Deze toeslag koopt u van tevoren op NS.nl, bij de NS-kaartautomaat of bij een NS-servicebalie. De ICE Toeslag bedraagt € 2,90 per enkele reis. Als u een NS-abonnement heeft, dan betaalt u geen toeslag in ICE International binnen Nederland.
Reis je af en toe met de Intercity direct? Dan kun je een Intercity direct Toeslag kopen voor een enkele reis of retour. De Intercity direct Toeslag voor een enkele reis kost € 3,00. Als je deze aanschaft bij de Toeslagzuil krijg je tijdens daluren 40% korting en kost de Toeslag € 1,80.
Prijzen ICE International
Met ICE International reist u al vanaf € 20 naar Duitsland en vanaf € 38 naar Zwitserland.
De ICE Toeslag laadt u op uw OV-chipkaart bij een NS-kaartautomaat. Reizigers met een geldig NS-abonnement (zoals bijvoorbeeld het Studentenreisabonnement, Dal Vrij, Altijd Voordeel etc.) of een Keuzedag betalen geen toeslag voor reizen met ICE International binnen Nederland.
Toeslag ICE is alleen verkrijgbaar voor een enkele reis. Voor een retourreis dient het twee keer aangeschaft te worden. Toeslag ICE is geldig op de vermelde reisdatum tot 04.00 uur de volgende dag. Het e-ticket is persoonlijk, niet overdraagbaar en alleen geldig met een identiteitsbewijs.
De ICE Toeslag bedraagt € 2,90 per enkele reis. Als u een NS-abonnement heeft, dan betaalt u geen toeslag in ICE International binnen Nederland.
De meeste ICE-treinen bieden ontbijt-/lunch- of dinermenu's met Duitse specialiteiten en snacks en een breed drankenaanbod. In de 1e klas serveren medewerkers eten/drinken bij je zitplaats.
Reis je met een 2e klas vervoerbewijs in de 1e klas zonder een klassewissel of Toeslag 2-1? Dan krijg je een boete van € 50 en betaal je de kosten van een 1e klas vervoerbewijs. Wanneer je de boete in de trein niet contant kunt betalen, kan de conducteur je uitstel van betaling geven.
FACULTATIEVE RESERVERING
Plaatsreservering aan boord van ICE treinen is niet verplicht.
De Jongeren Dagkaart Dal is alleen geldig in treinen van NS. Ook geldig in de Intercity direct tussen Rotterdam Centraal en Schiphol Airport en op het binnenlandse traject van ICE International. Voor deze treinen is een Toeslag verplicht. Dit ticket is geldig tot aan de Nederlandse grens.
ICE International-treinen rijden met een snelheid van meer dan 300 km/u en zijn daarom dé manier om lange afstandsreizen naar Duitsland te maken. Ice International-treinen rijden ook op andere internationale trajecten en doen onder andere Praag, Wenen en zelfs Boedapest aan.
Kan ik compensatie krijgen? Heeft u een ticket gekocht bij NS International en tijdens uw internationale reis vertraging opgelopen dan kunt u hiervoor via het formulier Geld terug vragen compensatie aanvragen. Dit kan binnen 3 maanden na uw reis. Of u recht heeft op compensatie hangt af van verschillende factoren.
Reis je regelmatig tussen Amsterdam Centraal, Schiphol Airport, Rotterdam en Breda? Dan is de Intercity Direct een interessante optie. De NS Intercity Direct rijdt over het spoort van de hogesnelheidslijn (HSL) en heeft daardoor een aanzienlijk kortere reistijd dan een reguliere Intercity.
Momenteel staan er toeslagzuilen op de perrons van Amsterdam Centraal, Breda, Rotterdam Centraal en Schiphol Airport.
In Nederland heb je voor de Intercity direct (IC) een toeslag nodig om op de route tussen Rotterdam en Schiphol te reizen. Waar te koop? Je koopt de toeslag bij kaartautomaten in Nederland of online via de website van de NS. Je dient enkel een Intercity Direct (ICD)-toeslag te betalen voor binnenlandse reizen.
Voor de introductie van de ICE verzorgden Intercity's in Duitsland de lange-afstandsverbindingen. Met de ingebruikname van een Neubaustrecke (NBS, een hogesnelheidslijn) werden de IC's op deze verbinding opgewaardeerd tot ICE. Inmiddels is er sprake van een volwaardig ICE-netwerk en vullen de IC's het ICE-netwerk aan.
ICE International
Dan betaal je binnen Nederland geen toeslag.
“Als je in- en uitcheckt op hetzelfde station, kan het ook zijn dat jij heen en weer reist zonder tussentijds uit te checken. Vandaar dat het instaptarief van 20 euro wordt afgeschreven als er meer dan 60 minuten tussen in- en uitchecken zit."
Ben je tijdens een controle niet ingecheckt of kan je geen geldig vervoerbewijs tonen? Dan krijg je een boete van € 50,- plus de ritprijs. Dat geldt in het hele openbaar vervoer in Nederland.
Intercity's. In alle Intercity's is een toilet aanwezig. Op de zijwanden staat aangegeven waar het toilet zich bevindt.
Voor bijvoorbeeld een vakantie of bezoek aan een van de sportevenementen. De nieuwe trein heeft 439 zitplaatsen, waarvan 340 in de tweede klas en 99 in de eerste klas. Elke stoel heeft een tablethouder en stopcontact. Er is in deze ICE meer ruimte voor bagage.
In welke treinen is internet via wifi beschikbaar? Wifi wordt aangeboden in de hele ICE-vloot evenals in delen van de Intercity-vloot en in bepaalde regionale treinen. Geleidelijk aan wordt de hele langeafstandsvloot van wifi voorzien.