Lissabon is een betaalbare Europese bestemming waar vooral uit eten gaan (bijv. in Alfama), lokale wijn/bier, koffie, de beroemde pastel de nata en vervoer via Uber/Bolt goedkoop zijn. Ook shoppen bij bekende ketens (Zara, Mango) is vaak goedkoper dan in Nederland, en overnachtingen in hostels zijn budgetvriendelijk. Zoover +6
Populaire souvenirs uit Lissabon
Als je je afvraagt wat je in Lissabon moet kopen, overweeg dan eens azulejo-tegels, kurkaccessoires, portwijn of pastel de nata-geschenkblikken . Deze souvenirs uit Lissabon vangen de essentie en de sfeer van de stad: charmant, creatief en onmiskenbaar Portugees.
Op basis van bovenstaande consumentenprijzen, is het leven in Portugal ca. 35% goedkoper dan in Nederland. Dit betekent, dat u tussen de € 525 en € 700 goedkoper uit bent in Portugal dan in Nederland. Bovendien krijgt u de Portugese zon en het Portugese leven er gratis bij.
Brood, fruit en groenten zijn meestal niet duur. Doe je boodschappen niet alleen in de supermarkt, maar ook op de lokale markten. Bijna elke stad en elk dorp in Portugal heeft een eigen markt, waar je vaak regionale producten voor een prikkie kunt kopen.
Hier zijn enkele zeer populaire artikelen die u waarschijnlijk in elke Portugese voorraadkast zult vinden:
Merken zoals Zara, H&M en Mango , die productiefaciliteiten in Portugal hebben, verkopen hun artikelen vaak tegen lagere prijzen in het land. Deze internationale merken besparen op verzendkosten en douanerechten door lokaal in te kopen, waardoor ze deze besparingen kunnen doorgeven aan de consument.
Wat kosten kleding en schoenen in Portugal? Kleding en schoenen zijn doorgaans goedkoper dan in Nederland. In Guimaraes heb je in 2 megashoppingcentra met veel kledingzaken, luxe winkels met merkkleding maar ook C&A.
Voor de meeste reizigers is €50-€100 per dag aan contant geld meer dan genoeg voor kleine uitgaven zoals snacks, drankjes, taxikosten, fooien en andere kleine aankopen . Grotere uitgaven, zoals hotelovernachtingen, luxe diners en privé-excursies, kunnen met een creditcard worden betaald.
Is Lissabon duur? Vergeleken met prijzen in Nederland is Lissabon niet al te duur. Uit eten kost zeker minder dan in Nederland, maar dit hangt ook af van de plekken waar je heen gaat. Bij traditionele barren kun voor zo'n 13 euro lunchen, maar ga je naar een hippere plek dan ben je rond de 15/18 euro kwijt.
In Lissabon moet je vooral oppassen voor zakkenrollers in drukke toeristische gebieden (Tram 28, Alfama, Baixa, Cais do Sodré) en 's nachts de straten vermijden in wijken zoals Anjos, Intendente en Cais do Sodré (na 1 uur 's nachts), evenals de achterkant van de begraafplaats Cemitério dos Prazeres en Rua do Bemformoso. Vermijd ook te laat eten (vóór 20:00), te duur dineren op toeristische plekken zoals Portas de Santo Antão, Spaans spreken in plaats van Portugees, en de tram nemen tijdens de avondspits.
Of je nu op zoek bent naar een uniek souvenir, een attent cadeau, een nieuwe outfit of iets om je huis op te fleuren, in Lissabon vind je volop mogelijkheden om lokaal te winkelen. Er zijn allerlei producten, ontworpen en gemaakt in de hoofdstad en in heel Portugal.
Lokale specialiteiten in Lissabon
Portugal barst van de verborgen parels, van de middeleeuwse rust in Monsaraz (Alentejo) en de ruige natuur in Serra da Estrela en Peneda-Gerês, tot geheime stranden zoals Praia das Furnas in de Algarve en de avontuurlijke hangbrug 516 Arouca bij Porto, allemaal plekken waar authentieke cultuur, indrukwekkende natuur en rust samenkomen buiten de gebaande paden.
Wat is de goedkoopste supermarkt in de Algarve / Portugal? De goedkoopste supermarktketens zijn de Lidl en Aldi. Net als in Nederland, zijn de prijzen van deze discount-ketens het laagst.
Het is niet toegestaan om vlees of zuivelproducten van buiten de EU in Portugal te importeren. Ook ongeautoriseerde vuurwapens en munitie zijn verboden.
Fooien worden gewaardeerd
Zoals in een groot deel van Europa is het geven van fooi in Portugal niet verplicht, maar wel welkom. De lokale bevolking geeft meestal kleingeld of rondt de rekening af in restaurants, terwijl een goede service een royale fooi van 5-10% oplevert.
Portugal is de goedkoopste plek om een fles kwaliteitswijn te kopen. Gemiddeld kost een standaardfles wijn van 750 ml ongeveer £3,49, oftewel zo'n $4,17 , in Portugal, volgens de "World's Wine Habit Index" van Compare My Jet.
De 3-3-3-regel in de mode houdt in dat je 3 tops, 3 broeken/rokken en 3 paar schoenen kiest die je makkelijk met elkaar kunt combineren . Deze 9 items vormen een 'mini-garderobe' waarmee je toch veel outfitmogelijkheden hebt zonder dat het saai wordt.
Bershka, Zara en Mango super cheap
als je dit fijne merken vindt loont het toch wel de moeite om hier even binnen te tippelen. In Portugal liggen de prijzen in deze winkels namelijk soms wel dertig procent lager dan in Nederland!
Waar je meer keuze hebt qua winkelen is in de wijk Chaido. Deze grenst aan de Baixa. De hoofdstraat, Rua Garet, is waar de meeste Portugezen hun kleding kopen. Je vind er winkels zoals de Zara, H&M en de Fnac maar ook de in Nederland minder bekende merken zoals Havaiana's (van de slippers) en Desigual.
Zara is een populaire Spaanse modeketen die bekend staat om haar trendy kleding, schoenen en accessoires. De winkel in Lissabon biedt betaalbare prijzen in vergelijking met andere Europese steden , vooral tijdens de uitverkoop, wanneer artikelen al vanaf 5 euro te vinden zijn.
Boodschappen in Portugal zijn gemiddeld 20-25% goedkoper dan in het Verenigd Koninkrijk . Lokale producten, kaas, brood en wijn bieden een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding. Geïmporteerde producten of producten van Britse merken zijn duurder, vooral in regio's met veel expats.
Topluxewinkels aan de Avenida da Liberdade
✅ Louis Vuitton – Iconische handtassen, schoenen en accessoires. ✅ Gucci – Exclusieve mode, schoenen en accessoires. ✅ Prada – Tijdloze Italiaanse luxe kleding en accessoires. ✅ Cartier – Exquisite horloges en sieraden.