Bij Douwe Egberts werken we aan een duurzamere toekomst door recycling te stimuleren. We investeren in technologieën en initiatieven om afval te beperken en hergebruik te bevorderen. Jij kunt bijdragen door koffiecups en verpakkingen op de juiste manier te recyclen.
Rainforest Alliance en Fairtrade
Jacobs Douwe Egberts Professional is aangesloten bij Rainforest Alliance, Fairtrade en Ethical Tea Partnership. Want niet alleen de kwaliteit van onze koffie en thee is belangrijk, ook de kwaliteit van de leef- en werkomstandigheden van onze koffie- en theeboeren.
De productie van koffiebonen heeft veruit de grootste milieu-impact, terwijl de milieu-impact van de verpakking relatief klein is. Koop daarom het liefst milieuvriendelijk geproduceerde (biologische) koffie met een keurmerk, zoals Fairtrade en Rainforest Alliance.
Helaas produceert Douwe Egberts geen Fairtrade- of biologische koffieproducten en scoort daarom het laagst in deze categorieën.
Moederbedrijf Douwe Egberts nog steeds actief in Rusland. Een jaar na het beginnen van de oorlog in Oekraïne is het moederbedrijf van koffie- en theemaker Douwe Egberts nog steeds actief in Rusland.
Koninklijke Douwe Egberts B.V. (merknaam Douwe Egberts, afgekort DE of D.E) is een Nederlands bedrijf.
Verpakt onder beschermende atmosfeer. De biologische koffie van Douwe Egberts wordt gemaakt van zorgvuldig geselecteerde, biologisch geteelde bonen. Het Europese Biologische keurmerk geeft aan dat dit product voldoet aan de EU-regels voor biologische landbouw.
Douwe Egberts is een Nederlands koffiemerk dat voor het grootste deel in handen is van JDE Peet's . Het werd in 1753 in Joure, Nederland, opgericht door Egbert Douwes als De Witte Os ("De Witte Os"), een algemene kruidenierswinkel.
Douwe Egberts ging in maart 2012 als volledig Nederlands bedrijf naar de beurs onder de naam D.E Master Blenders 1753.
Het bedrijf heeft zich gecommitteerd aan eerlijke handel en duurzame landbouwpraktijken, om ervoor te zorgen dat koffieboeren eerlijk worden behandeld . Lavazza gebruikt nieuwe technologieën, zoals gesloten watersystemen en anaërobe vergisters, die de impact op het milieu verminderen.
Eco Coffee . De beste specialiteitenkoffie uit de beste groeigebieden ter wereld. Verantwoord gebrand met 100% groene, hernieuwbare energie.
Feit: Filterkoffie is de gezondste koffie
Dit komt omdat er in gefilterde koffie minder cafestol zit. Dit stofje verhoogt het LDL-cholesterol gehalte. Hierdoor kan bloed blijven plakken aan de binnenkant van je bloedvaten en loop je meer kans op een hartaanval of beroete.
Dankzij de grote hoogte waarop de koffie groeit in Ethiopië, staat dit land bekend als producent van de beste koffiebonen ter wereld. Ethiopische koffie staat bekend om zijn wijnachtige karakter en fris mondgevoel. Vaak met een lichte tot medium body, hoog in aciditeit en complexe smaaktonen.
Tegenwoordig heeft Douwe Egberts wereldwijd koffiebranderijen: in Thailand, Brazilië, Australië, Griekenland, Spanje, Frankrijk, Polen, Hongarije en Nederland. In de koffiebranderij te Utrecht, worden per jaar 3000 vrachtwagenladingen koffiebonen verwerkt.
Douwe Egberts gaat Illy-koffie maken. De Belg Alexandre Van Damme en de Duitse holding JAB willen hun koffiebedrijf Jacobs Douwe Egberts verder uitbouwen. Ze sluiten een samenwerking met het Italiaanse Illy.
Aroma Rood bestaat voor het grootste deel uit Arabica-bonen, mild, aromatisch en van hoge kwaliteit, vermengd met Robusta-bonen, bitter en intens. Het finetunen van de juiste verhouding en het daarop volgende productieproces is pure vakmanschap.
De prijsstijging komt onder meer door droogte en onverwachte vorst in Brazilië.Maar ook door de hogere prijzen van brandstoffen. Tussen februari 2021 en februari 2022 stegen de prijzen het meest van Nescafé Dolce Gusto (24%), Douwe Egberts Aroma Rood snelfilterkoffie (20%) en Senseo koffiepads met (15%).
Jacobs Douwe Egberts fuseerde met Peet's Coffee , een ander koffiebedrijf van JAB Holding, om JDE Peet's te vormen. JDE Peet's werd eigenaar van de Peet's-keten, evenals van merken zoals: Jacobs Coffee, Douwe Egberts, Moccona, Super Coffee, Owl Coffee, OldTown White Coffee, Kenco en Pickwick, en koffiezetapparaten zoals Senseo ...
Een deel van de Tweede Kamer is ontzet, doordat koffie- en theemakers Douwe Egberts en Pickwick nog steeds actief zijn in Rusland.
Bij Douwe Egberts werken we aan een duurzamere toekomst door recycling te stimuleren. We investeren in technologieën en initiatieven om afval te beperken en hergebruik te bevorderen. Jij kunt bijdragen door koffiecups en verpakkingen op de juiste manier te recyclen.
De Jacobs Douwe Egberts-fabriek (JDE-fabriek) is een koffiefabriek in de wijk Ruscote in Banbury, Oxfordshire, Engeland .
Een prijsconflict tussen Douwe Egberts (JDE) en Delhaize leidt nu ook bij de Belgische retailer tot lege koffieschappen. In Nederland ligt de koffieproducent in de clinch met Jumbo en Albert Heijn. Delhaize bevestigt het prijsconflict in gesprek met Het Nieuwsblad.
In 1982 fuseerden ze met het Zwitserse Interfood en in 1990 kwam het in handen van Kraft Foods. Sinds 2014 is Jacobs onderdeel van Douwe Egberts in de naam van Jacobs Douwe Egberts. Het wordt dan de op een na grootste koffiebrander ter wereld. Jacobs heeft heel veel soorten op de markt gebracht in allerlei vormen.
Senseo is niet hetzelfde.Wel is Senseo een merk van Douwe Egberts. Douwe Egberts heeft dit jaren geleden ontwikkeld en hiervoor een apart merk voor op de markt gebracht.