Er is geen "magisch" voedsel dat je instant geil maakt, maar bepaalde voedingsmiddelen en dranken staan bekend om hun libido-verhogende (afrodisiacum) eigenschappen. Ze werken vaak doordat ze de bloedcirculatie verbeteren, de hormoonhuishouding ondersteunen of de stemming verbeteren. Etos +2
Libidoverhogende ingrediënten
Verschillende onderzoeken die sindsdien plaatsvonden hebben aangetoond dat van alle alcoholische dranken die je vóór seks kan drinken, rode wijn de enige is die je seksuele ervaring daadwerkelijk kan verbeteren en verbeteren. En om meer dan één reden. Alcohol in kleine hoeveelheden verhoogt dus je libido.
Bij seksuele opwinding stroomt er meer bloed naar de penis, waardoor de bloedvaten daar zich volzuigen met bloed. Tegelijk wordt door de aders (tijdelijk) geen bloed afgevoerd. Er stroomt dus meer bloed naar de penis dan er vandaan komt. Hierdoor wordt de penis stijf.
Meer zin in seks krijg je door een combinatie van fysieke gezondheid (goede voeding, slaap, beweging), mentale welzijn (minder stress, ontspanning), en emotionele verbondenheid met je partner (communicatie, samen leuke dingen doen). Prikkels zoals fantasie, nieuwigheid en het doorbreken van routines spelen ook een grote rol, net als het creëren van een ontspannen sfeer en het stimuleren van intimiteit buiten de slaapkamer.
Gemiddeld hebben Nederlanders één tot drie keer per maand seks, wat neerkomt op minder dan één keer per week, hoewel jongere mensen vaker seks hebben dan ouderen. Veel studies en experts benadrukken dat er geen "normaal" aantal is; kwaliteit en verbinding zijn belangrijker dan kwantiteit, en de focus op een wekelijks doel kan de lol wegnemen. De frequentie daalt naarmate relaties langer duren en men ouder wordt.
De 7-7-7-regel is een gestructureerde methode voor stellen om regelmatig weer contact met elkaar te maken. Deze regel houdt in: elke 7 dagen een date-avond, elke 7 weken een weekendje weg en elke 7 maanden een vakantie zonder kinderen .
Je kunt van alles doen om meer zin te krijgen. Fantaseer, maak plannetjes, lees een erotisch stukje, laat je vriend dingen doen die je prikkelend vindt. Als hij wil vrijen en jij voelt nog niet zo veel, accepteer dat je geen zin nodig hebt en doe gezellig mee.
Als je stopt met masturberen (aftrekken), kun je een toename van energie en focus ervaren, betere slaap krijgen en meer gevoeligheid ontwikkelen tijdens andere seksuele activiteiten, omdat je de afgifte van \\dopamine en andere \\neurotransmitters niet steeds herhaalt, wat bijdraagt aan een 'dip' en een verslavingscyclus; echter, bij (vermoedelijke) verslaving kan het stoppen ook leiden tot ontwenningsverschijnselen zoals onrust of een terugval, en is het belangrijk om onderliggende problemen zoals stress, een laag zelfbeeld, of relatieproblemen aan te pakken.
Om zin in seks te krijgen, heb je een seksuele prikkel nodig: iets wat voor jou seksuele betekenis heeft. Intiem gestreeld worden, bijvoorbeeld. Daarnaast moet je brein gevoelig zijn voor prikkels. In ieder geval heb je daar de zenuwboodschappers dopamine en testosteron bij nodig.
'Lustopwekkende' voeding
Denk aan oesters, champagne, eieren, asperges, chocolade en honing. Verder zouden amandel en granaatappel en het stofje arginine een erectie bevorderen.
Een gezonde man krijgt gemiddeld 3 tot 8 erecties per nacht, vaak tijdens de diepe slaapfasen, bekend als nachtelijke erecties (NPT). Deze erecties, inclusief de ochtenderectie, zijn essentieel voor de penisconditie en gebeuren vaak 4-6 keer per nacht, soms zelfs 6-8 keer.
