Volgens de Franse culinaire encyclopedie 'Larousse Gastronomique' is de eerste croque-monsieur geserveerd in een café in Parijs, in 1910. De croque-monsieur is eigenlijk de Franse benaming voor de tosti.
Croque-monsieur: van de Australische wildernis naar bistro's in Parijs. Technisch gezien is de croque-monsieur een culinaire uitvinding uit Australië. Wanneer aboriginalnomaden terugkwamen van de jacht, hadden ze immers de gewoonte om hun vlees te bakken tussen twee koekjes van bloem.
De oorsprong was bescheiden. Bistro-eigenaar Michel Lunarca populariseerde het gerecht begin 1900 als een simpele snack voor drukke Parijzenaars. De sandwich, die met name 'mister crunch' betekent, is een nieuwe variant op een oud thema.
Croque-monsieur is standaardtaal in België. In informele gesproken taal wordt ook de verkorting croque gebruikt. Standaardtaal in Nederland is tosti.
Grilled cheese sandwich - De Amerikaanse Keuken.
Helaas is het verder niet bekend hoe iemand dan de tosti heeft uitgevonden en waar ze dus deze naam voor hebben bedacht toen der tijd. Er is ook nog de verklaring dat de tosti ontstaan is in Frankrijk. De Fransen, maar ook de Belgen, noemen deze gegrilde ham/kaas sandwich een croque-monsieur (krokante meneer).
Volgens de resultaten zijn de favoriete sandwiches van Amerikanen: gegrilde kaas (42%), kip (40%), kalkoen (30%), ham (27%), tonijn (24%), ei (21%), pindakaas- en jammenbroodjes (21%) en gehaktballenbroodjes (19%).
Croque-monsieur, nét anders dan 'onze' tosti – De Franse croque-monsieur is een tosti met bechamelsaus.Hij gaat niet in het tostiapparaat, maar in de oven. Knapperige bite en romige smaak wisselen elkaar af. In Franse (vooral Parijse) cafés staat hij al ruim een eeuw op de menukaart als snelle lunchhap of snack.
Een Monte Cristo sandwich is een variatie op de croque monsieur, maar met de toevoeging van plakjes kalkoen, ham en Zwitserse kaas . Ook wordt deze sandwich gedoopt in een eierbeslag, zoals wentelteefjes, en gebakken in plaats van gegrild, tot goudbruin.
Ham-kaas sandwich
Hierin wordt vermeld dat Patrick Connolly , een Ierse immigrant in Engeland uit de 18e eeuw, een broodgerecht verkocht dat bestond uit de resten van een gepekeld en in plakjes gesneden varken, belegd met Leicester-kaas en een beetje eigeelsaus (een vorm van mayonaise) in een rond broodje.
In de Verenigde Staten is de Monte Cristo (een broodje met ham en kaas, vaak gedoopt in ei en gebakken) een populair gerecht in restaurants.
Nee, een Croque Monsieur is niet ongezonder dan een dubbele boterham met hesp en kaas. Het toasten van het brood doet niets af aan de hoeveelheid voedingsstoffen.
Het stokbrood dateert uit de 19e eeuw. De bereidingswijze van dit brood komt uit Oostenrijk. Daarom wordt baguette in Frankrijk door de bakkers ook wel 'Weens brood' genoemd.
'n Tosti heet in België een 'croque-monsieur' (spreek uit: krok mesjeu).
Je eet je croque uit het vuistje, of geserveerd met een garnituur van rauwkost en vaak ook zure uitjes en/of augurkjes. Een croque-monsieur wordt gewoonlijk geserveerd met mayonaise en ketchup erbij – maar probeer ook eens een ander sausje, andalousesaus is er bijvoorbeeld ook heerlijk bij.
Twee boterhammen, kaas en een plakje ham en gaan! Dat is wel de meest bekende variant van de tosti.
De oorsprong van de Croque Monsieur dateert uit het begin van de 20e eeuw in Frankrijk, waar het voor het eerst verscheen op de menukaart van een Parijs café in 1910.
De Monte Cristo sandwich is waarschijnlijk ontstaan rond 1910 als een variatie op een vergelijkbare sandwich genaamd een croque monsieur. Het werd uitgevonden en aanvankelijk geserveerd in Parijse cafés , maar werd populair in de VS in de jaren 30. Het verscheen in veel Amerikaanse kookboeken onder namen als "French Sandwich" of "Toasted Ham Sandwich."
Soms wordt croque monsieur abusievelijk letterlijk vertaald als 'krokante meneer', maar het echte verhaal is iets ingewikkelder. Het krokante brood is goed voor de tweede helft van de naam, afgeleid van het Franse werkwoord croquer (bijten).
De Croque Monsieur is de populairste sandwich van Frankrijk en een echte Franse klassieker. En omdat het Frans is, is het natuurlijk niet zo simpel als een plakje ham en kaas tussen twee sneetjes brood leggen.
In Frankrijk en België noemen ze de tosti een croque-monsieur. Deze tosti wordt precies hetzelfde bereid als de Nederlandse tosti, met één verschil.
Geïnspireerd door de klassieke Franse 'tosti': de croque madame! Met Nederlandse kaas en ham en een gebakken eitje on top! En dat gebakken eitje (en bechamel) is het verschil met een croque monsieur.
De sandwich is genoemd naar John Montagu, die de vierde graaf van Sandwich was. Hij was een echte Engelse aristocraat van de 18e eeuw. Er werd beweerd dat Graaf Sandwich een hartstochtelijk kaartspeler was en zo in zijn spel opging dat zijn kok zich zorgen maakte om zijn gezondheid.
Amerikanen eten gemiddeld zes sandwiches per week en het kost mensen gemiddeld 10 minuten om de perfecte sandwich te maken.