Seks, je natuurlijke make-upOpwinding doet de bloedvaten in slijmvliezen over je hele lichaam opzwellen. Dit fenomeen zorgt voor vollere, rozige lippen en huid. De toename van estrogen in het lichaam beschermt bovendien je huid tegen droogte en draagt bij aan je stralende teint na de seks.
Tijdens het vrijen wordt er meer zuurstof door je lichaam gepompt, waardoor je bloedsomloop versnelt en je huid meer voedingsstoffen krijgt. De cellen van je huid worden sneller vernieuwd, waardoor je huid er gezonder uitziet.
Regelmatig vrijen, schijnt zelfs goed voor je hart te zijn. Ook verbrand je er calorieën mee en wordt je lichaam er soepeler door. Bovendien is het fijn voor je huid, je geest en je relatie. Genoeg goede redenen dus om tussen de lakens meer te doen dan alleen slapen.
De onderzoekers maakten gebruik van enquêtes van 30.000 proefpersonen in een stabiele, heteroseksuele relatie. Zowel bij mannen als vrouwen was één keer seks per week de ideale leidraad voor een gelukkige relatie, ongeacht de leeftijd en de duur van de relatie. Onduidelijk is of er sprake is van een causaal verband.
De meeste experten zijn het erover eens dat je het best niet meer dan één keer per dag seks hebt. Maar elke dag of om de dag vrijen tijdens je vruchtbare periode, vergroot wel je kans om zwanger te worden. Probeer dus vaker seks te hebben, maar dwing jezelf niet in een schema. Dat kan voor onnodige stress zorgen.
Het is op zich geen probleem om veel bezig te zijn met seks. Of dat nou fantaseren is, masturberen of seks hebben met iemand anders. Dat is niet iets om u voor te schamen. Het is ook niet nodig om negatief over uzelf te denken als u veel seks wilt.
Is de seksdrang van mijn partner normaal? Een normale hoeveelheid bestaat dus niet. De seksdrive is iets persoonlijks en als je genoeg seks hebt om zelf met een tevreden gevoel je leven te leiden, dan zit alles goed. Voor de een is dat drie keer per week, en voor de ander weer eens in de twee weken.
Bij mannen die weinig of geen seks hadden, lag het risico op een chronische aandoening 41% hoger, en het risico op kanker 63% hoger. Vrouwen met weinig of geen seks scoorden 64% minder goed op vragenlijsten over de algemene gezondheidstoestand, maar bij hen vonden de onderzoekers geen verband met chronische ziekten.
Waarom heeft de een meer zin in seks dan de ander? Vermoeidheid, hormonen, erectieproblemen, het gebruik van medicijnen of hoe lang je een relatie hebt: het kan allemaal invloed hebben op je libido. Daardoor heb jij misschien wel elke dag zin in seks, terwijl je partner 1 keer per maand al te veel vindt.
Mits je na al dat rollebollen even de haarborstel door je lokken haalt, kan seks ook je kapsel goed doen. Naar ieder haarzakje loopt een bloedvaatje dat de juiste voedingsstoffen naar je haar transporteert. Net zoals elke fysieke activiteit, stimuleert seks de bloedsomloop, met een gezond haarzakje tot gevolg.
Een vrijpartij duurt bij de meeste mensen niet lang, namelijk 5,4 minuten. Zo blijkt dat seks voor heteroseksuele koppels tussen de drie en dertien minuten duurt. En vooruit, het voorspel duurt ook nog een minuut of tien. Lesbische stellen vrijen gemiddeld tussen de 30 en 45 minuten met elkaar.
Seksuele opwinding wordt vooral gestimuleerd door testosteron en ook door dopamine.
Zin maken, zo doe je dat
Je kunt van alles doen om meer zin te krijgen. Fantaseer, maak plannetjes, lees een erotisch stukje, laat je vriend dingen doen die je prikkelend vindt. Als hij wil vrijen en jij voelt nog niet zo veel, accepteer dat je geen zin nodig hebt en doe gezellig mee.
Mannen hebben altijd zin in seks. In ieder geval veel meer dan vrouwen. Hoe vaker en hoe meer seks een man heeft, hoe beter. Als je de kans krijgt op seks, moet je die met beide handen aangrijpen, anders ben je geen echte man.
Er is geen universele norm voor hoe lang vrouwen zonder seks kunnen of zouden moeten. Sommigen kunnen maandenlang zonder seks, terwijl anderen vaker naar intimiteit verlangen.
Wanneer je niet meer kunt stoppen en het masturberen je leven overneemt, ben je waarschijnlijk verslaafd. Je wordt onrustig als je niet kunt masturberen en schaamt je voor je seksuele gedrag. Bovendien heeft je behoefte aan masturberen een negatief effect op je sociale leven, seksleven, school en/of werk.
Conclusie. Er zijn aanwijzingen dat er een verband is tussen vaker vrijen en een goede geestelijke en fysieke gezondheid, maar het is niet aangetoond dat het ene het gevolg is van het andere. De studies zijn gebeurd bij paren die gemiddeld 7 keer per maand vrijen.
Dit kan tot enige uren na de geslachtsgemeenschap aanhouden. Vrouwen met een droge vagina kunnen, met name na de overgang, daar ook overdag last van hebben.
Mannen hebben meer kans op erectieproblemen
Als mannen een langere tijd geen seks hebben gehad, kan een gevolg zijn dat ze erectieproblemen krijgen. De onderzoeken richten zich vooral op oudere mannen, maar ze concluderen allemaal dat regelmatig van bil gaan een positief effect heeft op de erecties van een man.
Veel ouderen zijn zeer zeker nog seksueel actief, zo blijkt uit cijfers van Rutgers, het Nederlands kenniscentrum voor seksualiteit en seksuele gezondheid. Van de 55- tot 70-jarigen heeft 69 procent in het afgelopen half jaar seks met een partner gehad. Bij de 70- tot 80-jarigen gaat het om 51 procent.
In heteroseksuele relaties korter dan een jaar heeft 86 procent van de mannen een paar keer per week zin in seks; bij de vrouwen is dat dan 79 procent. Na vijf jaar relatie heeft 70 procent van de mannen een paar keer per week zin in seks en nog maar 29 procent van de vrouwen.
Lang leve oestrogeen
Vrouwen die regelmatig seks hebben of masturberen, maken volgens onderzoek meer oestrogeen aan. Dit hormoon komt extra vrij tijdens orgasmes en draagt bij aan de gezondheid van je huid en haar én energielevel.
Waarom heeft de een meer zin in seks dan de ander? Of je zin in seks hebt is afhankelijk van verschillende factoren. Het maakt verschil of je net verliefd bent of al jaren bij elkaar. Maar ook psychische en lichamelijke oorzaken kunnen een rol spelen bij lustgevoelens.
Wat is hyperseksualiteit? Hyperseksualiteit is een vorm van seksueel probleemgedrag. Het wordt ook wel omschreven als dwangmatig seksueel gedrag dat lijkt op een verslaving en voelt als een verslaving. Je kijkt bijvoorbeeld veel naar porno en masturbeert bovenmatig vaak.
Jazeker, dat kan! Vrouwen van elke leeftijd kunnen seksueel opgewonden raken en vochtig worden, dus ook vrouwen in de overgang!