AM = alle tijden tussen 00.00 uur 's nachts en 12.00 uur 's middags. PM = alle tijden tussen 12.00 uur 's middags en 00.00 uur 's nachts.
De meeste digitale klokken duiden middernacht aan als 12 am en middag als 12 pm. Alhoewel het precieze moment van de middag in geen van de twee categorieën valt, is het uur dat op de middag volgt, dus van 12:00:01 tot 12:59:59 duidelijk na de middag.
Wat betekent PM
PM staat daarom voor de tijdsaanduiding van na de middag en loopt van 12 uur 's middags tot 12 uur 's nachts. Een handig ezelsbruggetje om dit te onthouden is door van het woord PM “Post morning” of “Passeert middag” te maken.
Middernacht. Middernacht is het tijdstip van twaalf uur 's nachts, wanneer officieel de ene dag overgaat in de volgende. In Friesland werd middernacht ook wel paardemiddag genoemd.
In Nederland wordt met voormiddag en namiddag doorgaans de tijd bedoeld respectievelijk aan het begin van de middag (ongeveer 12-14 uur) en aan het eind van de middag (ongeveer 16-18 uur).
AM = alle tijden tussen 00.00 uur 's nachts en 12.00 uur 's middags. PM = alle tijden tussen 12.00 uur 's middags en 00.00 uur 's nachts.
Het 12-uurssysteem is een manier van tijds-aanduiding. Omdat een gewone analoge klok met de kleine wijzer maar 12 uren aangeeft, zal de kleine wijzer voor een dag van 24 uur dus twee keer rond moeten. Zo heb je dan een 1 uur 's nachts en een 1 uur 's middags.
AM is de afkorting van 'ante meridiem'.Met AM word het tijdvak tussen middernacht en 12 uur 's middags bedoeld.PM is de afkorting van 'post meridiem'. Hiermee wordt het tijdvak vanaf 12 uur 's middags tot 12 uur 's nachts bedoeld.
In Nederland slaan morgen en ochtend op de periode tussen 6 en 12 uur. Die periode wordt in België meestal voormiddag genoemd. In Nederland wordt met voormiddag doorgaans de tijd bedoeld aan het begin van de middag (ongeveer 12-14 uur).
(tijdrekening) de nacht van maandag op dinsdag. Na de maandagnacht volgt de dinsdagmorgen.
Ze begonnen met het tellen vanaf middernacht, 0 uur dus, met twaalf uren voor en twaalf uren na het middaguur. Daarom heeft onze klok dus 12 uren.
It would begin at 12:30 p.m. Het begint om 12:30 uur.
AM is een afkorting voor Ante Meridiem, het Latijn voor “Voor de middag”. Bijvoorbeeld 10.00 a.m. is 10 uur in de ochtend. Bij de 24-uurs tijd is dit 10:00. PM is een afkorting voor Post Meridiem, wat staat voor “Na de middag”.
In de loop van de 'dag' interpreteer ik ergens tussen 12.00 en 15.00u. Maar meestal na 12.00u als de middag begint. Beter gezegd is, in de loop van de 'ochtend' of in de loop van de 'middag'.
Om precies 12 uur is het 's middags. Dan zetten de Engelsen PM achter de tijd en tot 12 uur 's middags AM. Die afkortingen staan overigens voor de Latijnse woorden Ante Meridiem en Post Meridiem, wat 'voor de middag' en 'na de middag' betekent.
De ochtend of de morgen is het eerste dagdeel in een etmaal. De betekenis verschilt tussen Nederland en Vlaanderen. In Nederland verstaat men er de periode vanaf zes uur 's morgens (volgens sommige bronnen al omstreeks 5.30 uur) tot twaalf uur onder, in Vlaanderen duurt de ochtend slechts tot 9.00 à 9.30 uur.
De nanacht is: 1 november tot 1 april van 24:00 tot zonsopgang.
It's a quarter past twelve AM.
Ante meridiem (Latijn voor "voor de middag"; spreek uit: ante meridiëm) is een aanduiding voor het tijdvak vanaf 12 uur 's nachts tot 12 uur 's middags. Post meridiem (Latijn voor "na de middag") is een aanduiding voor het tijdvak vanaf 12 uur 's middags tot 12 uur 's nachts.
Private message met bijbehorende term private messaging, veelal afgekort tot PM (privébericht of PB en pb'tje, in het Nederlands), direct message (DM) zijn Engelse termen die doelen op kleine, persoonlijke berichten (of berichtensystemen) op websites.
Een zonnedag duurt gemiddeld 24 uur. Een dag als tijdsinterval duurt 24 uur, begint om middernacht en bevat alle vier de dagdelen, te weten: nacht, ochtend, middag en avond. De term etmaal wordt ook vaak in deze betekenis gebruikt.
Na 12 uur begin je opnieuw met tellen bij 1 uur, maar met de digitale klok tel je door naar 13 uur, 14 uur, 15 uur enzovoort. Leg uit dat een dag 24 uren heeft, maar je na 23:00 weer opnieuw begint met tellen (0:00).
In de standaardtaal in Nederland wordt met voormiddag en namiddag (met de klemtoon alleen op de eerste lettergreep) doorgaans de tijd bedoeld respectievelijk aan het begin van de middag (ongeveer 12-14 uur) en aan het eind van de middag (ongeveer 16-18 uur).