In Nederland zijn bijna 23 miljoen fietsen en dat betekent dat elke inwoner zo'n 1,3 fiets in zijn of haar bezit heeft. Nergens ter wereld is dat zo!
Op de landenlijst staat China met 450 miljoen fietsen veruit aan kop....
In Nederland wordt de fietsdichtheid geschat op 99,1%. In Denemarken op circa 80,1% en in Duitsland op 75,8%. Dan volgen de landen Zweden (63,7%), Noorwegen (60,7%), Finland (60,4%), Japan (56.9%), Zwitserland (48,8%), België (48%) en tenslotte China, waar het fietsbezit geschat wordt op minimaal 37,3%.
Mensen wilden meer ruimte krijgen om veilig te fietsen. En dat werkte. Overal door Nederland werden fietspaden aangelegd. Zo'n 35000 km fietspad, dat is bijna de omtrek van de wereld.
Duitsland is de nummer 1 in fietsvakanties. Met trekpleisters als de Bodensee, Moezel, Donau, Elbe, de Rijn en Beieren weet dit land iedereen te betoveren.
We fietsen samen meer dan 15 miljard kilometer per jaar
Het is dus niet vreemd dat Nederland over heel de wereld bekendstaat als fietsland. Vooral Zuid-Hollanders zijn echte fietsers met meer dan 2,5 miljard fietskilometers per jaar. Terwijl Zeeuwen en Flevolanders de minst fanatieke fietsers van ons land zijn.
Nederland heeft de meeste dagelijkse fietsers ter wereld. 58% van de bevolking gebruikt de fiets voor vervoer 2 keer per week of vaker. Dit wordt gevolgd door Duitsland met 36% van hun bevolking die met de fiets naar het werk gaat. Net als Duitsland, gebruikt India 36% van de mensen de fiets om twee keer of vaker per week ergens naartoe te gaan.
Fietsen is een symbool van de Nederlandse cultuur . Sinds 1920 wordt het gezien als een nationaal symbool en sinds 1938 als een zeer patriottisch vervoermiddel.
Veel Nederlanders doen het dagelijks: fietsen! Dat komt onder andere omdat Nederland best een plat land is. Je hoeft hier niet zo veel heuvels en bergen op en af te fietsen. En dat maakt de fiets een ideaal vervoersmiddel.
Jazeker!Wist u bijvoorbeeld dat Duitsland meer dan 70.000 km aan langeafstandsroutes heeft? Om nog maar te zwijgen over de talloze korte fietsroutes. De fietspaden zijn goed aangelegd, er is voldoende ruimte voor de fietser en de paden zijn goed bewegwijzerd.
Duitsland: het meest fietsvriendelijk
Voor Duitsland was die totaalscore erg goed. Het land heeft goede fietsroutes die geschikt zijn om een fietsvakantie te houden. En die routes lopen ook nog eens door een afwisselend landschap.
Nederland wordt vaak geprezen als de fietshoofdstad van de wereld. Het vlakke terrein, uitgebreide netwerk van fietspaden en de sterke fietscultuur hebben ervoor gezorgd dat fietsen een integraal onderdeel is geworden van het dagelijks leven van veel Nederlanders. Steden als Amsterdam en Utrecht staan met name bekend om hun fietsvriendelijke infrastructuur.
Fietsstad #1: Amsterdam
Amsterdam wordt gezien als dé fietsstad van Nederland, al heeft deze stad haar plek ook eens af moeten staan aan Utrecht, blijkt uit de ranking van de Copenhagenize Index. De hoofdstad heeft niet alleen een goede infrastructuur, het biedt ook mogelijkheden om fietsen te huren en delen.
Nederland is het enige land ter wereld waar de fiets het belangrijkste vervoermiddel is.
Met 22 miljoen fietsen op 17 miljoen inwoners, 32,000 kilometer aan fietspaden en de grootste fietsenstallingen ter wereld, is Nederland de absolute koploper als fietsland. De tweewieler is een onmisbaar vervoersmiddel geworden in ons land, en dat heeft lang niet alleen met het vlakke Nederlandse landschap te maken.
Kopenhagen, Denemarken
Als je fietsen in Denemarken wilt ervaren, ga dan naar de hoofdstad, Kopenhagen, met de grootste fietsinfrastructuur ter wereld bestaande uit fietspaden en een fietssnelweg die de hoofdstad verbindt met meer dan 25 omliggende steden.
Voor de meeste mensen zijn de fietsen het eerste nieuwe of andere dat ze opmerken aan Nederland, van driejarigen tot drieënnegentigjarigen, iedereen fietst! De Nederlanders begonnen deze obsessie in de jaren 70 in de hoop af te stappen van een autocentrische benadering naar veiligere en leefbaardere steden .
Nergens ter wereld wordt er zoveel gefietst als in Nederland. Dat komt niet doordat het hier plat is, maar omdat er hier keihard voor fietsen geknokt is. En daardoor rijden automobilisten ook beter door.
Het gaat hierbij om factoren als cultureel erfgoed, milieuoverwegingen, initiatieven op het gebied van stadsplanning, gezondheidsvoordelen en de algehele fietsinfrastructuur in Europese steden .
Amsterdam: een fietsstad
De smalle, kronkelige straten van het historische 17e-eeuwse stadscentrum van Amsterdam zijn absoluut het beste te verkennen met de fiets . En met tot wel 400 kilometer aan fietspaden die bijna overal in de stad naartoe leiden, is het geen wonder dat Amsterdam een echte fietsstad is.
Twintig procent fietst (bijna) nooit
Nederland heeft meer fietsen dan mensen. Met elkaar hebben we 23 miljoen fietsen. Tegelijkertijd heeft niet iedereen in Nederland een fiets; van alle Nederlanders vanaf 6 jaar oud heeft 12% op dit moment geen fiets. Ruim 20% van de mensen fietst nooit of bijna nooit.
Ringwielsloten zijn ook in Nederland een populaire keuze. Ze zijn een geweldige aanvulling op je primaire slot, maar laten geen 'verankering' van fietsen toe – dus ze zouden zeker niet als enige beschermingslaag moeten dienen, en daarom hebben we ze niet eens in de categorieën opgenomen.
bike is het grootste fietsenmerk ter wereld, dit is hun indrukwekkende merkenportfolio. Het Nederlandse Pon. bike is de moedermaatschappij van wat heel wat bekende merken en daarmee de grootste fietsenproducent ter wereld.
Volgens de laatste schatting van brancheverenigingen BOVAG en RAI zijn er 22,8 miljoen fietsen in Nederland. Daarmee bezit iedere Nederlander dus ruim 1,3 fiets, en dat is uniek in de wereld. 1,8 miljoen van deze fietsen zijn elektrisch ondersteund.
Eddy Merckx is zonder twijfel de allergrootste, maar wie zijn de beste renners die nog steeds actief zijn? Op de website Procyclingstats, de wielerbijbel onder wielerfans, is een lijstje terug te vinden met de beste wielrenners aller tijden.