Top 3 van de meest gestolen goederen
Laat ze dus niet liggen en houd ze uit het zicht. Ook fototoestellen, videoopnameapparatuur, computers en andere apparatuur zijn zeer gewild. Met de komst van tablets, smartphones en laptops worden ze een steeds belangrijker doelwit.
Binnenland. In ons land bestaat er een wetgeving over wie aansprakelijk is in het geval van diefstal in een hotel. Een hotelier is verantwoordelijk wanneer goederen ontvreemd worden in het hotel tijdens jouw verblijf (op de kamer, in de bagageruimte,..).
Gij zult niet stelen
Die verpakte slippertjes kun je prima in je koffer stoppen als souvenir, maar wil je de bijbehorende badjas graag thuis aan, vraag dan even of dat mag." Alles wat niet herbruikbaar is, mag je meenemen, dus leef je gerust uit op de douchemutsjes, naaisetjes en dat zalige stukje zeep.
Dat handdoeken en badjassen op de eerste plaats staan, zal niemand verbazen. Maar heel wat hotelgasten presteren het om televisietoestellen, telefoons, computers en zelfs matrassen mee het hotel uit te smokkelen.
Prijs en waarde bepalen vaak de diefstalartikelen. De meeste verkopers zeggen dat de meest populaire diefstalartikelen op dit moment Tide-wasmiddel, Gillette-scheermessen, zuigelingenvoeding, elektronica, batterijen, geurstoffen en vrij verkrijgbare medicijnen zijn, met name Prilosec en Abreva.
1. Portemonnees en contant geld . Volgens de bevindingen van de FBI is het bedrag aan contant geld dat bij woninginbraken wordt gestolen veel groter dan de waarde van andere gestolen goederen.
Maar insiders uit de horeca met jarenlange ervaring deelden ook de items waarvan ze wisten dat ze ze vaak weggooiden, waaronder handdoeken, gloeilampen, hangers, haardrogers, slimme speakers, koffiezetapparaten en natuurlijk badjassen.
Maak daarom tijdens je verblijf duidelijk dat geld bedoeld is als fooi door er een bedankbriefje bij te leggen. Je kunt ook een fooi achterlaten als je de kamer verlaat. Leg het geld dan zichtbaar onder het kussen of op tafel. Natuurlijk is ook dan een bedankbriefje een goed idee.
Gasten op de kamer
Bij een verblijf in Nederland kan het zomaar voor komen dat er een bekende in de buurt is. Het is aanvaardbaar diegene als gast op de kamer uit te nodigen. Wel verwacht het hotel dan van u dat u uw bezoek aanmeldt bij de receptie. Het hotel weet dan wie er in huis is.
Doe aangifte bij de politie. Zorg voor een proces verbaal of schriftelijk bewijs van de aangifte of melding (voor de verzekeraar). Meld de situatie zo snel mogelijk bij de ANWB Alarmcentrale en/of je ANWB Reisverzekering.
Meld uw klacht dan zo snel mogelijk bij een reisleider, host of eigenaar. Zo geeft u de reisaanbieder de kans om uw klacht op te lossen. Hij moet u een gelijkwaardige oplossing bieden. Dus de oplossing moet minstens even goed zijn als wat u met de reisaanbieder had afgesproken.
Oorzaken van stelen
Bijvoorbeeld omdat je kind bij de groep wil horen, jaloers is op iets van een ander kind, niet goed kan delen, grenzen wil verkennen, aandacht wil trekken of te weinig toezicht heeft. Wat de oorzaak ook is, stelen op deze leeftijd is iets om direct aan te pakken.
' Vooral kipfilet, vis, koffie, tandpasta en cosmeticaproducten zijn in trek. Plus en Dirk zien de winkeldiefstallen eveneens toenemen, zeggen ze desgevraagd. Albert Heijn, Lidl en Aldi willen niet zeggen of er meer of minder wordt gestolen. Ook in cijfers van de politie is een toename te zien.
De eerste plek waar de meeste inbrekers kijken is de hoofdslaapkamer [2]. Veel inbrekers gaan dan naar een studeerkamer, bibliotheek of kantoor waar elektronica staat. Badkamers zijn ook populair, waar de dief door uw medicijnkastje gaat. Verschillende kasten en lades door het hele huis.
Voor inbrekers zijn juwelendoosjes, geldkistjes en kluisjes stuk voor stuk onweerstaanbare voorwerpen, die erom vragen meegenomen te worden! Gebruik bijouterie-dozen daarom liever alleen als siervoorwerp, veranker geldkistjes in een kast of – nog beter – huur een kluis bij een bank.
Volgens het Nederlands Bureau voor Toerisme wordt het geven van fooi voor goede service gewaardeerd, maar het is niet verplicht. In een café of bar kunt u kleingeld achterlaten. In een restaurant is het gebruikelijk €1 - €5 per persoon te geven, of 10% van de rekening.
Volgens de American Hotel and Lodging Association zouden huishoudsters tussen de $1 en $5 per dag fooi moeten krijgen. Gecertificeerd etiquette-expert Lisa Grotts adviseert tussen de $2 en $5, terwijl Annie Davis, president van het boutique-reisbureau Palm Beach Travel zegt: "$5 is het nieuwe $1."
Vuistregel: al wat niet herbruikbaar is, mag je meenemen. Klassieke voorbeeld zijn toiletartikelen als zeep, douchegel, shampoo en bodylotion in die schattige miniverpakkingen. Let wel, sommige hotels werken uit respect voor het milieu met grotere, hervulbare flacons. Die neem je uiteraard niet mee.
Handdoeken zijn het meest voorkomende item dat uit hotelkamers wordt gestolen, en u begrijpt vast wel waarom. De meeste hotels bieden ongelooflijk zachte, luxe en comfortabele handdoeken die gewoon zo lekker aanvoelen als ze om uw lichaam worden gewikkeld.
Impact op reputatie: Sommige hotels registreren ook ontbrekende items, wat gevolgen heeft voor toekomstige boekingen . Het is altijd het beste om het kussen achter te laten als u van plan bent om een terugkerende gast te zijn!
De hotelhouder is niet aansprakelijk voor zover de beschadiging, de vernieling of de diefstal te wijten is aan de gast of een persoon die hem vergezelt, bij hem in dienst is of hem bezoekt. Hij kan ook aan zijn aansprakelijkheid ontsnappen als er schade is door overmacht (bv.
Met dit in het achterhoofd is de top 5 van meest gestolen voorwerpen eigenlijk heel logisch: Laptops en tablets. Smartphones. Contant geld.
#1. Contant geld . Contant geld staat altijd bovenaan het verlanglijstje van inbrekers. In tegenstelling tot andere veelvoorkomende gestolen items die in pandjeshuizen of op straat moeten worden doorverkocht, kan contant geld direct en snel worden gebruikt zonder dat het opvalt.