Het Wereldkampioenschap voetbal 2002 was een internationaal voetbaltoernooi voor landenteams dat van 31 mei tot 30 juni 2002 in Japan en Zuid-Korea werd gehouden. Er werd gespeeld in maar liefst 20 stadions: 10 in Japan en 10 in Zuid-Korea.
Het FIFA-wereldkampioenschap voetbal 2002 was de 17de editie van een internationale voetbalwedstrijd tussen de nationale mannenteams van landen die aangesloten zijn bij de FIFA. De eindronde van het evenement werd van 31 mei tot 30 juni in Japan en Zuid-Korea gehouden.
Het werd van 9 juni tot en met 9 juli 2006 in Duitsland georganiseerd. Er deden 32 landen mee.
De eerstvolgende editie zal in 2025 in de Verenigde Staten gespeeld worden. Het wereldkampioenschap voor clubs werd voor het eerst gespeeld in 2000. Acht landen, verspreid over de zes federaties, namen hieraan deel.
Met deze futuristische megastadions moet het WK voetbal 2034 in Saoedi-Arabië unieker dan ooit worden. Pakte Qatar tijdens het WK 2022 al flink uit met een aantal architectonisch imponerende stadions, nu wil Saoedi-Arabië daar in 2034 nog een schepje bovenop doen.
Het evenement zal gehouden worden in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Het toernooi vindt plaats tussen 11 juni en 19 juli 2026. Dit is de eerste editie waarbij 48 landen actief zullen zijn op het eindtoernooi.
Vandaag is op het online FIFA-congres besloten om het WK 2030 toe te wijzen aan Marokko, Portugal en Spanje (de eerste drie wedstrijden van het WK zijn in Argentinië, Paraguay en Uruguay) en het WK 2034 aan Saudi-Arabië.
Sindsdien speelde het team vele interlands en beleefde het mooie successen. Het absolute hoogtepunt is de winst van het EK in Duitsland in 1988. Het elftal van Rinus Michels spreekt nog altijd tot de verbeelding met Marco van Basten en aanvoerder Ruud Gullit als absolute helden.
HEEFT TÜRKIYE OOIT HET EURO GEWONNEN? Türkiye heeft het UEFA Europees Kampioenschap nog niet gewonnen ; hun meest succesvolle campagne eindigde in de halve finales van EURO 2008 in Oostenrijk en Zwitserland.
Het wereldkampioenschap voetbal 1998 was de 16de editie van het wereldkampioenschap voetbal. Het werd van 10 juni tot 12 juli 1998 gehouden in Frankrijk, zoals de FIFA op 2 juli 1992 besloot. In Frankrijk stond dit toernooi ook bekend als Coupe du Monde - France 98.
De wedstrijd bleef doelpuntloos tot de 67e minuut, toen Rivaldo scoorde voor Brazilië. Ronaldo voegde een tweede doelpunt toe in de 87e minuut, om een 2-0 overwinning voor Brazilië te voltooien.
'Het Volksparkstadion is van Oranje', de legendarische uitspraak van Evert ten Napel op 21 juni 1988. Nederland verslaat in de halve finale West-Duitsland en wordt een paar dagen later Europees kampioen. Vanmiddag speelt Oranje opnieuw in het Volksparkstadion.
In 1992, met het vertrek van de toenmalige First Division-clubs om de Premier League te worden, werd de tweede divisie bekend als de First Division. In 2004 werd het omgedoopt tot Football League Championship voordat het in 2016 werd omgedoopt tot EFL Championship.
Het EK 2028 wordt gehouden in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. UEFA Euro 2028 is het vierjaarlijkse voetbaltoernooi voor Europese landen.
Vandaag werd bevestigd dat Saudi-Arabië het WK voetbal voor mannen in 2034 gaat organiseren, ondanks de bekende en ernstige risico's voor bewoners in het land, arbeidsmigranten en fans die het land gaan bezoeken.
Het FIFA WK voetbal voor mannen in 2026 wordt gehouden in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Aan dit WK doen voor het eerst 48 landen mee en worden er 104 wedstrijden gespeeld.
Op 31 augustus 2022 bevestigde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat zes CONCACAF-teams zich kwalificeren voor het WK, waarbij Canada, Mexico en de Verenigde Staten zich automatisch kwalificeren als gastland . Dit werd op 14 februari 2023 bevestigd door de FIFA-raad.
Marokko is namelijk bij de Afrikaanse (CAF) kwalificaties voor het WK 2026 voetbal ingedeeld in groep E, samen met Congo, Eritrea, Niger, Tanzania en Zambia. De winnaars van alle groepen kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK 2026 voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
Duurste prijzen WK kaarten
Deze kostten 5850 Qat, omgerekend zo'n 1400 euro. Wil je de finale bezoeken, maar niet de hoofdprijs betalen? De goedkoopste tickets voor de WK finale kosten zo'n 530 euro.