of in het verleden in bezit heeft gehad.
In welke maand is Japan het duurst? April is over het algemeen het duurst in Japan, vooral tijdens het kersenbloesemseizoen. Hotelprijzen en vliegtickets schieten omhoog wanneer zowel lokale als internationale reizigers populaire steden bezoeken. Eind december tot begin januari kan het ook prijzig zijn vanwege de nieuwjaarsvakantie.
De Japanse "vijfminutenregel" is een praktische norm waarbij men een paar minuten eerder aanwezig is, zodat werk, vergaderingen en overdrachten precies op tijd beginnen . Het gaat minder om perfectie en meer om respect, voorspelbaarheid en het verminderen van wrijving voor collega's, klanten en de planning van zaken die met het publiek te maken hebben.
Japan is een automatenland
In een restaurant kost een flesje cola vaak rond de ¥ 300, maar in de automaat kost een blikje van 300 ml meestal ¥ 120 en 500 ml kost ¥ 150.
Kostenvergelijking tussen Thailand en Japan
Thailand is over het algemeen goedkoper dan Japan, vooral wat betreft accommodatie en eten. In Japan kunnen kosten snel oplopen door duurdere transportopties en hogere prijzen voor activiteiten.
Tijdsverschil Japan
In Japan is het 8 uur later dan in Nederland. In onze zomertijd, tussen de laatste zondag in maart en de laatste zondag in oktober, is het 7 uur later.
Amsterdam loopt 8 uur achter op Tokio. Als u in Amsterdam bent, is de meest geschikte tijd voor een telefonische vergadering of bijeenkomst tussen 9:00 en 10:00 uur 's ochtends om alle partijen tegemoet te komen. In Tokio is dit een gebruikelijke werktijd tussen 17:00 en 18:00 uur.
In slechts zeven dagen kun je hoogtepunten als het bruisende Tokio, de tempels van Kyoto en misschien een uitstapje naar Nara of Hakone meemaken. Met 10 tot 14 dagen heb je de tijd om te onthaasten, dieper te gaan en contact te maken met de meer spirituele, serene kant van Japan.
Openbare uitingen van genegenheid (PDA)
Hand in hand lopen is prima, maar alles wat verder gaat – knuffelen, zoenen, tegen je partner aan leunen – kan in Japan snel de aandacht trekken . Het is niet per se aanstootgevend, maar wel ongemakkelijk, vooral in gezinsvriendelijke buurten, in het openbaar vervoer of in de buurt van oudere mensen.
Gemiddeld zal je rond de €100,- per dag nodig hebben als vakantiebudget in Japan. Hiervan zal de helft €50,- voor accommodatie zijn, rond de €30,- voor eten/drinken en €20,- voor de overige activiteiten. Dat laatste lijkt weinig maar de prijzen liggen over het algemeen wat lager dan in Nederland of België.
Juni tot en met augustus is de minst aanbevolen periode om Japan te bezoeken. Het is niet alleen hoogseizoen, maar het valt ook samen met Japanse feestdagen, waardoor het nog drukker is. Ontdek onze Japan-rondreizen: geen zorgen dat je je vakantie verspilt met de verkeerde keuze!
Het is goed om te weten dat je de kosten voor eten en drinken in Japan zo goedkoop of duur kunt maken als je zelf wilt. In restaurants betaal je voor een kom ramen of een Japanse curry gemiddeld tussen de €4 tot €9. 's Avonds eet je voor €7 tot €18 een warme maaltijd in een lokaal restaurant of izakaya.
Is winkelen goedkoop in Japan? Winkelen in Japan is niet goedkoop, maar ook niet duur . Over het algemeen zijn elektronica, schoenen en merkartikelen duurder in Japan (vergeleken met de VS). Anime-artikelen en Japanse souvenirs zijn daarentegen vaak goedkoop. Net als in elk ander land zijn er ook heel goedkope winkels (bijvoorbeeld Daiso).
Hara hachi bun me (腹八分目) (ook wel gespeld als hara hachi bu, en soms verkeerd gespeld als hari hachi bu) is een confucianistische leer die mensen opdraagt te eten tot ze voor 80 procent vol zitten. De Japanse uitdrukking vertaalt zich naar "Eet tot je voor acht (van de tien) delen vol zit", oftewel "je buik voor 80 procent vol is".
Afval op straat gooien is strafbaar, roken op straat is verboden, behalve in voorziene locaties, en eten op straat of een neus snuiten in publiek worden als onbeleefd ervaren. Vandalisme wordt erg streng gestraft.
Gezondheid en hygiëne
De hygiënische standaard in Japan is hoog, dus het risico om ziek te worden is laag. Je kunt in Japan zelfs gewoon water uit de kraan drinken. De medische zorg is vergelijkbaar met die in Europa, met moderne faciliteiten en goed opgeleid personeel dat vaak Engels spreekt.