Na de behandeling is het normaal dat u pijn krijgt en dit kan enkele dagen aanhouden. U kunt de pijn bestrijden met paracetamol of als dit niet voldoende werkt ibuprofen.
Is dit te pijnlijk wacht dan totdat de wond minder gevoelig is. Meestal is dit het geval na 3 tot 4 dagen. Vanaf de dag na de behandeling moet je 3 tot 4 keer per dag je mond spoelen met een spoelvloeistof, je krijgt hiervoor een recept mee.
In de eerste twee á drie dagen kan de wond iets gaan zwellen en oncomfortabel aanvoelen. Je kan dan pijnstillers tegen de pijn innemen. Vraag hierover raad aan je tandarts.
U mag 3 dagen niet zonnen en 3 dagen niet onder de zonnebank gaan. Spoel uw mond niet 24 uur na de operatie. U mag uw tanden en kiezen wel poetsen maar wees voorzichtig in de buurt van de wond. U mag de dag na de ingreep uw mond spoelen met zoutwater.
Slaap de eerste nacht wat meer rechtop door een extra hoofdkussen te gebruiken en niet op de behandelde zijde te gaan liggen. Het is normaal dat de wond wat nabloedt. Ga niet krachtig spoelen en zuig niet aan de wond.
De wond geneest het beste wanneer het bloed goed kan stollen. Daarom mag u op de dag van de ingreep de mond niet telkens schoonspoelen met water. Vanaf de tweede dag mag u weer voorzichtig met een zachte tandenborstel poetsen.
Mag ik op de zijde van de extractieplek slapen? A. Idealiter is het het beste om de eerste paar nachten niet direct op de extractieplek te slapen . Slapen op de andere zijde helpt zwelling en ongemak te minimaliseren.
De hechtingen zijn na 1 tot 2 weken zover opgelost dat ze vanzelf verdwijnen. Het gat in het kaakbot waar de verstandskies of wortelrest is weggehaald, vult zich na enkele maanden vanzelf weer op met bot.
Mocht paracetamol niet genoeg helpen tegen de pijn kunt u ook ibuprofen naast de paracetamol gebruiken. Houdt u echter aan de maximaal voorgeschreven hoeveelheid. Een dikke wang, blauwgele verkleuring en een verminderde mondopening na een (chirurgische) extractie zijn normaal.
Deze pijn kan ongeveer een week duren. Soms krijgt u van de kaakchirurg een recept mee voor pijnstillers. Met dit recept kunt u de pijnstillers ophalen bij de apotheek. Gebruik nooit meer pijnstillers dan de arts heeft voorgeschreven.
Koude/warme kompressen
Een icepack of koud kompres op je wang leggen is een geweldige manier om pijn in een vroeg stadium aan te pakken. Je moet echter niet alleen op de kou vertrouwen, omdat dit tot meer ongemak kan leiden. Je zult uiteindelijk ook willen overstappen op warme kompressen.
Het trekken van een verstandskies door de tandarts of een implantoloog gebeurt in een behandeling. Soms is het mogelijk meer dan 1 verstandskies tegelijk te laten trekken, maar dat is afhankelijk van je persoonlijk situatie. Onze tandartspraktijk adviseert je daar graag over.
Als eenmaal alveolitis is geconstateerd, is er weinig aan te doen. Deze vervelende ontsteking zal na 1 tot 2 weken vanzelf overgaan. Regelmatig uitspoelen van de holte met lauw (zout) water voorkomt dat er voedselresten in achterblijven en kan de genezing bespoedigen.
Alveolitis, ofwel een dry socket of droge tandkas, is een ontsteking van de holte waar eerst een tandwortel zat. Deze vervelende complicatie kan optreden na extractie of het trekken van een tand, meestal een (ontstoken) verstandskies. De aandoening is zeldzaam, maar kan erg pijnlijk zijn.
Gedurende de eerste twee dagen kunt u het beste zachte voeding gebruiken. Zorg de eerste uren ervoor dat het eten niet te warm is en voorkom per ongeluk op uw wang of lip bijten vanwege de verdoving. Vermijd hete koffie, thee en soep.
Ontsteking van de tandholte:
Hierdoor kunnen er voedselresten in de holte komen en beginnen te ontsteken. Je krijgt dan typisch meer pijn 2 tot 3 dagen na het trekken van de tand. Door de ontsteking ruikt de adem vaak slecht en pijnstillers kunnen de pijn niet volledig wegnemen.
Geadviseerd wordt met de pijnstillers te beginnen ongeveer 1 uur na de ingreep. Lees ook de bijsluiter van de pijnstiller goed. Komt de pijn na een dag of 3 weer terug nadat deze is weg geweest dan is er meestal sprake van een ontsteking van de wond (alveolitis).
dus - dit kan worden gecontroleerd door druk op het gebied uit te oefenen. pijnstillers om de pijn te verlichten. meestal is het het ergst op de tweede dag, maar zou binnen een week of twee moeten verdwijnen . mond wijd open; ook dit is over het algemeen binnen een week of twee weer normaal.
Pijn kan worden bestreden met de aan u voorgeschreven pijnstiller of Paracetamol. Lees voor het gebruik eerst de bijsluiter en neem nooit meer dan de maximale dosering! Wij adviseren de pijnstiller Paracetamol 500MG. Als dosering adviseren wij na verwijdering van de druktampon 2 tabletten, daarna elke 4 uur 1 tablet.
Binnen 14-21 dagen zal het gat dichtgaan en zal uw tandvlees genezen. Houd er rekening mee dat grote tanden, zoals de achterste kiezen en de verwijdering van verstandskiezen, het langst nodig hebben om te genezen. Na een maand zou uw tandgat volledig genezen moeten zijn en zouden er geen spicules of inkepingen meer moeten zijn.
Je mag wel drinken; • geen hete dranken / eten te gebruiken tijdens de verdoving; • de eerste 24 uur niet te roken of alcohol te gebruiken; • het is belangrijk om met het hoofd hoog te slapen, bijvoorbeeld twee kussens gebruiken.
De genezing van de wond
Het kan tot maximaal tien dagen duren voor de wond in uw mond helemaal genezen is. Het is belangrijk het bloed in de wond de gelegenheid te geven om goed te stollen. Zo geneest uw wond namelijk sneller.
Spoel het gebied voorzichtig met een antimicrobiële mondspoeling twee tot drie keer per dag . Vermijd het rechtstreeks poetsen van uw extractieplek totdat uw tandarts u vertelt dat het veilig is om dit te doen. Poets en flos alle andere gebieden normaal. Neem alle medicijnen zoals voorgeschreven.
Over het algemeen is het raadzaam om ten minste 24-48 uur te wachten voordat u ibuprofen overweegt als pijnbestrijdingsoptie na een tandextractie. Deze wachttijd geeft voldoende tijd voor het bloedstolsel om zich te vormen en te stabiliseren op de extractieplaats, waardoor het risico op complicaties zoals een droge socket wordt verminderd .
Bij warm eten kunt u uw mond verbranden als de verdoving nog niet is uitgewerkt. Na de eerste 4 uur mag u voorzichtig weer normaal gaan eten en drinken. Het is verstandig om harder voedsel te vermijden, zacht en vloeibaar voedsel is het beste. Hierbij kunt u denken aan soep, spaghetti, appelmoes of havermoutpap.