Wil je besparen op je boodschappen, ga dan naar de Kiwi, de Extra of de Rema1000. Sowieso één van deze grote supermarkten vind je in alle iets grotere plaatsen. Vermijd de lokale buurtsupers in de allerkleinste dorpjes.
Lokale producten zijn vaak goedkoper , zoals zalm, aardappelen, wortels, melk, gerookte makreel en viskoekjes. Bovendien zijn sommige supermarktketens duurder dan andere: Kiwi en Rema 1000 zijn goedkoper dan Meny. Coop biedt meer biologische producten en Coop Extra is ook goedkoper dan Coop.
Zowel REMA 1000 als Kiwi worden beschouwd als de goedkopere supermarkten in Noorwegen.
alle 150 winkels zijn gesloten en lidli s vertrokken uit noorwegen.
In Noorwegen is alles zo'n 30% duurder dan in Nederland. Dit geldt niet alleen voor eten en drinken, maar ook voor accommodaties en vervoer.
Wil je besparen op je boodschappen, ga dan naar de Kiwi, de Extra of de Rema1000. Sowieso één van deze grote supermarkten vind je in alle iets grotere plaatsen. Vermijd de lokale buurtsupers in de allerkleinste dorpjes.
Je mag naar Noorwegen maximaal 10 kg vlees, vleesproducten, melk, kaas en andere levensmiddelen meenemen. Je mag geen aardappelen meenemen. Alcohol en sigaretten mogen heel beperkt worden ingevoerd. Meer informatie vind je op de website van de Noorse overheid.
In Noorwegen kan je de Kiwi, Rema 1000 en de Rimi vergelijken met de Aldi. De Joker, Coop, Spar en Bunnpris vallen onder het middensegment. De supermarkten die je echt moet vermijden als je op je budget wilt letten zijn de Meny en de Ultra, dat zijn zo'n beetje de Jumbo en de Albert Heijn van Noorwegen.
Action heeft veel winkels in Europa, maar niet in Noorwegen.
Noorwegen is de enige markt waar Lidl zich tot nu toe heeft moeten terugtrekken .
Dirk en Aldi het goedkoopst
De Consumentenbond vergeleek ruim 120 van dit soort budgetproducten, zoals rijst, koffie, melk, wasmiddel en shampoo. Bij Dirk en Aldi waren deze boodschappen gemiddeld 8 procent goedkoper dan elders. Ook Vomar en Lidl scoorden goed met 7 procent goedkoper.
NorgesGruppen ASA is het moederbedrijf van SPAR Noorwegen en is marktleider in de zeer geconcentreerde Noorse supermarktmarkt. NorgesGruppen tekende de SPAR-licentie voor Noorwegen in 1984, hoewel de eerste SPAR-winkel pas in 1993 werd geopend.
Nu ook volgens Kassa: ALDI is de goedkoopste supermarkt
ALDI is trots op het feit dat de test van Kassa bevestigt dat klanten bij ons het voordeligst uit zijn voor hun dagelijkse boodschappen. ALDI is nu zowel door de Consumentenbond als door Kassa uitgeroepen tot de voordeligste supermarkt van Nederland.
Voor een simpel diner in een gewoon restaurant waren wij vaak niet meer dan €25/€35 per persoon kwijt. In een goedkoop restaurant of een fastfoodketen betaal je vaak niet meer dan €10/€15 per persoon voor een snelle, simpele hap. Je kunt het verder zo duur maken als je wilt.
Douane en regelgeving
Een beperkte hoeveelheid aan alcohol en tabak. Vleeswaren, kaas en levensmiddelen behalve honden- en kattenvoer, in totaal 10 kilo uit EU/EER-landen. Van landen buiten de EU/EER mag je geen vleeswaren, melk en zuivelproducten in je bagage meenemen.
Viking souvenirs Noorwegen: De Vikinggeschiedenis van Noorwegen leeft voort in tal van souvenirs, zoals replica's van wapens, sieraden en andere Viking symbolen. Denk bijvoorbeeld aan gegraveerde armbanden en kettingen, of aan miniatuur zwaarden die je thuis kunt uitstallen.
Noorwegen is een groot land én heeft vele toeristische hoogtepunten. Voor wie de echte rustige plekken wil beleven is Østerdalen en de omringende bergen en dalen dé uitgelezen plek.
Noorwegen, officieel het Koninkrijk Noorwegen (Noors: Kongeriket Norge (Bokmål), Kongeriket Noreg (Nynorsk); Noord-Samisch: Norgga gonagasriika; Lule-Samisch: Vuona gånågisrijkka; Zuid-Samisch: Nöörjen gånkarijhke, Kveens: Norjan kuninkhaanvaltakunta), is een land in Noord-Europa.
Contant geld moet Noors geld zijn: euro's worden vrijwel nergens geaccepteerd. Op dit moment zijn er munten van 1, 5, 10 en 20 kroon in omloop. De bankbiljetten hebben een waarde van 50 (groen), 100 (rood), 200 (blauw), 500 (oranje) en 1.000 (paars) kroon. U kunt ook geld wisselen bij banken en in sommige hotels.
OSLO - De Duitse discounter Lidl gaat in Noorwegen het assortiment met 400 A-merkartikelen uitbreiden. leveren.
Aquavit is in het Noors akevitt, en het is de populairste gedistilleerde drank van het land.
Drinkwater
Kraanwater is universeel drinkbaar in Noorwegen en smaakt heerlijk. U hoeft dus geen flessenwater te kopen. Het meeste stromende water in de bergen en bossen van Noorwegen is schoon genoeg om te drinken, maar vermijd water dat door weilanden of gletsjers stroomt, omdat dit schadelijke micro-organismen kan bevatten.
Je mag geen aardappelen meenemen. Honden- en kattenvoer hoef je niet mee te rekenen in die 10 kg. Voor groente, fruit, planten, bloemen en zaden zijn er beperkingen op de hoeveelheden die je mee mag nemen. Dit heeft te maken met het voorkomen van planten- en dierziekten.
Noorwegen. De hoofdschotel, het enige wat de Noren echt nodig hebben, is de "hovedrett". Ze zullen hun avondeten eten als ze thuiskomen van het werk: meestal tussen 4 en 6u 's avonds. Vaak eten ze rond 9u nog een klein hapje.