nieuws Vrouwen hebben het vaakst zin in seks tijdens de ovulatie, zo'n twee weken voor hun volgende menstruatie. Dat hebben wetenschappers van het departement van psychologische en neurologische wetenschappen aan de universiteit van Californië ontdekt.
Dat moment in je cyclus zorgt er bij veel vrouwen voor dat ze meer zin hebben in seks dan anders. "Tijdens en vlak na de menstruatie is progesteron, het hormoon dat je libido onderdrukt, het laagst, terwijl je oestrogeen, wat je sekslust opwekt, toeneemt", vertelt cognitief neurowetenschapper en sekstherapeut Nan Wise.
De meeste jongeren tussen de 19 en 25 jaar zeggen dat seks voor hen belangrijk is. Rond het 21ste jaar is bijna iedereen weleens seksueel opgewonden geweest. Ook hebben bijna alle jongeren op deze leeftijd weleens zin in seks met een partner. Sommige mensen hebben 'afwijkende' behoeften of verlangens (parafilieën).
Uit onderzoek is gebleken dat vrouwen zich het meest sexy voelen rond hun 30e. Op deze leeftijd hebben ze dan ook het vaakst zin in seks. Dit heeft met verschillende oorzaken te maken. Rond je 30e heb je een aardig stabiel leven (als het goed is).
In heteroseksuele relaties korter dan een jaar heeft 86 procent van de mannen een paar keer per week zin in seks; bij de vrouwen is dat dan 79 procent. Na vijf jaar relatie heeft 70 procent van de mannen een paar keer per week zin in seks en nog maar 29 procent van de vrouwen.
nieuws Vrouwen hebben het vaakst zin in seks tijdens de ovulatie, zo'n twee weken voor hun volgende menstruatie. Dat hebben wetenschappers van het departement van psychologische en neurologische wetenschappen aan de universiteit van Californië ontdekt.
Het team, geleid door onderzoekster Sofia Prekatsounaki, ontdekte dat er drie dingen zijn die erbovenuit steken als het gaat om hun seksueel verlangen te verhogen: intimiteit, persoonlijke autonomie en bevestiging krijgen.
Vrouwen raken het meest opgewonden tussen 23.00 en 02.00.
Om zin in seks te krijgen, heb je de juiste prikkeling nodig. Dat betekent dat je openstaat voor seksuele prikkels. Bijvoorbeeld een aanraking, een fantasie, seksuele beelden uit een film, een foto of muziek. Maar ook bezig zijn met seks, zoals zoenen en strelen, kan maken dat je zin krijgt om verder te gaan.
Voor druk zijn de clitoris en de tepel het meest gevoelig. De buik en de zijkant van de borst het minst. Wanneer er gebruik gemaakt wordt van trillingen, zoals een vibrator, zijn eveneens de clitoris en tepel het meest gevoelig.
Volgens een onderzoek van datingsite OkCupid zien mannen vrouwen meestal als het aantrekkelijkst wanneer ze tussen de 21 en 25 jaar oud zijn.
Onder 16- tot 25-jarigen was 56 procent seksueel actief. Onder 25- tot 45-jarigen was dat aandeel met 87 procent het hoogst. Vanaf 55 jaar neemt het percentage mensen dat seksueel actief is af, onder 75-plussers was dit met 27 procent het laagst.
90% van de ondervraagde vrouwen gaf aan naar rust, liefde, aandacht en warmte te verlangen, 10% van de vrouwen naar seks of eten. Uit ervaring blijkt dat een vrouw die rust, liefde, aandacht en warmte krijgt tijdens haar 'winterperiode', haar batterijen weer volledig kan opladen.
Naast pijnstillers zijn er ook natuurlijke manieren om je menstruatie te verlichten. Eén van die manieren is masturberen en seks tijdens je menstruatie. Orgasmes kunnen namelijk helpen bij het verminderen van je bloedverlies en eventuele menstruatiekrampen. Een andere natuurlijke optie is sporten.
Hormonen zoals oestrogeen en testosteron spelen een grote rol in je libido. Schommelingen door je cyclus, zwangerschap of medicatie kunnen een negatief effect hebben. Angst, onzekerheid, schuldgevoelens of een negatief zelfbeeld kunnen ervoor zorgen dat je minder zin hebt in seks.
Uw libido wordt beïnvloed door: biologische factoren, zoals testosteron- en oestrogeenspiegels . psychologische factoren, zoals stressniveaus. sociale factoren, zoals intieme relaties.
Mannen hebben altijd zin in seks. In ieder geval veel meer dan vrouwen. Hoe vaker en hoe meer seks een man heeft, hoe beter. Als je de kans krijgt op seks, moet je die met beide handen aangrijpen, anders ben je geen echte man.
Ruim 55 procent zegt te liegen om er voor te zorgen dat haar partner haar leuker vindt. Vrouwen liegen verder tegen hun partner over hoeveel geld ze uitgeven aan kleding ( 33 procent), hun baan (28 procent), hun financiën (25 procent), hun leeftijd (18 procent) en vreemdgaan (16 procent).
Over het algemeen zijn vrouwen seksueel het actiefst en hebben ze het meest zin in seks in hun dertiger en vroege veertiger jaren. Verschillende factoren spelen hierbij een rol, zoals (vaak) een groter gevoel van zelfvertrouwen en een beter begrip van hun eigen lichaam.
Hoevaak hebben getrouwde stellen seks? Wanneer je ongeveer één keer per week seks hebt, zo'n 50 tot 55 keer per jaar, zit je op het Nederlands gemiddelde.
Jazeker, dat kan! Vrouwen van elke leeftijd kunnen seksueel opgewonden raken en vochtig worden, dus ook vrouwen in de overgang!