Gemiddeld basissalaris Het gemiddelde salaris voor een bibliotheek medewerker (m/v) in Nederland is € 2.850 per maand. 89 salarissen doorgegeven, bijgewerkt om 2 februari 2025.
Het gemiddelde salaris van een Bibliotheekmedewerker in Nederland in 2025 is € 3.582 bruto per maand, waarbij de ondergrens ligt bij € 3.205 en de bovengrens bij € 3.960.
Bibliotheekassistenten checken vaak materialen in en uit, innen boetes en kosten, beantwoorden algemene telefonische vragen, geven bibliotheekpassen uit, verwerken nieuwe bibliotheekmaterialen en helpen met gereserveerde items. Bibliotheekassistentbanen kunnen parttime of fulltime zijn en kunnen variëren van $ 8 tot $ 15 per uur .
Dat is bij een voltijd dienstverband gemiddeld 36 uur per week c.q. 7,2 uur per dag.
Als bibliotheekmedewerker heb je minder verantwoordelijkheden dan een bibliothecaris en is een bibliothecaris vaak je directe leidinggevende.Om bibliotheekmedewerker te worden kun je de mbo-opleiding Medewerker Informatiedienstverlening / Bibliotheekmedewerker op niveau 4 volgen.
Hoeveel geld kan ik per uur verdienen als Medewerker bibliotheek in Nederland? Gemiddeld verdienen deze specialisten in Nederland ongeveer € 19,13 per uur. Dit bedrag varieert echter afhankelijk van de specifieke ervaring en vaardigheden van een Medewerker bibliotheek.
Wie aan de slag wil in een bibliotheek volgt best een corresponderende opleiding op het niveau secundair volwassenenonderwijs. Deze bereidt je voor op uitvoerende functies in openbare bibliotheken, speciale bibliotheken, schoolbibliotheken en documentatiecentra.
Vakantiedagen cao bibliotheken
Werknemers hebben 180 uren vakantieverlof per kalenderjaar, te onderscheiden in 144 uur wettelijk en 36 uur bovenwettelijk, op basis van een fulltime baan.
De inkomsten en uitgaven van bibliotheken zijn in 2023 gestegen ten opzichte van 2022. De inkomsten bestaan voor het grootste deel uit subsidies en bijdragen van gemeenten, terwijl personeel en huisvesting al jaren de grootste kostenposten zijn.
Maar wat doet een bibliotheekmedewerker eigenlijk? Als medewerker van een bibliotheek bestaan je werkzaamheden uit het verzamelen van gegevens en het sorteren, opruimen, uitgeven en innemen van bibliotheekmateriaal zoals boeken, elektronische media, foto's, kaarten, dia's en microfilms.
Zo kun je op tijd je geleende materialen inleveren. Als je toch te laat bent betaal je € 0,15 boete per materiaal per dag, met een maximum van € 7,50 per materiaal.
Subsidies zijn de belangrijkste inkomstenbronnen van bibliotheken. Hoewel het subsidieniveau tussen 2010 en 2017 met 13% is gedaald, bestaat 79% van de inkomsten nog uit gemeentelijke subsidies en bijdragen (416 miljoen).
Een bibliothecaris werkt doorgaans in een bibliotheek.
Bibliothecarissen die gespecialiseerd zijn in universiteiten en hogescholen worden doorgaans beter betaald dan degenen die werken in basisscholen of middelbare scholen, met een mediaan salaris van ongeveer $ 74.000 per jaar. Hogescholen hebben doorgaans schenkingen en grotere budgetten dan veel schoolsystemen.
Salaris Bibliothecaris
Het gemiddelde salaris van een Bibliothecaris in Nederland in 2025 is € 4.119 bruto per maand, waarbij de ondergrens ligt bij € 3.509 en de bovengrens bij € 4.730.
Opbouw vakantiedagen
U heeft jaarlijks recht op een aantal vakantiedagen. Dit is minimaal 4 keer het aantal uren dat u wekelijks werkt. Werkt u bijvoorbeeld elke week 40 uur? Dan heeft u elk jaar recht op 160 vakantie-uren.
U kunt de hele dag blijven en u hoeft niets te kopen. U hebt geen geld of een bibliotheekpas nodig om toegang te krijgen tot een veelheid aan bronnen op locatie, waaronder boeken, e-books en tijdschriften, hulp bij het zoeken naar een baan, computerstations, gratis wifi en nog veel meer.
Werknemer is per vakantiejaar verplicht tenminste 2 weken en heeft het recht tenminste 3 weken aaneengesloten vakantie op te nemen (met inachtneming van het bepaalde in lid 2 van dit artikel).
Hoeveel vacatures zijn er als Bibliotheekmedewerker? Wat is het gemiddelde salaris van een Bibliotheekmedewerker? Het gemiddelde salaris van een Bibliotheekmedewerker ligt tussen €3.211 en €3.993.
je hebt een diploma van een vakopleiding, dus mbo niveau 3, is meestal voldoende voor een mbo-studie op niveau 4;je hebt een basisberoepsopleiding (mbo niveau 2) gedaan. (je kan dan bij sommige scholen beginnen aan een middenkaderopleiding);
Subsidies. Hoewel de Nederlandse openbare bibliotheken overwegend door stichtingen worden beheerd en voor het lenen van boeken – anders dan in het buitenland – contributies worden geheven, wordt het werk toch voor het overgrote deel gefinancierd uit de openbare middelen.
Het gemiddelde salaris van een Bibliothecaris/ Directeur Universiteitsbibliotheek in Nederland ligt tussen de € 5.000 en € 7.400 per maand, afhankelijk van ervaring en kennis. Een Senior Bibliothecaris/ Directeur Universiteitsbibliotheek kan tot € 8.000 verdienen. Dit salaris geldt bij een 40-urige werkweek.