Een erectie kan opgewekt worden door de penis in te spuiten met medicijnen die ervoor zorgen dat de bloedvaten zich verwijden en de spieren in de zwellichamen van de penis zich verslappen. Hierdoor stroomt er meer bloed in de zwellichamen waardoor een erectie kan ontstaan.
Bij het ontstaan van een erectie spelen hormonen, gedachten, gevoelens, zenuwen en bloedvaten een rol. Bij seksuele opwinding sturen de hersenen via zenuwbanen prikkels naar de bloedvaten van de penis (zwellichamen). Hierdoor stroomt er meer bloed naar de penis.
Voeding rijk aan tryptofaan: bananen, bruine rijst, pompoenpitten, zonnebloempitten, sesamzaad, haver, linzen, kikkererwten. Om dopamine aan te maken heeft je lichaam ook het aminozuur tyrosine nodig. Tyrosine komt voor in amandelen, avocado, sesamzaadjes, pompoenzaadjes, peulvruchten, noten, tofu, vlees, vis en ei.
De gemiddelde duur van een vrijpartij was 24,7 minuten (van 10 tot 57 minuten). Het energieverbruik tijdens een vrijpartij bedroeg gemiddeld 101 kilocalorieën (4,2 kcal per minuut) bij mannen en 69,1 kcal (3,1 per minuut) bij vrouwen.
Neem bijvoorbeeld de langste masturbatiesessie: geen Guinness-record, maar wel serieus indrukwekkend. Masanobu Sato uit Japan zette in 2009 een record neer dat nog steeds staat: 9 uur en 58 minuten.
Een man kan meestal binnen enkele minuten tot een half uur na een eerste orgasme weer klaarkomen, maar dit verschilt sterk per persoon en de tijd tussen zaadlozingen (refractaire periode) wordt korter naarm বীde eerste keer. Gemiddeld duurt het tot het eerste orgasme bij penetratie zo'n 7 minuten, hoewel dit bij veel mannen korter is (rond de 5 minuten), en de hersteltijd is ook per individu verschillend, maar vaak kan het snel opnieuw, soms binnen seconden tot minuten, na een tweede stimulatie.
Er is geen universeel "lekker" formaat, omdat voorkeuren per vrouw verschillen, maar onderzoek suggereert dat vrouwen vaak een penis van rond de 13-16 cm (in erectie) ideaal vinden, en dat de diepte van de vagina (gemiddeld 7-12 cm, maar elastisch) de meeste penetratie prima aankan; de nadruk ligt vaker op omgang en stimulatie van de clitoris dan puur op lengte of omvang, met gemiddelde penetratieduur van 10-14 minuten.
Zin in seks komt voort uit een combinatie van mentale, fysieke en relationele factoren, zoals seksuele prikkels (aanraking, geur, beelden, fantasieën), een gezonde leefstijl (voldoende slaap, beweging, goede voeding), stressvermindering, en intimiteit/verbinding met een partner, waarbij het 'maken' van zin (initiatief nemen) vaak belangrijker is dan wachten op spontane opwinding.
De top 10 seksposities
Volgens decennialang peer-reviewed onderzoek van psycholoog John Gottman en zijn collega's is minachting de belangrijkste voorspeller van relatiebreuk en echtscheiding. Minachting houdt in dat iemand een partner als minderwaardig of onwaardig behandelt en uit zich meestal in oogrollen, spot, sarcasme of scheldwoorden.
De 2-2-2-regel is simpel en heel makkelijk te onthouden. Het komt erop neer dat je drie vaste momenten inplant om samen met je partner tijd door te brengen, weg van de dagelijkse drukte: Elke 2 weken: Een avondje uit of een date night. Elke 2 maanden: Een weekendje weg.
Schrijver en relatiedeskundige Robert Taibbi haalt in het Amerikaanse Psychology Today aan dat de meeste scheidingen na gemiddeld 8,2 jaar relatie plaatsvinden.