Ja, Carry Slee is gezien haar succes als auteur en de verfilmingen van haar boeken zeer waarschijnlijk rijk.
Van haar werk werden meer dan vijf miljoen exemplaren verkocht en een aantal van haar boeken werd succesvol verfilmd. Carry Slee is de bekendste kinderboekenauteur van Nederland: hele generaties zijn met haar kinderboeken opgegroeid.
Carry Slee is op 1 juli 1949 in Amsterdam geboren. Ze volgde een opleiding aan de Academie voor Expressie door Woord en Gebaar, waar ze in 1975 haar diploma haalde. Daarna werkte ze tien jaar als docent drama op een school voor mode en kleding in Zaandam.
Carolina Sophia (Carry) Slee (Amsterdam, 1 juli 1949) is een Nederlandse schrijfster. Ze werd bekend als kinderboekenschrijfster, maar schrijft tevens boeken voor volwassenen. In totaal schreef ze meer dan honderd boeken, die meer dan vijf miljoen keer werden verkocht.
Carry Slee publiceert sinds 1989 haar kinderboeken. Er is in Nederland bijna niemand onder de 30 jaar die geen boeken van haar heeft gelezen. In totaal heeft zij 85 titels geschreven, dat zijn er gemiddeld drie per jaar. Haar meest verkochte titels zijn Spijt!, Afblijven!
De cijfers op een rijtje: schrijvers die bij een uitgeverij een boek uitbrengen, verdienen per verkocht boek gemiddeld 8% tot 12% van de verkoopprijs, ook wel royalty's genoemd. Als de verkoopprijs van een boek € 20,- is, levert dat de auteur dus tussen de € 1,60 en € 2,40 per verkocht boek op.
Volgens Google zijn er al meer dan 130 miljoen boeken verschenen sinds de uitvinding van de boekdrukkunst. Maar wat zijn de meest verkochte titels? 1. De Bijbel: meer dan 2,5 miljard exemplaren.
Carry woont samen met haar vriendin in Bergen. Ze hebben dochters van 40 en 38 jaar, drie kleinzonen van een, vier en acht jaar.
Dit verhaal is: echt gebeurd.
Carry Slee staat in ons overzicht met rijkste auteurs op plaats nummer zes, met een geschat vermogen van €4 miljoen. De schrijfster kocht in 2006 samen met haar vriendin voor €805.000 een vrijstaande villa in Bergen, Noord-Holland. In haar BV genaamd Lekker Schrijven prijkt anno 2008 een eigen vermogen van €726.559.
Er is niet één "beste" kinderboek aller tijden, omdat dit subjectief is, maar "Lampje" van Annet Schaap wordt vaak genoemd als favoriet in recente Nederlandse verkiezingen, terwijl wereldwijd "De Kleine Prins" het bestverkochte is. Klassiekers zoals "Pluk van de Petteflet", "De Gruffalo" en "Matilda" scoren ook hoog in lijsten, samen met moderne hits als "De Gorgels" en "Films die nergens draaien".
Een definitieve top 10 bestaat niet, maar klassiekers zoals 1984, To Kill a Mockingbird, De Vanger in het Graan, De Grote Gatsby, en Don Quichote verschijnen vaak, naast moderne favorieten zoals Harry Potter, De Alchemist, De Hongerspelen en De Vliegeraar, afhankelijk of je zoekt naar tijdloze literatuur of actuele bestsellers.
door Carry Slee (3e klas vwo) | Scholieren.com.
J.K. Rowling (53)
J.K. Rowling, de schrijfster van de Harry Potter-boeken, is de absolute nummer 1 in dit lijstje.
In 2004 noemde Forbes Rowling "de eerste auteur die meer dan een miljard dollar heeft verdiend".
Volgens Guinness World Records is de Bijbel het bestverkochte boek aller tijden, met naar schatting 6 miljard verkochte en verspreide exemplaren in 1995. De verkoopcijfers van andere gedrukte religieuze teksten worden geschat op minstens 4 miljard exemplaren voor de Koran en 200 miljoen exemplaren voor het Boek van Mormon.
Jochem is een jongen die dik is en daardoor ook veel gepest wordt door medeleerlingen; voornamelijk door Sanne, Remco en Justin. Ook de klassenleraar, die gymnastiek geeft, heeft een hekel aan Jochem. Het lijkt wel of Jochem zich niets aantrekt van al dat getreiter en soms lacht hij er zelfs ook om.
Carry Slee (Amsterdam, 1949) is een Nederlandse auteur van voornamelijk Nederlandse kinder- en jeugdboeken.
Aan het eind van het verhaal verandert David heel erg, dat is na de zelfmoord van Jochem, David verwijt het zichzelf dan heel erg dat hij niks heeft gezegd en belooft zichzelf om voortaan op te komen voor kinderen die worden gepest. Dat gebeurt later in het boek dan ook.
Relatie: Ja, al ruim 50 jaar samen met Elles van den Berg. Samen hebben ze dochters Nadja (46) en Masja (42), en kleinzoons Florian (15), Nino (11) en Raphael (8).
Wist je dat Bram bij Carry en Elles woont. Bram is namelijk de hond van Carry!
Haar vader liet haar vallen toen ze begon te menstrueren, omdat ze een meisje was. “Ik had tot mijn twaalfde er alles aan gedaan om een jongen te zijn zodat hij me leuk vond. Zodat hij trots op me zou zijn,” deelt Slee. Ze weet niet zeker of het door haar opvoeding komt dat ze zich non-binair voelt.
Deze reeks getallen laat je weten om welke druk van het boek het gaat. Als je bijvoorbeeld in een boek kijkt en je ziet deze reeks getallen: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1, dan weet je dat het de eerste druk is.
door Jane Austen
Weinigen zijn onberoerd gebleven door de geestige en onafhankelijke geest van Elizabeth Bennet in Austens geliefde klassieker Pride and Prejudice . Elizabeths aanvankelijke afkeer van Mr. Darcy is een vooroordeel dat alleen geëvenaard wordt door de dwaasheid van zijn arrogante trots.
Spul, een catalogus met daarin archeologische bijvangst van het graafwerk voor de Noord/Zuidlijn in Amsterdam, is verkozen tot mooiste boek ter wereld. Het is door een internationale jury bekroond met de Goldene Letter, een vormgevingsprijs van de Stiftung Buchkunst in Leipzig, die de prijs sinds 1963 organiseert.