Turkije is aanzienlijk groter dan Nederland. Met een oppervlakte van ruim 775.000 km² tot wel 783.562 km², is Turkije ongeveer 19 tot 22 keer groter dan Nederland, dat een oppervlakte heeft van ongeveer 41.543 km². Kamer van Koophandel | KVK +3
Turkije heeft een oppervlakte van 769.360 km² (19 maal Nederland en 25 maal België) en telt ruim 84 miljoen inwoners. Globaal kan de bevolking van Turkije worden onderscheiden in de West-Turkse (geürbaniseerde) bevolking en de traditionele plattelandsbevolking van Anatolië.
Turkije ligt op de grens van Europa en Azië en is negentien keer groter dan Nederland.
De top 5 grootste landen ter wereld qua oppervlakte zijn Rusland, Canada, China, de Verenigde Staten en Brazilië, met Rusland als veruit het grootste land (ongeveer 17,1 miljoen km²), gevolgd door Canada (ca. 9,98 miljoen km²), China (ca. 9,6 miljoen km²), de VS (ca. 9,5-9,8 miljoen km²) en Brazilië (ca. 8,5 miljoen km²).
Turkije heeft een oppervlakte van ongeveer 783.562 vierkante kilometer. Geografisch gezien is Turkije een vrij groot land, wat zich uitstrekt over twee continenten.
Turkije heeft een opkomende vrijemarkteconomie . Naar nominaal bbp zal het land in 2025 de 16e grootste economie ter wereld en de 7e grootste in Europa zijn. Ook naar koopkrachtpariteit (PPP) zal Turkije in 2025 de 11e grootste economie ter wereld en de 5e grootste in Europa zijn.
De 20 rijkste landen naar bbp per hoofd van de bevolking
Liechtenstein voert de ranglijst aan op basis van het bbp (koopkrachtpariteit) per hoofd van de bevolking met meer dan $206.000 per persoon, gevolgd door Singapore en Luxemburg . Verschillende kleine, wereldwijd verbonden economieën domineren de top 10, waaronder Ierland en de Speciale Administratieve Regio Macau.
Het kleinste land ter wereld is Vaticaanstad, een onafhankelijke stadstaat binnen Rome, Italië, met een oppervlakte van slechts 0,44 vierkante kilometer. Het heeft ook de kleinste bevolking van alle landen, met ongeveer 800 tot 1000 inwoners, en is de zetel van de Paus.
Onbeleefd in Turkije is onder andere het afslaan van thee- of koffie-aanbiedingen, respectloos omgaan met de Turkse vlag en Atatürk, te bloot gekleed gaan (vooral bij religieuze plekken), wijzen met de vinger, en het tonen van voetzolen. Ook het te serieus of te fanatiek afdingen en disrespect tonen voor familie en ouderen wordt als onbeleefd ervaren.
Ondanks het wettelijke verbod op polygamie in Turkije bestaat dit in praktijk nog steeds, hoewel dat vrij zeldzaam is. Met name in de regio's met een significante Koerdische bevolking, zoals Zuidoost-Anatolië en Oost-Anatolië, komt polygamie nog voor.
Turkije is de 17e grootste economie ter wereld met een bbp van 1,32 biljoen dollar in 2024.
De Turkse bevolking bestaat uit ongeveer 98 procent moslims, waarvan 70 procent soennieten, 15 tot 25 procent alevieten en kleinere groepen sjiieten en yezidieten. De enige door de overheid erkende minderheden zijn de Grieks-orthodoxe en Armeense christenen en sefardische joden.
Rusland is het grootste land van Europa en tevens het grootste land ter wereld, met een totale oppervlakte van 17 miljoen vierkante kilometer ( km² ).
Het land telt meer dan 85 miljoen inwoners en is ruim 22 keer zo groot als Nederland. De hoofdstad is Ankara maar de grootste stad is Istanbul.
Vaticaanstad: het kleinste land op de hele wereld
Deze staat is 0,44 vierkante meter groot (of eigenlijk klein) en wordt omringd door RomeDeze link opent in een nieuw tabblad, de hoofdstad van Italië. In dit landje wonen nog geen duizend mensen en het overgrote deel van de inwoners behoort tot de geestelijken.
De Republiek Molosssia , met een totale landoppervlakte van 6,3 hectare, is de kleinste republiek ter wereld. Het land telt slechts 33 inwoners en is daarmee de kleinste republiek ter wereld.
op een subforum over geografie niet minder. Voor hen is het oudste land Monaco. De gemiddelde leeftijd van de inwoners is 56 jaar.
Volgens de prognoses voor 2025 zijn de machtigste landen ter wereld: 1. VS (BBP: 27,1 biljoen dollar, defensiebudget: 877 miljard dollar) 2. China (BBP: 18,4 biljoen dollar, defensiebudget: 292 miljard dollar) 3. Rusland (BBP: 2,28 biljoen dollar, defensiebudget: 109 miljard dollar) 4. VK (BBP: 3,3 biljoen dollar, defensiebudget: 74 miljard dollar) 5.
De Nederlander staat met een gemiddeld netto-vermogen van €128.557 op de 4e plaats op de wereldranglijst.
Gemiddeld inkomen
Het mediane salaris in Turkije is 34.900 TRY, ongeveer $906 . De helft van de bevolking verdient meer, terwijl de andere helft minder verdient.
Murat Ülker, de rijkste man van Turkije die met zijn conglomeraat Yildiz ook de Belgische pralineketen Godiva bezit, wil meer focussen op de voedingssector en verkoopt zijn jachthavens in Turkije.
Het land dat er het meest op lijkt is Azerbeidzjan. Anderen hebben een relatief lagere gelijkenis. Turks is geen Indo-Europese taal. Het grootste deel van de bevolking is moslim in vergelijking met Europa.